Хуманитарна акция "От бебе за бебе"

  • 9 178
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 28
www.bebeta.forourchildren-bg.org

Ще се радвам да отговоря на всички ваши въпроси!


Поздрави,
Александър Миланов
Фондация "За Нашите Деца"

Браво    Peace  Навремето ако имаше тази фондация или я бях открила доста проблеми да бях решила. Tired
Аз също съм затрупана с неща ,ще ви пратя.
Но имам един въпрос.Ако ние ви пишем или се свържем с вас за даден слу4ай(самотна майка) примерно,вие бихте ли помогнали или вие преценявата на кого да помагате.Малко ми е тъп въпроса,ама това не ми стана ясно  newsm78

Просто сме до майката в моментите, когато я боли или е в дилема дали да остави новороденото.    bouquet     bouquet   bouquet

Ако майката има проблеми и е от София и детето и е до три години - насреща сме!

# 16
  • Мнения: 28
Поздравления за прекрасната инициатива в подкрепа на превенцията на изоставянето на деца. Имам едно питане и то е как получавате сигнали от болницата. Тоест при соц. на тях им звънят по телефона и ги предупреждават а при вас как става?

Ние даваме дежурства в болницата, познаваме лекарите, говорим с тях. Те ни сигнализират, също това е ангажимент и на социалния работник в болницата. Обикновено така се получава. След това ние заедно с Отдела за закрила на детето започваме работа по случая.

# 17
  • Мнения: 4 195
а събота има ли някой в центъра, за да изсипя една кола бебешко там Wink

# 18
  • sofia
  • Мнения: 7 477
а събота има ли някой в центъра, за да изсипя една кола бебешко там Wink

 Joy Joy Joy

# 19
  • София
  • Мнения: 589

Ако майката има проблеми и е от София и детето и е до три години - насреща сме!

Блгодаря за отговора.   bouquet
Ама аз пак с поредицата тъпи въпроси  Crazy .Това го разбрах ако е бременна и в дилема какво да прави.Но това не го схванах.Ако детето е до 3 години.Сори и за тоя въпрос ама ми стана много любопитно защо е тази граница на години до 3  newsm78

Давам пример: 
Аз имам дете на 4 години и оставам на улицата.Чудя се дали за него не е по добре да го оставя в дом за отглеждане.  newsm78 Тогава не мога да се свържа с вас.Така ли  newsm78
Да поясна .Не съм изпаднала в такава ситуация, да не наска4ате мами.......... .     bouquet

Последна редакция: ср, 28 ное 2007, 20:19 от Бамби03

# 20
  • Мнения: 3 034
супер. другата седмица ще ви донеса събрани бебешки неща. Peace

# 21
  • Мнения: 1 942
Може ли и тук да напишете адреса на който да се донесат дрехите?

Не съм от София, ще се опитам да уредя транспорта  Peace

# 22
  • Мнения: 3 835
ул. Гюешево № 21 (Дом за медико-социални грижи "Св.София")
тел./факс: 02/822 35 10


Инициативата е много добра. Ако повече НПО-та насочат усилия в тази посока, ще има реално намаляване на изоставените деца. Подкрепям и поздравявам "Нашите деца" за тази идея.

Аз съм приготвила хубави и запазени бебешки и за по-големи деца дрешки и след малко тръгвам да ги занеса. На втори тур тия дни ще им занеса хубави дрехи за родителите. За щастие са ми много близко.
Имам едно предложение за строителните материали. Вероятно много хора имат изостанали материали, но нямат възможност да си осигурят транспорт за да ги закарат до адреса, особено ако са по-обемни. Не биха ли могли, да опишат строителните материали, или пък мебели и т.н., да дадат адрес и телефон на г-н Миланов примерно. Тоест, дават данни за това, което биха могли да предоставят, адреса, на който се намира и когато има конкретна нужда точно от това, се взима от адреса и закарва на мястото, където е необходимо.

# 23
  • Мнения: 3 835
Доколкото успях да разбера, до момента нямат помощ от строителни материали, мебели и подобни по-обемни неща. Вероятно една от причините е, че много от нас, дори и да разполагат с такива неща, нямат възможност и идея как да ги транспортират до адреса на фондацията. Затова нека, който има възможност да предостави по-обемни мебели или строителни материали, но не може да ги закара на място, нека да пише тук с какво разполага и после може да се доуточнят по телефона за подробности.

# 24
  • Мнения: 4 195
днес ги посетих, мисля, че е чудесно нанчинание, което ще доведе до по - малко изоставени деца
 Peace

# 25
  • България
  • Мнения: 1 090
Поздравления за темата,аз верно съм кьорава Embarassed,понеже сега Тео ме светна за нея..

# 26
  • Мнения: 2 471
Момичета, не мога да отида лично, но утре ще изпратя колета

# 27
  • България
  • Мнения: 1 090
Имам въпрос:не работите ли и в други градове,освен София??

# 28
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Имам въпрос:не работите ли и в други градове,освен София??

без да им изземвам функцията тук ,само да ти отговоря оба4е Twisted Evil,4е само в Сф за сега работи проекта.

# 29
  • Мнения: 3 835
Роси, и аз без да съм компетентна и съвсем наясно, но мисля, че това е първия подобен проект. Те работят заедно със социалните служби, с агенцията за закрила на детето, с лекарите от родилния дом. Когато получат сигнал за майка в тежко положение, с риск за изоставяне на детето, се свързват със социалните и работят заедно. Имат предоставено място в родилното и просто говорят с майката, информират я за алтернативите, търсят проблемите и начини да помогнат. Не съветват, не дават решения, те просто са там, за да я подкрепят. Без да съм специалист, смятам, че много голям процент от изоставянията се дължат именно на обърканост, липса на подкрепа и информация. Разговарят със семействата, близките. Помагат с дрешки, памперси и всичко останало, жилището, да се подобрят условията за да се създаде среда за отглеждане на детето и т.н.. Помагат на майки изоставили децата си, съжалили и искащи да си ги вземат. Обучават ги как да хранят детето, как да се грижат за него, доколкото разбрах в рамките на 3 месеца.
Фактът, че работят заедно, съвместно в екип със социалните служби, заедно с лекарите е голям напредък. Това е истинската, реалната превенция по изоставянето.

Общи условия

Активация на акаунт