53:Bei uns in Deutschland geht es rund, ob mit Salamitorte oder Kalter Hund!

  • 14 704
  • 292
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 7 605
Сърфи, не високата температура е лоШа, ами сухия въzдух, когато пускаШ парното  Wink  Ако беz парно е 18°, супер. Но при нас не е. В къЩа сме и стаята на Милена има 2 вънШни стени и стаята до нея и стълбиЩето не се утполяват. И тъй като и нейната стая не се утоплява никога, е толкова студена. Но наистина е прекалено студено май  Blush  Ще вzема да пусна парното денем, поне на 2, да се постопли малко стаята и да не стане 4ак толкова студено ноЩес.

# 241
  • Мнения: 3 521
Е като проветряваш редовно въздухът не се ли овлажнява достатъчно?...От друга страна аз имам контейнерчета с вода на всеки радиатор - и на мен не ми е приятно да ми "лепне" носа.

# 242
  • Мнения: 7 605
О аz пак поветрявам доста, преди лягане zадължително. А теzи контейнъри не върШат работа....
При нас проблемът е, 4е понеже стаята не се утоплява хи4, е много студена, демек стените са много студени. Мисля, 4е ако сега я утоплявам денем, Ще е по топли4ко ноЩес беz парно.  Thinking

# 243
  • Мнения: 4 138
Серди, ти докога си в булгаристан бе кака. понеже аз от революционна дейност съм психясала, та ще взема да те изпусна. яла до изток да те водя на масаж при един симпатичен пич Mr. Greenнасреща има кръчмици, аз имам перфектен мъж-детегледачка. под нас има суперски финтес салон, ма съм дропла мързелива, та сама не ми се ходи. предлагам ти мъж, спорт и пиячка. избери си едно от трите, може и трите.

# 244
  • Мнения: 1 335
Татяна, съвсем полека и на пръсти да кажа че се пише °отоплявам°.

# 245
  • Мнения: 1 178
Навън е бяло.Идва ми новогоди6ното настроение.Кога окрасявате?Аz гледам до 5.12 да съм украсила и оставям до 7.01 горе долу.Таzи седмица е в план украсата.

Щях да слагам коледната украса в неделя, но мъжът ми саботира начинанието. Надявам се до другата неделя да я свършим таzи работа, иначе около нас повечето съседи са украсили.

От другата седмица големият ми син ще направи първата си самостоятелна крачка в обществото на себеподобните си. Тръгва на Loslösegruppe, но аz чувак как университета чука на вратата. Силно съм притеснена zащото той не говори немски и не ми се ще да се почувства иzолиран. Кажете някой сайт с иzвестни немски детски песнички, ако стават zа сваляне още по_добре.

Последна редакция: вт, 27 ное 2007, 02:28 от Котарана

# 246
  • Мнения: 1 655
Риенски тъкмо мислех да ти звъня че 2 дни не си писала!
А мъжо верно да си сяда сега на дупето, още не се е освяткал мен ако питаш, че бебе идва!На него фасулска работа му се вижда! Joy Joy Joy

Последна редакция: вт, 27 ное 2007, 16:09 от um_sami

# 247
  • Мнения: 1 636
Бискара,май скоро (като се прибере6)Ще трябва (раzбирай muß) да правим с теб пак лична среЩа.Май не ме поzнава6,zа да си мисли6,че от това бе се обидя  Laughing Не ми дреме zа коя въzраст са,по_важното е да ми е топло. Peace
Котарано,не се притеснявай,че не говори.До макс.3 месеца ловя бас,че Ще проговори и всичко Ще раzбира.Децата учат така бърzо.Вече Мартин почна да ме поправя  Joy Говорих zа Салами и го спрегнах в м.р.,нали салам е на бг в м.р.,а той ме поправя в ж.р.  hahaha
В спален чувал Мартин спа до 2 год.после го чаках да zаспи,съвсем леко го обличах ,той се събужда6е и не zаспива6е,докато му го съблека.Томи го обличам към 23х,след като го сложа zа последно преди моето лягане на zукало.Спи zа Щастие оЩе в него.

# 248
  • Мнения: 1 335
Бискара,май скоро (като се прибере6)Ще трябва (раzбирай mu?) да правим с теб пак лична среЩа.Май не ме поzнава6,zа да си мисли6,че от това бе се обидя  Laughing Не ми дреме zа коя въzраст са,по_важното е да ми е топло. Peace

Тук съм. И съм на твое разположение. В петъците.

# 249
  • Мнения: 1 610
Креми  Heart Eyes,моля, редактирай  последния постинг, че тук има първескини - Лале, пък и е с близнаци  Shocked
Вече, ами като не съм работила тук пак ли ще получа писъмце?Пфуй, пак загубих спора.Както и да е.  На Вечерница и Котето мерси за отговорите, на другите мерси, че ми търпят въпросите  Joy  Joy Вчера 10 минути се опитвах да си преведа freiwillig на български. Голямото зацикляне. Време му е да излиза на бебето. Иначе ще ми изпие и без това малкото мозък.

Приятелство: Серди, не се кахъри за приятелките. Ницше големи глупости е писал, но сред тях  от много години помня най-важното по повод приятелството/ перифразирам из "Тъй рече Заратустра"/  : Жените не са способни на приятелство. Те са котки или птици, или в най-добрия случай крави.  Laughing Сега някой да не се засегне.Това твърдение важи с пълна сила за ССФ-та например.
Аз последно страдах за загубено приятелство, когато една дружка ме отсвири след като бях пропътувала 300 км само за да я видя, пък тя в депресията или лудостта си реши, че трябва да си подрежда килера, че била имала много празни буркани  и не можа да излезе на едно кафе.Даже не ме покани да й помогна. Това беше преди 6-7 години.  И моите приятелки са на поне 2000 км.

Отопление: Верно как търпите жегата по магазините? Аз, където и да вляза,  се разопаковам. Но понеже ходя с тениска под якето, няма да ви кажа как ме гледат  хората Shocked. Детето и него го разопаковам, понеже на 3тата минута се зачервява като домат и почват крясъците. И се получава много весела ситуация. Мама по тениска, дете по боди и 20 клиента с шапки, които си потриват ръцете, с желание да си стоплят пръстите.

# 250
  • Мнения: 7 605
Татяна, съвсем полека и на пръсти да кажа че се пише °отоплявам°.

 Blush хем zнам, ама след една бира обърквам у и о и какво ли не  ooooh!

Но по принцип ми е трудно, какво е с у, какво е с о....има ли някаква Еzелсбрюке?  newsm78

Риен в магаzините е отврат  ooooh!  В събота ходихме по магаzините, детето в коли4ката в 4увала, а във всеки магаzин (а вляzохме в доста) се zапо4на едно велико събли4ане, съответно на иzлиzане пак обли4ане  ooooh!  Зимата предпо4итам моловете (поzдрав zа Лиска), оставяШ якето в колата и се раzхождаШ по нормални дрехи  Peace

# 251
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Риен, не си единствена в лудостта си, и аз щъкам по тениска под якето. Да не споменавам мъжа ми, редовно ме питат дали си има якета или дали не съм го изгонила от дома, че ходи по тениска зимата.

# 252
  • Мнения: 11 329
Риенски, нали знаеш за краставите магарета.
Явно сме отбор мощни, добре подплатени балканджийки, та да ни е топло. И аз съм по фанелка.
Преди 7 точно ми се беше разбукала щитовидната жлеза, та оттогава ми е все топло.
Няма да забравя как ме гледаха тогава в България (бяхме цялата тумба за кръщенето на щерката) - аз по пуловер по улиците, а хората накачулени с шапки и кожуси през декември.
За работенето не знам, защото аз имам стаж, макар и кратък, но не мисля, че той има нещо общо с това, защото не съм плащала данъци тогава - дохода ми беше под облагаемия минимум. Мисля, че си е точно защото си им родила гражданин, който после ще пълни пенсионните каси Mr. Green

# 253
  • Мнения: 1 242
Добър ден, мадами!
rien, ако бебешорът има българско гражданство можеш да получаваш майчинство в България. Другите условия ги изпълняваш.

Купихте ли вече подаръци или ще разчитате на дядо ви Коледа? Mr. Green

Котарано, искаш ли да ти пратя детски песни и приказки на немски?

О, сега се сещам, че Вечерницата има страхотен запас от филмчета, които ми беше обещала, ако пратя празни дискове.
Вечке, ДВД или обикновени ЦД-та трябваха? И разбира се, важи ли още предложението? Grinning




# 254
  • Мнения: 11 329
Мамун, за някои двд, за някои сд. Ще трябва да ги сметна ooooh!
Мноу съм неорганизирана hahaha

Общи условия

Активация на акаунт