Оргаметрил,примолут нор,дуфастон и подобни

  • 6 312
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
здр имам проблем пих примулут нор за да ми предизвикат цикъл но минаха 17 дни и не ми идва и стомоха ми е много подут като в 4 месец на бременност а аз съм с плосък корем има ли някаква връзка с това претеснява ме корема само ходих на видеозон няма нищо а корема ми ще се пръсне като топка е надут

# 1
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
А с червата и редовното ходене по голяма нужда как си?
Подуването на корема може да стане от много причини.

# 2
  • Мнения: X
Здравей,проблема може и да е решен вече,но все пак ще споделя. Пила съм и Примолут-Нор и Оргаметрил като последното и сега го взимам по-схема. При мен не е имало никакви странични реакции. Подуването може да се дължи на много неща. Аз не си ходила на Гастроентеролог,отиди.

# 3
  • Мнения: 2
Здравей,проблема може и да е решен вече,но все пак ще споделя. Пила съм и Примолут-Нор и Оргаметрил като последното и сега го взимам по-схема. При мен не е имало никакви странични реакции. Подуването може да се дължи на много неща. Аз не си ходила на Гастроентеролог,отиди.

# 4
  • Мнения: X
Исках да кажа,че това подуване едва ли се дължи на лекарствата които си приемала. Но не съм лекар,няма как да съм сигурна. Знам,че подобно издуване на корем е признак на заболяване на храносмилателната система. Болести като колити,гастрити и подобни. Затова те посъветвах да идеш и на гастроентеролог,ако не си ходила.

# 5
  • София
  • Мнения: 36 144
Причината в случая са високите нива на естрогените / за това е предписан и Прогестин/ -  водят до задържането на вода, отток и подувания.

Пий повече вода за да изхвърлиш натрия  / естрогена увеличава водата в тялото чрез задържането на натрия, а като пиеш повече вода, която е естествен диуретик - ще го изхвърлиш. Наблегни на храни богати на Калий и Калций

# 6
  • Мнения: 93
Аз искам да попитам,ако пия Примолут Нор по време на цикъл дали ще спре.В момента съм 5-ти ден но продължава да тече и ми се налага да го спра.До колкото съм започната трябва да го пия два пъти на ден за да спре?

# 7
  • Мнения: X
Аз искам да попитам,ако пия Примолут Нор по време на цикъл дали ще спре.В момента съм 5-ти ден но продължава да тече и ми се налага да го спра.До колкото съм започната трябва да го пия два пъти на ден за да спре?

Примолут Нор съм го пила само веднъж,с единствената цел да си забавя цикъла. Нямаше никакви проблеми след това. Почти съм сигурна,че ще ти спре менструацията. По принцип се пият по-две таблетки дневно,освен ако гинеколог не ти е предписал друга дозировка.

# 8
  • София
  • Мнения: 36 144
Аз искам да попитам,ако пия Примолут Нор по време на цикъл дали ще спре.В момента съм 5-ти ден но продължава да тече и ми се налага да го спра.До колкото съм започната трябва да го пия два пъти на ден за да спре?

М ще спре, но ще объркаш МЦ, ще подтиснеш О.

Прогестин приет през ФФ - подтиска О. 

# 9
  • Мнения: 93
Да,благодаря ви.Започнах да го пия сутрин по едно и вечер по едно.До утре трябва да ми е спряло.Знам,че ще се обърка МЦ и друг път съм го пила,но по други причини.Само последно въпросче,имали възможност до като ги пия да има зацапване или да прокървя?

# 10
  • Мнения: 1 480
Здравейте!
И аз приемам Примолут Нор и исках да ви попитам дали евентуално замрежване на погледа и затруднена концентрация може да се дължи на лекарството?
Пия го 7 дни - 2 х 1 - остават ми още 3 дни по предписание на лекар
Благодаря

# 11
  • София
  • Мнения: 36 144
Здравейте!
И аз приемам Примолут Нор и исках да ви попитам дали евентуално замрежване на погледа и затруднена концентрация може да се дължи на лекарството?
Пия го 7 дни - 2 х 1 - остават ми още 3 дни по предписание на лекар
Благодаря


Да, може - консултирай се с лекаря си

Примолут Нор

Причини за незабавно прекратяване приема на таблетките
Поява за първи път на мигренозно главоболие или по-честа поява на необичайно тежко главоболие, внезапни нарушения във възприятието (напр. зрителни или слухови нарушения), първи белези на тромбофлебит или симптоми на тромбоемболия (напр. необичайни болки при подуване на краката, пронизващи болки при дишане или кашлица с неясна причина), чувство на болка и стягане в гърдите, предстоящи операции (шест седмици предварително) и обездвижване (например след злополука), поява на хепатит или жълтеница, сърбеж по цялото тяло, значително покачване на кръвното налягане, бременност.



 

Общи условия

Активация на акаунт