нямам овулация какво да правя

  • 7 316
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
Правихме спермограма на мъжът ми,при него всичко е наред.

# 16
  • Мнения: 3 376
Тогава е време да се насочите към клиника по стерилитет. Успех!

# 17
  • Мнения: 340
Ами аз наистина само си размишлявам. Още нямам хормони. Като гледам кога ми се падат следващите 2 цикъла, може да не успеем скоро да ги тестваме.
първата група хормони се изследва на 3 до 5 ден от цекъл, няма ли как да "хванеш" поне един от тия дни?
А температурата къде я мериш? Щото, ако е в устата със сигурност ще е по-ниска. А и що не пробваш направо при гинеколог с вагинален ехограф да види въобще пукаш ли фоликул или само така си мислиш? Щото откакто разбрах, че въпреки изследванията и температурата при мен ову няма, вече не съм привърженик на такива тестове - направо на УЗД и да се види точно пука ли се или не.

Така го изчислявам, че няма да стане. Чакам да ми дойде на 30 или на 1ви. Първия ден от М. ми е почти нищо, втория ужасно силен и 3-4 пак почти нищо, кафеникаво, 5 ти напоследък нямам. Трябва да отида на 2 ден според мен, но той със сигурност ще е почивен, а следващия цикъл ще се падне по Коледа. Но като се настроя, няма проблем да почакам. Фоликулометрия ще ми правят май чак след като стигнат до някакъв извод от графиките. Така е тук. Иначе меря ректално. Графиката ми засега едва ли показва нещо... няколко месеца преди това почвах да меря, но след като след предполагаемото ову видех 36.6, ми минаваше мерака и спирах. 

# 18
  • Мнения: 939
Ами... в такъв случай не зная какво да ти кажа. Нямам толкова познания, че да отговоря защо температурата остава с тия показания... Надявам се някое от другите момичета да каже.... Успех!

# 19
  • Мнения: 3 376
Пух Голям, от твоите разсъждения така и не ми стана ясно защо точно на 2ри ден от цикъла трябва да отидеш да пуснеш хормони и защо не те устройват примерно 4ия или 5ия newsm78 А графиката няма как да почне да показва нещо, ако спираш с меренето по средата на цикъла. Може би овулацията ти настъпва по-късно. Може евентуално и да нямаш. За да се определи кое от двете е, трябва поне 2 месеца да мериш всеки ден до последния ден от цикъла. Особено след като при вас се минава към фоликуметрия едва след разчитане на графиките.

# 20
Това с температурата май не е много надеждно защото с моя приятелка мерихме по едно и също време...моята се покачваше в деня на уволацията а нейната не мръдваше над 36.6...ама тя забременя и роди да е жива и здрава дъщеричката и,вече е на 3г. а аз още ходя по мъките!
Искам да ви питам  Embarassed около деня в който трябва да ми е увото получавам едно лигаво течение /като белтък да кажем/ не всеки месец но доста често.Имали някой да знае какво е това и какво може да значи?  newsm78

# 21
  • Мнения: 4 324
Това е цервикална слуз и е нормално да я има около дните на овулация Simple Smile И трябва да е точно такава - да прилича на белтък на яйце Wink

# 22
 Laughing еее едно нещо да имам и да е нормално да го имам...не че се оплаквам защото сега ми предстои трудното и тепърва започва голямото треперене...
Благодаря ти Верити   bouquet

Последна редакция: вт, 27 ное 2007, 15:38 от dan75

# 23
Между другото Цурка малко не ми стана ясно ама само защото нямаш овулация ли са ти правили лапаро?Не е ли малко прибързано в смисъл май не  пишеш да сте правили други изследвания които да не са били в ред... а нали е възможно все пак от време на време да имаш т.н. ановолаторни цикли или аз поне така мисля newsm78

Последна редакция: вт, 27 ное 2007, 15:45 от dan75

# 24
  • Мнения: 340
Пух Голям, от твоите разсъждения така и не ми стана ясно защо точно на 2ри ден от цикъла трябва да отидеш да пуснеш хормони и защо не те устройват примерно 4ия или 5ия newsm78 А графиката няма как да почне да показва нещо, ако спираш с меренето по средата на цикъла. Може би овулацията ти настъпва по-късно. Може евентуално и да нямаш. За да се определи кое от двете е, трябва поне 2 месеца да мериш всеки ден до последния ден от цикъла. Особено след като при вас се минава към фоликуметрия едва след разчитане на графиките.

Имам още ден-два, и ще стане ясно дали мога този цикъл да направя хормоналните. Стандартно ми ги искат на 3я ден. 4ти и 5ти не ме устройват, защото тогава  почти нямам М. Вторият ден ми е мноого обилен, като кръвоизлив със съсиреци, на 3я не мога да сменя 1 превръзка (няма смисъл, но го правя от хигиенни причини), а на четвъртия съм по гащи. Цапа ми само малко бледокафеникаво. Чудя се какви изследвания ще станат на 4я, дори 3я ден... а за 5я е ясно, че няма смисъл да ходя. Цикълът ми е кратък и тогава фоликули и лигавица вече растат, т.е. в друга фаза съм.  За справки БТ днес ми падна, на 22д. Графиката ми е с ник puhah.

# 25
  • Мнения: 3 376
Имам още ден-два, и ще стане ясно дали мога този цикъл да направя хормоналните. Стандартно ми ги искат на 3я ден. 4ти и 5ти не ме устройват, защото тогава  почти нямам М.

Няма никакво значение дали имаш кървене или не на 4ия или 5ия ден. Можеш спокойно да си пуснеш изследване на хормони във въпросните дни. Това дали растат фоликули или не не зависи от дължината или обилността на кървенето Simple Smile

# 26
dan75 само заради увото ми правиха лапароскопия,защото аз исках да не чакам да се оправя с лекарства.Исках да стане по най бързият начин и д-р Константинова реши че това е най добрият вариант

# 27
 Confused Ясно! Чувала съм че набождат яйчника с игла или  нещо такова за да го стимулират...

Желая ти успех!

Общи условия

Активация на акаунт