Тийнейджърите VI

  • 15 693
  • 304
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 463
И най- мразя, като каже- Какво се караш, ти знаеш ли едикой си това или онова....... Все се сравнява, все примери ми дава. Аз му обяснявам, че аз не съм майка на другите и тяхното поведение не ме интересува, ама ха иди го убеди........

Да, както и, че трябва да съм благодарна, че всичко споделяла с мен, а пък другите.... Laughing На мен ми е ясно, че споделяната информация  е най-често  филтрирана , но я окуражавам да продължава със споделянето. Казала съм й да не се дебнем, че ще се хванем. Wink

# 226
  • София
  • Мнения: 1 282
radmila, abet - благодаря ви за идеите, и у дома са на почит споменатите многоуважаеми пума и адидас в доста голям асортимент Laughing
ама много скромни деца имаме, гледам и други са с афинитет към популярни марки  Joy
Ние нямаме проблем с телефоните, поради наличието на мноооооого близък роднина в един от телоператорите. Обаче мама периодично наднича в телефона, докато младежа е в банята  Embarassed

# 227
  • Мнения: 967
Аз съм склонна само за обувки сега да ги давам парите. Защото хубавите и удобни обувки са на почит в моята глава, а на "пума" са наистина много добри (много пари хвърлиха те последните години в този сектор). За парцалките само й текат още лигите, но аз я извличам оттам безапелационно.

# 228
  • Мнения: 3 479
yav4e_mrav4e, напоследъс моят син и всички около него са полудяли по адидас. Новата им колекзия е много "яка"  Laughing В златистата и сребриста гама. Тоест типичните три черти за марката са или златни или сребърни на черен или бял фон. Вече сме се обзавели с такива шапки, блузи, чанта. Сега събира за анцуг. Наистина са хубави и много модерни. Скоро видях момиче и момче, целите в такива екипи, останаха ми очите. За други екипи не се сещам. За съжаление не намерих нищо в нето да ти пратя  Embarassed Дано съм ти била полезна  Peace

Ох, направо ти завиждам. И аз искам моят син да харесва нещо по-нормално, а пък той си пада само по скейтърската мода. Хем са ужасно скъпи, хем цените отговарят на качеството. Close Естествено има си любими марки от тях и им се покланя като на икони ooooh! Мъжът ми постоянно го майтапи.
Ако поиска Пума или Адидас от радост ще изкупя магазина без да се замислям Crazy
А пък като започне да ми обяснява какво позволявали родителите на другите деца или пък какво им купували, му обяснявам, че трябва да си гради собствен стил и имидж, за да е оригинален, а да не е една от многото овце в стадото Crossing Arms С този аргумент му излизам и по отношение на пушенето, засега не съм го сгащвала, ама ако се случи #Cussing out

# 229
  • София
  • Мнения: 16 221
Телефонът ни е болна тема. Имаше Лооп със 500 мин и * 0,15 лв към Мтел, но прави сметки 45-50 лв месечно. От 2 месеца спрях да ги плащам и да удържам от джобните. Предпочитам да си купи нещо за ядене, че по цял ден е навън. Има 2 предплатени карти /Глобул и Мтел/, зареждам и * 5 лв всяка месечно и да се оправя. Беше ми омръзнало всеки да я търси и затваря, че тя била на абонамент, а те нямали пари за ваучер. А тя е много приказлива, направо Мара Подробната. За приятелите - не знам дали влияят. Но все са без ограничения, все не се интересуват родителите от тях, а само пари им дават, с всичко ги задоволяват, прибират се когато си искат и тн. А пък аз съм лоша, прибирам я рано, рядко я пускам на дискотеки в Студ. град и винаги искам да знам къде е и с кого е.

# 230
  • София
  • Мнения: 1 282
Моя хубавец пък дума не дава да се издума против приятелите му! Пали се и ми обяснява, че не съм ги познавала добре. Но на мен тези словестни дуели с него са ми страст и като го бомбандирам с аргументи направо е обезоръжен. Не приема веднага моите съвети, но аз бавно и постепенно, ден след ден си дълбая....Казвам му и, че като техен приятел е длъжен да им помогне да коригират лошите навици и това е най-нормалното поведение между приятели.  Wink

# 231
  • Мнения: 3 463
Но все са без ограничения, все не се интересуват родителите от тях, а само пари им дават, с всичко ги задоволяват, прибират се когато си искат и тн. А пък аз съм лоша, прибирам я рано, рядко я пускам на дискотеки в Студ. град и винаги искам да знам къде е и с кого е.

Тук са на мода слиип оувър партита, нощуват в домовете на съученици и се редуват. Няма шанс да я огрее просто. Mr. Green Събират се на по 13-14 години в къщата на някой, чиито родители отсъстват, напиват се, пушат, опитват се и друго да правят, а после родителите им мислят, че децата невинно нощуват в къщата на съученик. Трябва много добре да познавам родителите, за да се реша да я пусна. И пак, тук са ограничени от големите разстояния и липсата на транспорт. Поради тази причнина молът е важно място за социални контакти. Laughing

# 232
  • Мнения: 658
Здравейте, отдавна не съм влизала тук, но ви чета.
Моята щерка вчера й прилоша и пребледня една такава... Thinking Ходихме на лекар и казаха, че се разминава растежа на костите и кръвоносната система и на тази възраст е нормално.. newsm78 Тя наистина е висока-1.70 при 41кг...

# 233
  • София
  • Мнения: 16 221
Мариана, наблюдавай дали се храни добре. Едва ли е от растеж. Ани е със същите мерки, но хапва здраво и не пълнее. Може би защото е родена 1,3 кг и винаги я водеха хипотрофична. Приятелките и са вечно на диета от 6 клас, пият кафета, пушат и им става лошо.  Давай витамини, минерали и поне в къщи да яде достатъчно. При тези мерки няма опасност да надебелеят.

# 234
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Тръгна нещо да напиша и гледам вече сте го написали. Ами така е, поне се успокоявам че не съм само аз такава майка. Все ми казва ,че само аз държа да се прибира в определен час. Само аз му звъня по телефона, когато не се е прибрал в уговорения час, само аз му се карам ,аз му давам най-малко пари, другите си купуват постоянно маркови дрехи, а той от време на време и т.н. Абе въобще съм една досадна, мрънкаща майка.
А иначе с разговорите по телефона си е точно така. Въпреки Скайпа, говори по час поне с най-добрия му приятел. Обсъждат момичета, случки, какво ли не. С останалите приблизително още толкова.
mariana.iordanova , как е с кръвното дъщеря ти? Да не е много ниско.  А със захарта? На мен така ми става лошо от време на време още от ученичка, и се установи че се получава така, като ми падне захарта. Просто хапвам нещо сладичко и се оправям.

# 235
  • Мнения: 2 673
Закъсняват ли ви децата след училище, какво обяснение дават и ПРОВЕРЯВАТЕ ЛИ ИНФОТО  Sick?

Мерси предварително .. Tired

# 236
  • Мнения: 3 479
Закъсняват ли ви децата след училище, какво обяснение дават и ПРОВЕРЯВАТЕ ЛИ ИНФОТО  Sick?

Мерси предварително .. Tired

Карил, закъсняваше преди, сега - не, защото училищния автобус го сваля на нашата спирка, само него и няма с кого да се мотляви.
От трети клас се прибира сам от училище и оттогава започна да закъснява. Нямаш си представа какви правдоподобни извинения ми даваше Rolling Eyes В началото много му се вързвах и му вярвах, ама после взе да ми става подозрителен. Като започнах да го ловя (случайно), започнах да се дивя на изобретателността му. И как да проверявам  инфото, като трябва всеки ден да звъня или на госпожата, или на някое дете (нямах телефоните на всички деца, а пък той не ми ги даваше), или пък на шефа на градския транспорт в София (това петицата и единицата тролеи са едни от най-нередовните и рядко минаващи, да го знаете от мен, в последствие същото почна да важи и за автобус 74)ooooh!

# 237
  • Мнения: 263
Здравейте мами на тинейджъри!
Моят синковец / 7 кл. / не е закъснявал никога от училище, а вечер, когато излиза на разходка се връща в точно уговорения час. Дори ме пита веднъж за разрешение да закъснее мъничко. Засега все още ме слуша и в общи линии съм доволна.  Simple Smile

# 238
  • да има едно лесно - на мотора
  • Мнения: 2 420
Тръгна нещо да напиша и гледам вече сте го написали. Ами така е, поне се успокоявам че не съм само аз такава майка. Все ми казва ,че само аз държа да се прибира в определен час. Само аз му звъня по телефона, когато не се е прибрал в уговорения час, само аз му се карам ,аз му давам най-малко пари, другите си купуват постоянно маркови дрехи, а той от време на време и т.н. Абе въобще съм една досадна, мрънкаща майка.


Отначало инфото ми беше "мама мърморана " . И пак се убеждавам колко са еднакви тийновете в мърморенето  Mr. Green .
Марияна , нямам щерка , обаче не са ли малко тези килограми за тази височина  Thinking
Карил , синковецът не закъснява след училище, защото знае , че ще му проглуша после ушите ... А пък и аз съм една пъзла  ooooh! - ако не се прибере след 2ра смяна в 20 часа и вече хиляди  ужасии са ми минали през главата . Ако му се наложи , се обажда . И вече не лъже , защото знае , че ще проверя ." Проверката е висша форма на доверие "  Mr. Green
За разговорите по мобилния - той е на предплатена програма и ако иска да ми се обади , само ми кликва . Приятелите му го търсят , защото са го сложили в групата "приятели ", но не се увличат в разговори. Доста време издържа с един ваучер от 10 лв. , може би защото сам си го плаща  Mr. Green

# 239
  • Мнения: 4 447
Записвам се и аз.
Майка на седмокласник, който утре ще навърши 13.
Нямам проблеми с него, но може би трябва да съм по-информирана, усещам че се променя с бързи темпове.
Понякога си мисля, че всъщност по-големият проблем съм аз - вечно бързаща, мърмореща, уморена, опитваща се да държи всичко под контрол.  Защото детето си е спокойно, умно и добро.

Общи условия

Активация на акаунт