Зимно математическо състезание - знаете ли кога?

  • 44 848
  • 312
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 877
http://www.nsnu.org/index2.html ето сайта на Математическо огледало и на другите състезания, които те провеждат.

За Коледното нищо не мога да кажа, защото моите не участвуват в него. Като науча точния номер на училището ще го напиша и от справки може да говорите с тях по телефона.

Може би е точно 119 у-ще http://www.119sou.com/index.php?page=history
Сега проверих в сайта им - с природоматематически профил са. През гугал-а излиза, че там и в едно училище в Младост са се провеждали математическите състезания.

# 16
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Щом дороти се включи, ще имаме винаги актуална информация.   bouquet

 

Ами сега за сега, защото детето ми се занимава с математика съм информирана, пък и има информация във фоайето на училището. Така, че с удоволствие ще помагам.




Данибон, да както гледам по снимките е същото училище. А друго училище, което провежда математически състезание е 125 - намира се горе долу на спирката на 43-ти блок, но тяхните май бяха някъде март. Ако поддържаме темата ще ви казвам.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 113
И аз се интересувам от състезанията,главно за 4ти клас

# 18
  • Мнения: 4 877
Къде мога да видя какви задачи са се падали на минали издания на математическите състезания за 1 клас?
Или какви задачи долу-горе се дават?

# 19
  • София
  • Мнения: 4 294
В училището на дъщеря ми вече мина - на 17 ноември беше  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 4 294
Къде мога да видя какви задачи са се падали на минали издания на математическите състезания за 1 клас?
Или какви задачи долу-горе се дават?

По книжарниците продават книжки със събрани задачи от олимпиади.
Аз съм си купила няколко - Кенгуру, Софийски математически турнир и още една сега не й помня заглавието. Събрани са примерно от 1-4 клас, по години и т.н.

Попитай в някоя добре заредена книжарница.
Аз мога да споделя от къде съм ги купувала, но е в Люлин. Не знам до колко ви устройва.

# 21
  • Мнения: 4 877
Къде мога да видя какви задачи са се падали на минали издания на математическите състезания за 1 клас?
Или какви задачи долу-горе се дават?

По книжарниците продават книжки със събрани задачи от олимпиади.
Аз съм си купила няколко - Кенгуру, Софийски математически турнир и още една сега не й помня заглавието. Събрани са примерно от 1-4 клас, по години и т.н.

Попитай в някоя добре заредена книжарница.
Аз мога да споделя от къде съм ги купувала, но е в Люлин. Не знам до колко ви устройва.

Мерси, а на кое издателство са?
Ще се опитам в интернет да ги потърся и поръчам, че не съм много мобилна в момента (с бебок съм).

# 22
  • Мнения: 3 323
В тая връзка - може ли да питам нещо? Пред мен е изпитния лист на сина ми /2 клас/ от последния турнир... Не се е справил блестящо, но това не ме притеснява. Обаче,  сгрешените от него задачи са поправени с червен химикал - също грешно, после грешния червен отговор е задраскан и е ограден верния - пак с червено. Това е на 3-4 задачи... Как да си тълкувам тази "вярна грешка"?

# 23
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Ето тук  http://iztok-smb.hit.bg/   има задачите от миналогодишното Коледно състезание и от тазгодишното Великденско състезание.Приятно решаване на всички желаещи!

# 24
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Във Варна ще има на 8.12 състезание и за І-ви клас,

# 25
  • Мнения: 1 355

Аз мога да споделя от къде съм ги купувала, но е в Люлин. Не знам до колко ви устройва.
Ще ти бъда много благодарна да споделиш коя е тази люлинска книжарница   bouquet

# 26
  • Мнения: 24 467
Ние ходихме в събота на състезание /"Цвятко Самарджиев"/, но другата събота щяло да има друго, само че ще звъня за подробности на учителката, че нищо не знам- нито за организаторите, нито за времето и мястото на провеждането му.
Благодаря за информацията, дадена ми до тук от вас.

# 27
  • Мнения: 3 740
Пешеходке, учудена съм, че са ви върнали листа със задачите. На нас досега само резултати са ни казвали, никога не съм виждала работата на детето.
Питай класната каква е тази шарения. Или организаторите от училище. newsm78

# 28
  • Мнения: 24 467
Ние две години се явяваме на състезания по математика и винаги ни връщат листите със задачите, много ни е полезно.

# 29
  • Мнения: 2 577
Ние две години се явяваме на състезания по математика и винаги ни връщат листите със задачите, много ни е полезно.

а аз досега само резултати - списък с точки съм виждала от състезанията  Rolling Eyes
наистина е много полезно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт