Дните си минават,коремчето расте,а МАРТенката с трепет чака да гушне своето дете

  • 9 886
  • 288
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 710
Не мога да разбера защо не пише Герчопиперчо. Всеки ден я виждам, че преглежда темите, но не ще да ни пише  newsm78.

# 76
  • Мнения: 48

Добро утро и от нас!

Не мога да разбера защо не пише Герчопиперчо. Всеки ден я виждам, че преглежда темите, но не ще да ни пише  newsm78.

И аз я виждам и се чудех защо не пише, дори щях да питам, но ти ме изпревари  Hug

Днес ще ходим на оглед на къща (търсим да си купим къща в селата около Стара Загора), утре пак сме на оглед, но с друга агенция. Стискайте палци да си харесаме нещо най - накрая, че търсим от месеци, а докато я купим и направим ремонт бебчо ще дойде и няма къде да го заведем

# 77
  • Мнения: 3
Упс! Хванахте ме в "изневяра"!  Wink Дея, взимам си бележка веднага! В интерес на истината точно мислех да ви пиша днес, че съм от "несериозните", които само четат, а не пишат, но пък за срещичката съм ЗА, така че бройте ме и мен, нямам претенции за мястото.
При мен всичко е наред, чувствам се добре, бебчо ритка постоянно! Ама нали съм си на работа и само смогвам да ви изчета! Simple Smile

Обещавам да се включвам по-често вече!

Целувам ви всички!  Grinning

# 78
  • Мнения: 1 710
Доколкото знам и в Дон Домат не работят със резервации, дано да се бъркам де, но мисля че е така.
Точно така се оказа. Аз ей сега им звънях и си поговорих с управителя на Дон Домат на "6-ти септември", който обаче обеща, че в събота в 13 часа ще има маса за 10 човека, непушачи. Той каза, че не правят резервации, но изтръгнах обещатието като му обясних, че трудно ще се оправи с 10 бременни и гладни жени, на които ще им трябва моментално удобна и голяма маса с порядъчно количиство храна в/у нея.  Казах му, че няма да има мъже, с които да говори лесно, а с нас няма да може да излезе на глава. След като много ми се смя, каза, че щом сме непушачки, в събота ще ни чака голяма маса. Навити ли сте?

# 79
  • хасково
  • Мнения: 378
Момичета сигурна съм,че ми липсват пари,защото аз работя в банка. И от там ми направиха разпечатка на картовата сметка и се видя,че работодателя ми ги е удържал 25 лева август месец(на които аз не обарнах внимание) и 73 лева от първият ми  изплатен  болничен т.е.октомври месец. Тъй като счетоводството ни е в София тук на работата нищо не може да ми обясни. Иначе и аз ходих в НОИ и ми казаха точната сума на превода.

# 80
  • Мнения: 1 446
Оооооо, бъбривки, как ви завиждам за срещичката....

Чили, ами аз сега като съм вкъщи:
1. Спя до обед
2. Гледам телевизия
3. Ръшкам форума
4. Мисля си за Коледа и коледни украси
5. Чета книжки

Дея*, евала за аргументацията!

stankova82, нещо не е както трябва. Как така работодател ще ти ги удържи. Той не може да вземе пари от твоята сметка. Обади се в счетоводството в София. И при нас е в София, но хората ми издириха всичко и ми обясниха, когато имах въпроси.

# 81
  • Мнения: 1 710
Момичета, някоя от вас правила ли е застраховка на жилището си? Ще ми се да знам процедурата. /Не знам ка се пише провилно "ще ми се"  Embarassed. Нещо не ми звучи да е така, както го написах./

# 82
  • Мнения: 263
Stankova82 - стегнис е момиче, какво занчи д ане се занимаваш със централния офис 'щото бил в София.юИ в тамбукту да е парите са си твои!
И това че си служитев банката не означава че работодателят ти има право да отклонява част от преводите по твоята сметка.
Недопустимо е!

# 83
  • Мнения: 48
stankova82, все още не мога да разбера как шефа ти има достъп до сметката и картата ти?!?!? Да не би в НОИ да си обявила някоя сметка на фирмата, вместо твоя лична. По принцип би трябвало да си ти ги превеждат на теб, без изобщо друг да има достъп до сметката и да има някаква представа кога и колко ти превеждат.

# 84
  • Мнения: 263
уф толкова се запалих, че поста ми е пълен с грешки, прощавайте Embarassed

# 85
  • Мнения: 48
Аз и друго се сетих - отвори си сметка в друга банка и да ти превеждат парите там, а не чрез вашата банка

# 86
  • Мнения: 473
Май всички сме на едно мнение относно проблема на stankova82. Според мен в НОИ няма начин да не ти кажат точно в коя сметка ти превеждат парите, и както каза и Били_ така че разбереш дали работодателят ти дали не е дал сметка на фирмата. Пожелавам ти успех и дано ти се изясни всичко, защото никой няма право да ти взима парите (които всъщност от болнични не са много, но са си само твой и на никой друг)

# 87
  • Мнения: 1 446
Станкова82, имаш ли да плащаш кредити? Тогава могат да ти ги удържат от картата. Сигурна ли си, че работодателят е удържал нещо или НОИ са ти превели по-малко. В разпечатката на движението имаш не само колко са ти удържали или превели, но и основанията за това. Да не би да имаш някакви други такси, за които си дала съгласие да ти ги удържат от сметката.

# 88
  • Мнения: 1 710
Май всички сме на едно мнение относно проблема на stankova82. Според мен в НОИ няма начин да не ти кажат точно в коя сметка ти превеждат парите, и както каза и Били_ така че разбереш дали работодателят ти дали не е дал сметка на фирмата.

На мен вчера чрез разпечатката на НОИ ми дадоха и тази информация - номера на сметката, по която са преведени парите за болничния. Каквато сума беше изписана в справката, такава видях днес преведена по картата. Поискай такава справка, за да имаш черно на бяло сумата, която ти ължи НОИ и ако наистина работодателят ти си е позволил да ти вземе част от парите, да можеш по-лесно да докажеш липсата им. И аз като всички не мога даси обясня механизма, по който биха могли да бъркат в лична сметка, освен ако не служебна. Изискването на НОИ обаче беше, лично ползващия болнични да подаде декларация, в която да декларира собствена банкова сметка. Мисля, че отказват преводи ако знаят, че сметката е чужда.

# 89
Ох Дея, миличка с този дюнер ми потекоха лигите и сега и аз отивам да си взема, че съм вече така #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт