кога детето осъзнава думата "мама"?

  • 1 233
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 83
казва и мама и тате и мисля че осъзнава защото когато я питаме къде е мама или съответно къде е тате тя ни поглежда  newsm78

# 16
  • Мнения: 479
На 5 месеца каза мама за пръв път. Днес ни изрежда всички мама, тата, баба, деде и др. като айде, но според мен въобще не знае за какво става въпрос като ме вика или сочи вика ъъъъъъъъъъъъ с широко отворени ръце към мен. Говори си когато пожелае, предимно като му сменям памперса или като се заиграе.

# 17
  • София
  • Мнения: 170
Почна да казва "мама" от към 6- 7 месец. Според мен разбира- когато иска да го гушна от кошарата или да го взема от баба му казва "мамамаммм" и ме гледа настойчиво, а ако подмина заплаква. Peace

# 18
  • Мнения: 674
 Моята Габи казва "мама" само като иска да я гушна, като е гладна или недоволна от нещо.
 Иначе като й кажа :"Кажи, Габи, мама" и тя винаги казва "тати" и се хили. Съответо всички умират от смях, а таткото ще се стопи от кеф! Crazy
 Иначе "мама" казва сравнително отскоро, а "тати", баба" и разни други срички по-отдавна!

# 19
  • Мнения: 678
Започна да казва мама на 6 м,но около 9-10 м вече се обръщаше към мен с мама.А след 1г,  с мамо.

# 20
  • Мнения: 24 467
И аз мисля, че това става преди да навърши 1 година. И двете ми деца на около 8-10 месеца определено наричаха "мама" само мен, а "тата" баща си. Другите са или "баба" и "кака" или никак.

Общи условия

Активация на акаунт