АПРИЛско бебче рита вече,и напомня че АПРИЛ не е така далече !!!

  • 8 700
  • 308
  •   1
Отговори
# 270
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
msbilt, толкова съжалявам Cry Просто не мога да проумея защо се случват такива трагедии. Не зная какво да кажа Cry
Щях да пиша нещо, но всичко ми изскочи от главата Sad

# 271
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
За следващата среща ако може да е през седмицата , защото аз съм от сряда до петък в София , а пък бих искала да ви видя. Flutter

# 272
# 273
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Ася много е красиво от къде го изнамери?

# 274
  • Варна
  • Мнения: 3 249
Хайде, момичета, гласувайте за нова тема.
Ето и предложенията:

Чакаме Априлчета - мънички, красиви! Ах, ще бъдем майки, колко сме щастливи! - roska_ps
Малкото Априлче весело ни ритка, коремчетата пъчим и галим ги с усмивка! - roska_ps
Зима иде,студ настава,а гордо пъчи си коремчето АПРИЛска мама - SLADKA MAMA
Вънка студ сковава,а АПРИЛчето стои на топло в коремчето на мама - SLADKA MAMA
Сняг прехвърча на парцали мама АПРИЛското коремче гали - Aquariel
Коледни звънчета пеят, на АПРИЛКИ усмивките греят - Aquariel
Вън снежният човек се смее, а в коремче малкото АПРИЛче на топло се грее - Aquariel

# 275
  • Мнения: 794
Аз много се ровя в темите във форума и така намерих тази приказка...

И също поради това постоянно ровене открих следното - много жени правят спонтанни аборти горе-долу около 20-22 седмица поради къса шийка на матката. На мен обаче нито една от лекарките ми не се е опитвала да установи в какво състояние ми е шийката. При вас как е? Ако е къса, се правел серклаж - зашиване, защото около 20 г. с. много натежавал плодът и е опасно! Аз все чувствам тежест ниско долу и се притеснявам дали всичко е наред! Някоя от вас знае ли как се установява състоянието на шийката на матката - с мануален преглед или с ехограф?

# 276
  • Варна
  • Мнения: 3 249
Аз много се ровя в темите във форума и така намерих тази приказка...

И също поради това постоянно ровене открих следното - много жени правят спонтанни аборти горе-долу около 20-22 седмица поради къса шийка на матката. На мен обаче нито една от лекарките ми не се е опитвала да установи в какво състояние ми е шийката. При вас как е? Ако е къса, се правел серклаж - зашиване, защото около 20 г. с. много натежавал плодът и е опасно! Аз все чувствам тежест ниско долу и се притеснявам дали всичко е наред! Някоя от вас знае ли как се установява състоянието на шийката на матката - с мануален преглед или с ехограф?

с мануален преглед е най-точно. Вижда се и на ехограф, но само дали има разкритие, няма как да се усети какво е състоянието на тъканите.
На мен още не са ми правили гинекологичен преглед.  Embarassed На ехографа всичко изглежда ОК с шийката. А, дано  Praynig

# 277
  • Мнения: 319
На мен най-много ми допадна ето това заглавие: КОЛЕДНИ ЗВЪНЧЕТА ПЕЯТ, НА АПРИЛКИ УСМИВКИТЕ ГРЕЯТ

asja това за абортите в този период на бременността не го знаех newsm78 аз също не съм информирана в какво състояние ми е шийката на матката-дали си е наред или е къса?
Много страшно ми звучи това със зашиването,защото плода тежи #Crazy

# 278
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Asja аз нямам представа , но ако много се притесняваш върви при АГ-то и поговорете. Само спокойно нали знаеш бебо всичко усеща. Flutter
А за темата аз съм за КОЛЕДНИ ЗВЪНЧЕТА ПЕЯТ , НА АПРИЛКИ УСМИВКИТЕ ГРЕЯТ.

# 279
  • Мнения: 794
Просто си мисля, че след като толкова често има късни спонтанни аборти поради т. нар. цервикална недостатъчност /къса шийка на матката/, би следвало не само да ни гледат бебоците на ехо, но и да проверят състоянието на шийката. Лекарката ми от ЖК е доста безхаберна - пусна ми задължителните изследвания и това е. На ехо не ме е гледала от 2 месеца, а за състоянието на шийката ми изобщо не се е сетила. Платената лекарка пък гледа много обстойно бебока на ехо, но също не е казала нищо за шийката. Лошото е, че от това, което прочетох, трябва да направиш поне един спонтанен аборт поради къса шийка, та след това докторите евентуално да ти обърнат внимание на този проблем... Като лежах във ВМИ, в моята стая имаше момиче с 2 спонтанни аборта точно заради такъв проблем, като последният й беше в 6 месец... И чак тогава докторите се сетили, че трябва да я зашият!!!

Нещо съм параноясала, ще спра да чета форумите!!!  ooooh!

# 280
  • Мнения: 116
 Здравейте, момичета!
 Приемате ли във форума още една АПРИЛска мама?
 Бая се чудех дали да се включа и аз тук, защото......., абе и аз не знам защо.
 И като за начало най-много ми допадна темата: КОЛЕДНИ ЗВЪНЧЕТА ПЕЯТ, НА АПРИЛКИ УСМИВКИТЕ ГРЕЯТ. Гласувам за нея   Peace

# 281
  • Мнения: 6 713
msbilt, миличка, много съжалявам Cry Cry Cry

# 282
  • Пловдив
  • Мнения: 1 285
anilinda , добре дошла и лека бременност!!!  Hug  bouquet
Ася, стига се шашка излишно, мила! Наслаждавай се та бревенността си!  Hug
Ние тази вечер раничко се прибрахме от обичайната петъчна вечер!  Crazy Сега - почивкаааааааааааа  Joy

# 283
  • Мнения: 0
Добро утро, момичета!

msbilt, много съжалявам за това което ти се случва. Мисля, че е добре да се консултираш и с д-р Марков. Като му кажеш, че си притеснена и има проблем ще те приеме. Не се отчайвай.

А да ви се оплача - в четвъртък бях на ФМ при д-р Димитрова и бебчо пак не искаше да се покаже какъв е.  Sad Това е сигурно защото аз съм любопитна. Дано скоро да разбера.

# 284
  • Мнения: 134
добро утро! как сте днес ? надявах се да се разкара тая мъгла ама........   дано се видим през нея на Славейков Crazy

Общи условия

Активация на акаунт