Дните си минават,коремчето расте,а МАРТенката с трепет чака да гушне своето дете

  • 9 904
  • 288
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 11
Stankova82, а ти как разбра, че точно толкова пари ти е удържал работодателя? Да не би да имаш сторно от предходен месец? Ако имаш фиш от предходен месец, може би от там ще разбереш повече. Никой не може да ти удържа от вече преведена сума - нито НОИ , нито работодателя ти! По-скоро работодателят ти е подал такава информация в НОИ. Или пък НОИ не са ти изчислили правилно ставката, по която изплащат болничния лист. За подобен случай се сещам - една майка я бяха отрязали с 2 дни. Но след жалба от нейна страна си признали грешката и са я оправили.

# 91
  • Мнения: 11
Момичета, някоя от вас правила ли е застраховка на жилището си? Ще ми се да знам процедурата. /Не знам ка се пише провилно "ще ми се"  Embarassed. Нещо не ми звучи да е така, както го написах./
Дея, ние си направихме застраховка на жилището през м. септември, тази година. Сестра ми ме ориентира към един застархователен брокер, с когото фирмата им работи отдавна, отидохме и там ни обясниха как стоят нещата. Имаш право на избор за колко пари , за какво точно искаш да застраховаш/ видовете рискове/. Ние направихме застраховката към Булстрад. Но Алианц също предлагат доста добри жилищни застраховки.

# 92
  • Мнения: 8
Mного съжалявам за мамата която си е загубила бебчето. Дано се съвземе скоро и да се  радва   на ново бебче.

# 93
  • Мнения: 11
ger4opiper4o, моля те да си освободиш местенце за отговор в лични. Опитвам се да ти отговоря, но не успявам. newsm78

# 94
  • Мнения: 318
Привет, мами Simple Smile
   Дея, бравос за Дон Домат, и аз последния път с такива доводи ги "убедих" в Хепи в МОЛ, кадето също "по принцип не правим резервации" Wink Явно не е тайна, че бременната жена далеч не е безопасна игла, та викам да се възползваме още 3-4 месеца, че после няяяяма аванта за нас Wink Другия вариант е да правим срещички с бебета, дано само не са от резливите,че може да ни разлепят снимките по заведенията и да не ни пускат при никакви обстоятелства Simple Smile  Joy
   Днес ми е нещо приповдигнато - имам си придобивка в новата квартира:) Бягаща патечкаааааааа , много се радвам!! Най-сетне ще мога да си ходя на топло, че напоследък - всеки ден по 2 часа на този студ, измръзнаха ми мартинките:) Не че ще се затворя тук, повече от 14.00 следобед, но все пак - имам резервен вариант за голеемите студове - разходка по патеката Simple Smile Нито мебелите, кухненските уреди - нищо не ме зарадва така , както тази пътечка:) Simple Smile  
   Дея, ние сме си застраховали и жилище, и имущества, мъжа ми с това се занимава, ако искаш - дрънни един тел. да ти разясни :каде, какво, що, най-изгодни опции за вас.  С радост ще ти помогне в ориентацията.
   Днес топло ли е или само има лъжливо слънце като вчера? Отивам на балкона да проверя положението Simple Smile Лек и усмихнат ден на всички ви, мами и бебоци в шкембенца Simple Smile   bouquet

# 95
  • Мнения: 575
поли13, къде го видя това слънце бре Laughing Аз тук съм потънала в мъгла.
А за застраховките само да кажа, че искат спешъл блиндирана врата, ако вратата ти е обикновена не се наемат да те застраховат.

# 96
  • София
  • Мнения: 211
ХелоУ  Laughing
Дея, ама ти си голяма работа- вече си имаме запазена маса, бравооо  Hug Сега остава да ми кажете къде е този Дон Домат  Blush
Cveteelina, аз вече си слушам бебчо със слушалки в къщи. Малко трудно се намира къде точно е тона, но не се отказвай и ще го намериш (стига да не ти е предна плацентата).
Поли13, ходя на ЖК в Токуда по ЗК, а вече имам и записан час за платена при лекарката при която мисля да раждам.
Някой каза ли дюнер  eat

# 97
  • Мнения: 63
Благородно завиждам на Илияна 22 за спалнята.И аз чакам нашата да стане след около седмица.Засега спим на един разтегаем диван,който е само за нежелани гости и всичко ме боли.А ти какъв матрак си взе-еднолицев или двулицев,защото аз още се чудя

# 98
  • Мнения: 473
Cveteelina, аз вече си слушам бебчо със слушалки в къщи. Малко трудно се намира къде точно е тона, но не се отказвай и ще го намериш (стига да не ти е предна плацентата).
Пробвах се, но не се получи. А и плацентата ми е предна ... и бях гладна, и чух само песента на червата ми.

# 99
  • Мнения: 63
Били,стискам палци за къщата.Дано да си харесате нещо в най-скоро време.Ние преживяхме цялата тая галамация миналата година, докато търсим апартамент в Пловдив.Успех

# 100
  • Мнения: 44
Angels, аз знам френски. Гестационна седмица би трябвало да е semaine de gestation, но може да се каже например 24 semaines de grossesse ако искаш да кажеш, че си бременна в 24-а седмица.

# 101
  • Мнения: 63
Чили,вярвай ми,че ще си уплътниш времето на 100 %,ако си вземеш болничен. А и сега ти е времето да си починеш малко и да се поглезиш.После какво ни чака.... Grinning

Наистина много жалко за февруарската мама.Надявам се скоро да се похвали с ново бебче.

# 102
  • Мнения: 11
Ехо, поздрави и от мен!
Още водя освободителна война с настинката и засега с генерал Парацетамол постигаме успехи, ама временни. Ох,ох!
Една от моите приятелки, с които се запознах в болницата преди два месеца загубила бебето си. Мотали я доФторите от една диагноза на друга и ...
Друга дружка, която е заедно с нейния над 13 год, имат едно`изпуснато` бебче, вчера ми се обади да ми каже, че й закъсняло със седмица и...чакат бебче, според теста.
Ох, дано колкото чакаме бебчета, толкова и да ги дочакаме живи и здравички!
Много жалко за февруарката.
Приятен и с много тумби-ритници ден!

# 103
  • София
  • Мнения: 3 123
и на мен ми е много мъчно за февруарката,а сега и една Априлка ще загуби своето бебче. SadА е можело нещата да станат на много по-ранен етап,но така е като тия от ЖК не разясняват на хората за нуждата от ФМ и то още в периода 11-13-та седмица.Вярно,че аборта си е аборт,когато и да стане.Но все пак аз преживях много по-лесно първият ми в 9-та седмица,от колкото  следващият в 20-та.
 Та не пренебрегвайте прегледите майчета - могат много неща да ни спестят.

# 104
  • Мнения: 174
И аз вече се обърках с тази линийка. newsm78 Но със сигурност съм при мартенските майки лекаря ми каза че термина ми е на 6 март но най-вероятно ще родя по-рано/първите дни на март/.
Изпратих снимки от сватбата ми и на бебка.
Ох че сладко ме ритка newsm68

Общи условия

Активация на акаунт