плетени дрешки

  • 8 678
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 532
Ние носим плетени дрешки.Аз купувам преждата ( само бебешка ) , а те плетът на воля.Вярно че се забравят и имам за още 2- 3 деца Grinning  . Но са много готини терлички , елечета и жилетки.На голо не ги обличам с тях. Всеки си решава за себе си.

# 31
  • Мнения: 127
Цяла зима изкарахме с плетени дрешки от прабабата на Симона, т.е. баба на мъжът ми. Имаме няколко много ефектни костюмчета. Последното й произведение беше пуловерче с голяма яка и три-четвърти панталони с финтифлюшки под колената. Внимаваме, обаче дрехите да не се опират до лицето на бебока и винаги ги носим с якичка.

# 32
  • Мнения: 705
по магазините има специална прежда за бебета, която е фина и не дразни кожата. пък и нали отдолу бебето има бельо, което е от памук!

# 33
  • Мнения: 2 433
виж, плетените дрешки имат голямо предимство топли са и можеш да ги направиш по твой вкус - копчета отпред, отстрани отзад - както на теб ти харесва. Не робувай на моди. За детето е важно да му е топличко, особенно през студените дни. Виждала съм деца в количките с по едно тънко гащеризонче в студа - това не е просто мода , това си е лудост.Моите деца са вече големи но зимата макар че сме на парно никога не ги лищавам от вълнено елече. И мога да те уверя че освен банална хремичка не са боледували от години

# 34
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Tanya
Мили мами, кажете давате ли на бабите да плетат за новородени и обличате ли дечицата си в плетени от бабите връхни дрешки. От каква възраст? Плетени от какво (вълна, памук, мохер, синтетика)? Вредни ли са плетени дрешки за малко бебче? Предизвикват ли алергии, обриви или нещо подобно?Благодаря.

Общо казано не съм им фен на плетивата. С дъщеря ми ме бяха засипали с терлички,елеченца и жилетки от вълна/мохер, докато им кажа,че не ми се нравят. Сега за бебето свекърва ми пак донесе-добре че само две неща бяха и ми ги поднесе с думите"Знам,че не ти харесват, ама аз да донеса, за да не съм с празни ръце". Уф, какво да се прави...
За възрастта-може да се носят от най-крехка възраст, ако питаш мен, стига да не опират кожата на бебето, защото все пак това е доста по-груба материя от памука. Също и да не са много космести, за да не му влезе някой мъх в устата или носа на бебо.

# 35
  • Мнения: 61
Ние имаме плетени дрешки. Носим си ги в къщи най-редовно-жилетчици, терлички задължително, защото като започне да рита, ако съм забравила да му сложа си събува ританките. Като материя трябва да бъдат от финна вълна или памук, да не са с косъм, тъй като ще ги лапа. Долната блузка да е с якичка. Всеки сам решава как ще облича детето си, така че избора е твой....

Общи условия

Активация на акаунт