въпрос относно кандидатстването за работа

  • 5 812
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 172
Зависи в каква позиция се целиш. В коя сфера, какво точно.

Има позиции, които изискват някои качества като нестандартно мислене и личен стил. Тогава няма нищо лошо в това да бъдеш по своему атрактивна. И можеш да използваш снимката като възможност да покажеш себе си.

Има обаче позиции, за които не бива да излизаш извън рамките на изискванията - ако искат снимка, слагаш паспортна (освен ако не пише нещо друго като изискване), ако не искат - може и без снимка.

# 16
  • Мнения: 3 423
Ако имаш готовност за дълъг ден и
натоварена работа, го пиши, нищо
не ти пречи, разбира се, че можеш
да си напишеш очакванията, даже
е задължително. Относно снимката,
вярвам, че всяко уважаващо се фото
прави такива за кандидатстване за
работа, тоест може да ти уловят и
излъчването, и настроението, и да
ти дадат блясък в очите. Моят съвет:
не преписвай чужди мотивационни
писма, слушай себе си и бъди честна.
Успех!

# 17
  • Мнения: 516
Снимка се изпраща, само, ако изрично е посочено в изискванията. Паспортна. Нищо друго не е подходящо. Проучи добре, как се пишат мотивационни писма. Импровизирай, но не преписвай, като Лиска те е посъветвала. Не говори за пари на първото интервю, освен, ако интервюиращите не повдигнат въпроса. Успех и от мен!

# 18
  • Мнения: 5 228
В повечето случаи снимката не се изисква, за да се дискриминират грозноватите, а за да може интервюиращият след стотното интервю да има някакъв спомен кой какъв е и защо такъв е.
Ако в обявата, по която кандидатстваш, пише автобиография със снимка, изпращаш. Ако не пише - не изпращаш. Няма опасност ако отговаряш на изискванията, да бъдеш отпадната заради липса на снимка.
И моля ви, не пишете онова клише за "работата, в която искам да се развивам", за да не отидат без време документите ви в кофата.

# 19
  • Мнения: 96
Благодаря за отговорите ще изпрятя снимка,ама незнам с коя програма да я намяля да е с размер на паспортните Embarassed

# 20
  • Мнения: 11 004
Благодаря за отговорите ще изпрятя снимка,ама незнам с коя програма да я намяля да е с размер на паспортните Embarassed

С Фотошоп пробва ли. Wink

# 21
  • Мнения: 96
малко ми е сложна тази програма

# 22
  • Мнения: 6 993
Нямаш ли на цифров носител паспортната си? newsm78

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Фукле, ами ако това за "Работата, в която искам да се развивам" е самата истина? Нещо много взех да се оплитам вече. Това било клише, онова било клише. И какво по-различно искат да видят? Ако пиша, че това ми е интересно? И то ли ще е клише? Или ще кажат-е, как ти е интересно, като не си го работил? Иначе той мотива е ясен на всички-зарад черните очи на шефа, нъл тъй?
Дай някой съвет, моля те.     bouquet

Лиляна, ACDSee нямаш ли?

И още нещо към Фукла или към някой, който разбира. На примерните мотивационни писма накрая завършват с нещо от сорта-"Ще се радвам да се видим, за да обсъдим бъдещите ми планове" или "Ще се свържа с вас след седмица" ...не е ли много нахално, настъпателно, досадно кандидатстващия да определя кога да се свърже с работодателя? И това с плановете-ми не е ли тъпо?

Последна редакция: пт, 23 ное 2007, 00:43 от Саня

# 24
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Аз съм писала за работата, в която искам да се развивам. Ами истина си е. Надявам се да не са ми натирили документите в кръглата папка  Rolling Eyes Просто има неща, които искам да ги напиша и ги пиша.
В интерес на истината аз често приписвам мотивационни писма... от моите си. Имам интереси в най-различни области, а и в момента си търся работа спешно, така че за мен всичко ще е интересно, всичко ще работя с желание.

Извинявам се за спама, но искам и нещо да попитам.
Въпреки, че много упорито си търся работа и то, както казах - спешно, напоследък ми се наложи няколко пъти да пропусна обяви, където сигурно биха ме взели. Причината - обява за технически асистент, например, чиито основни задължения са вдигане на телефона, попълване на данни в някаква програма и работа с офис-техниката (разбирай принтер и копир). И за тази длъжност ми искат мотивационно писмо  Rolling Eyes Какво по дяволите, очаква да прочетат в него? Че цял живот съм мечтала да съм телефониска ли? Колко съм мотивирана да не се развивам? Говорим си за малки фирмички, където няма шанс за израстване, където за тази работа ще дават максимум 250 лв и т.н.
Та... вие как бихте постъпили? И какво според вас се очаква да пише в тези мотивационни писма?

# 25
  • София
  • Мнения: 2 271
Според мен, мотивационното писмо е измислено, точно за да се покаже някаква доза индивидуализъм, още при подаване на документите. Защото  Автобиографията е суха информация и от нея не може да се добие представа за човека, а снимката и мотивационното писмо я допълват. В този дух, по-добре би се приело едно писмо, написано в собствен стил, което да се различава от останалите, преписани от нета.
Пак може да напишете същите неща, защото те са си еднакви, но със свои думи и както наистина бихте се изразили.
По този начин, мисля, че отсяването е по-лесно и ако бъдещият работодател не хареса начина ви на изразяване и външния ви вид, според снимката, по-добре изобщо да не ви кани на интервю и да не ви губи времето.
За мен едно копи/пейстнато мотивационно писмо показва пълна липса на мотивация, след като човека не може да напише 2 реда защо иска да работи там.

# 26
  • Мнения: 5 228
Саня, става въпрос за клишета, които присъстват в почти всички писма и са преписвани от десетината примерни писма в нета. Клишето "Кандидатствам за тази позиция, защото е в сферата, в която искам да се развивам" е началото на 8 от 10 мотивационни писма, които получавам ежедневно. Мотивационното писмо е важно, напишете си го сами, не ползвайте познатите до болка модели от интернет. Канила съм за интервю хора, които не отговарят на изискванията, но са написало такова мотивационно писмо, че наистина разбираш колко са мотивирани или пък те заинтригуват по някакъв начин. А това понякога е по-важно от другите неща.  
За финала и двата примера на са подходящи. "Ще се радвам да се свържете с мен, за да обсъдим плановете ми" не звучи добре. Другото пък съвсем - хубаво е да се обадиш, за да провериш какво става с кнадидатурата ти, но написано по този начин не е подходящо, защото не кандидата определя кога какво ще се случва.

Dеb, как разбираш от обявата, че малката фирмичка няма да се развива? А ако не искаш да вдигаш телефона и да попълваш данни, защо отговаряш на обявите за технически сътрудник? Реши какво ти се върши и кандидатствай за него, а не за най-лесното възможно.
Не е странно да ти искат мотивационно писмо за такава длъжност. Тя не е никак маловажна в един офис. Ако не ти се занимава да напишеш едно мотивационно писмо, как ще се справяш с хилядите бумаги в офиса ти?

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Фукле, благодаря, че взе отношение по темата.

# 28
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
Благодаря за отговорите ще изпрятя снимка,ама незнам с коя програма да я намяля да е с размер на паспортните Embarassed
и с пейнта става.  Peace

# 29
  • Мнения: 96
Оправих проблена със снимката отигох във фотото и срещу 4лв.ме снимаха и ми я качиха на диск,много благодаря за отговорите ама с тези програми не съм много на ясно засега.Сега остава проблема с кандидатстване за работа с тези мотивационни писма и подобни измислици,много ми се иска да се подам документите за някоя банка но тези изисквания много ме тормозят даже и 2 реда не мога да напиша а ако не ми се налагаше сигурно 5 стр.щах да измисля.Гледах и за прокредит ако някои е кандидатствал там моля да ми разясно какво точно мога да напиша като отговори или поне да ми даде някаква насока Praynigмного тъпо звучи всичко ама за пръв път ми се налага да мисля такива неща и може би затова съм блокрала тотално.Приемам отговори и на лични.

Общи условия

Активация на акаунт