Рецепти за дребни сладки, соленки и т.н.?

  • 32 025
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 392

КУРАБИИ ОТ ОВЕСЕНИ ЯДКИ

около 60 гр мазнина
1 опаковка овесени (желателно е да са фини)
6 с. л. брашно,
6 с. л. захар,
1 яйце.
Всички продукти се смесват и се правят топчета, които се пекат поставени на повече разстояние едно от друго, защото се надуват.


преди малко ги направих - много вкусни и бързи - не ми се надуха, не знам защо Thinking, но си позволих да добавя канела; отдвана търсех подобна рецепта. Благодаря  bouquet

колко грама е опаковката на овесените ядки?

аз купувам опковки от 1 кг, но за рецептата отидоха към 250 -300 гр - карах на око.

# 16
  • Мнения: 7 091
Ето тези правих наскоро, надявам се да ви харесат, тук са популярни под името sugarplums, аз им казвам шоколадово-захарни сливки:




Продукти:
1 и 1/2 ч.ч полу-горчив шоколадов чипс ( може и обикновен шоколад, но намалете от захарта)
1/2 ч.ч  пудра захар
1/4 ч.ч мед( може и царевичен сироп или кленов сироп)
2/3 ч.ч вода
1 ч.л ром( може бренди, коняк)
1 ч.л есенция бадем
2 и 1/2ч.ч ситно натрошени чаени бисквити
1 ч.ч орехи, смлени
1 ч.ч бадеми, смлени
1/2 ч.ч сушени сини сливи, смлени
1 ч.ч стафиди, цели
1/2  ч.ч сушени кайсии, смлени

За овалването: какао на прах, захар на кристали, кокосови стърготини, захарни пръчици и т.н.

1. Пригответе си голям незагарящ съд на котлона, сложете на най-слабата степен.
2. Разтопете шоколада на водна баня или в микровълновата.
3. Смесете шоколада, пудрата захар, меда, водата и есенцията в съда на котлона и бъркайте с дървена лъжица докато стане еднородна смес.
4. Добавете натрошените бисквити, орехите, бадемите, сините сливи и кайсиите. Разбъркайте добре.
5. Добавете брендито ( ако правите сладките за деца, може да го пропуснете, разбъркайте и свалете от огъня.
5. Оформете малко топче от сместа, поставете цяла ядка бадем, лешник или цяла стафида в средата и оформете като топче отново. Оваляйте в  захар, какао, кокосови стърготини, цветни пръчици и т.н.
Съхранявайте на сухо в кутия, защото изсъхват лесно. 


# 17
  • Мнения: 11 747
Мечо Пух, благодаря за рецептата!
Оригиналните кубчета, обаче са с мая (поне това помня) и натам ми е мътно.Нека ако някой разполага с рецептата, все пак да я даде! Praynig

За соления форсек не се и надявам... Embarassed аз на времето я измолих от един арабин сладкар и сега взех, че я загубих пустата му рецепта, а хубави ставаха! Tired

# 18
  • Мнения: 88

КУРАБИИ ОТ ОВЕСЕНИ ЯДКИ

около 60 гр мазнина
1 опаковка овесени (желателно е да са фини)
6 с. л. брашно,
6 с. л. захар,
1 яйце.
Всички продукти се смесват и се правят топчета, които се пекат поставени на повече разстояние едно от друго, защото се надуват.


преди малко ги направих - много вкусни и бързи - не ми се надуха, не знам защо Thinking, но си позволих да добавя канела; отдвана търсех подобна рецепта. Благодаря  bouquet

колко грама е опаковката на овесените ядки?

аз купувам опковки от 1 кг, но за рецептата отидоха към 250 -300 гр - карах на око.


  bouquet

# 19
  • Мнения: 2 755
Има ли някоя изпитана рецепта за хубави и лесни соленки?

# 20
  • Мнения: 1 494
Записвам се засега. После ще пусна и аз рецепти.

# 21
  • Мнения: 1 541
Виенски сладки

1. 150гр.пр.мляко
2. 1 кубче мая + щипка сол и захар
3. 4 жълтъка
4. 250гр.свинска мас
5. 4 с.л. захар
6. 1к.л.сол
7. 3 ванилии
8. брашно за меко тесто

Всичко се разбива с миксер, прибавя се постепенно от брашното, после се меси, разделя се на 7 топки и се оставя да постои, докато се разбиват 7 белтъка+половин кг. захар и 2 ванилии- на сняг. Всяка топка тесто се точи на елипса, маже се с белтък и се реже на ленти, след което се посипва с едро смлени орехи. Всяка лента се навива на руло с помоща на нож-да е хлабаво навита. Пекат се на разстояние една от друга в намаслена тавичка на 180гр. Топли се поръсват с пудра захар.

Стават невероятно крехки и вкусни.

Да ви е сладко!!!

# 22
  • Мнения: 1 494
Соленки

половин чаша кисело мляко
1 ч.л. сода бикарбонат
1 ч.чаша настъргано сирене
300г брашно
100г краве масло (маргарин)

Разбивате киселото мляко със содата. Прибавяте сиренето и брашното. Замесвате тесто. Правите малки топчета, слагате ги в тава, намазана с масло (или олио), натискате ги с пръст в средата и вътре слагате малко масло. Печете до зачервяване.

Много са вкусни, особено докато са топли. А и са доста мекички.
Приятен апетит!

# 23
  • Мнения: 2 724
Направих смокиновите сладки   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=242972.msg5646186#msg5646186
 Ето и резултатът :   

# 24
  • Мнения: 4 358
Локумки - снимка

1 чч кисело мляко
1 чл сода за хляб
1/2 чч мас (разтопена)
брашно

2 кутийки локум
пудра захар за овалване

В подходящ съд се слагат 2 шепи брашно. Добавя се киселото мляко с разбърканата в него сода, слага се маста и с добавяне на още брашно се замесва меко тесто (докато спре да лепне). От тестото се късат малки парченца, в тях се завива локум и с търкаляне между дланите се оформят топчета.
Нареждат се в тава на разстояние, защото леко увеличават обема си при печене. Пекат се на 200 градуса до порозовяване. Още горещи се овалват в пудра захар.
Аз правя локумките с минимално тесто около локумчето - така стават по-вкусни и локумът се усеща най-добре  Peace

# 25
  • Мнения: 267
Здравейте, искам да питам дали някой е опитвал да направи здравословните сладкиши на искрица надежда?Защото аз реших да направя курабийките с овесени ядки , но уви- първа не ми беше ясно колко е това 1пак. овесени ядки, но реших че е 250 гр. Второ от посочените продукти въобще не може да се оформи нещо като тесто, за да мога да оформя топчета.Та се наложи да сложа малко вода. В момента се пекат и незнам какво ще стане

# 26
  • Мнения: 267

КУРАБИИ ОТ ОВЕСЕНИ ЯДКИ

около 60 гр мазнина
1 опаковка овесени (желателно е да са фини)
6 с. л. брашно,
6 с. л. захар,
1 яйце.
Всички продукти се смесват и се правят топчета, които се пекат поставени на повече разстояние едно от друго, защото се надуват.


преди малко ги направих - много вкусни и бързи - не ми се надуха, не знам защо Thinking, но си позволих да добавя канела; отдвана търсех подобна рецепта. Благодаря  bouquet

И станаха ужасно твърди newsm78

# 27
  • Мнения: 2 755
Пухкави соленки
Ето как ги направих вчера и днес са пак мекички и вкусни:
16с.л. брашно
1ч.л. сода
1ч.л. сол
200-300гр. сирене
1ч.ч. кисело мляко
1 яйце
ким или кашкавал за поръсване
Всичко се обърква с лъжица, като се получава рядка и нехомогенна смес. Сиренето е натрошено и то е  в сместта. Тавата се маже с олио и с лъжица се правят малки топки. Върху тях се слага малка бучица масло и се ръсят с ким или кашкавал. Пекат се в загрята фурна. Всичко заедно с печенето отнема не повече от половин час.

Общи условия

Активация на акаунт