За пръв път в детската градинка - 5

  • 7 872
  • 218
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
Да Ви попитам нещо? Прави ли впечатление, че в почти всички приказки няма "майка", а само татко. Майката почти винаги е умряла и тук таме има по някоя мащеха. Например: Хензел и Гретел, Пепеляшка, Палечка, Ариел,  Снежанка, и други.
Честно да Ви кажа, тая работа никак не ми харесва. Поне да имаше една приказка с една добра мама newsm78

Не забравяй, че и ние сме израсли с тези приказки, пък не сме се травмирали особено... Wink
На мен даже не ми е направило впечатление  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 314
Да се запиша и аз в новата тема!
След 3 дни ходене на градина/ако беше ходила събота и неделя щяха да са 5/ е болничка. Разбира се, зарази се и малкия ! Та от вторник не е на градина, незнам докога. Доста кашля, та май ще пропуснем и другата седмица.
Отделно за адаптацията- на третия ден вече не искаше да ходи и вечерта като си легна, беше голям плач, голямо чудо.
Как ще е при подновяване на градината-незнам! newsm78

# 17
  • Мнения: 46 518
За приказките, нямам думи, наистина има много ненормални истории, например "Малечко Палечко" със закланите и изядени деца  Shocked може и да сме израснали с тях, но за мен нормален човек не може да пише такива работи  Tired

Бързо оздравяване на болничките  Hug

# 18
            Аз не чета Малечко-Палечко на моето дете. Tired
   
            И моето нещо беше проточило сополи, кашльотеше,  спряхме от градина миналата седмица... Да видим тази как ще е...

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 552
А като мием ръцете редовно ми рецитира:
"Аз обичам чистотата, пръв приятел съм с водата!
Дайте ми сапун, хавлия, хубаво да се измия".

Бим бам, това и аз го слушам непрекъснато, не само като мием ръцете.  Simple Smile
А онова за превръщането в камък май ще да е от мойта Мария  Embarassed Гледа едно ДВД за Малката вещица Сабрина и там се превръщат в камък.

# 20
  • Където пожелая
  • Мнения: 270
Здравейте момичета.Влизам в темата,защото имаме проблем.Изведнъж преди около 10 дни се започна един рев сутрин,уговорки от вечерта как нетрябва да го водим.Антонио е втора група,миналата година сме нямали проблеми в ДГ.Разпитвам го деликатно и ми казва,че много ме обича и му липсвам затова плачел.Тази сутрин го заведе баща му същата история.Ако има мами с по големи деца да пишат,незная някакъв период ли е или нещо друго,незная.Зная само,че цял ден го мисля и ми е много мъчно.

# 21
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Здравейте, мами!
Нова седмица - нов късмет пожелавам на всички Heart Eyes!
Дано болничетата се оправят бързо и безпроблемно, ревящите дечица да спрат / в това число слагам моята щерка Mr. Green/, много нови и положителни неща да научат тази седмица в градината.
Тази сутрин при нас ревът беше по-малко Wink...само горе в групата, но днес има рожден ден в градината и Рони хем плачеше, хем с едно око поглеждаше кога ще донесат тортата и подаръците /нищо, че не са за нея Laughing/...дано така продължава и за напред Praynig...
Весел ден и лека работа!

# 22
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Миналата седмица Яни ходи на градина само един ден, после почна една кашлица и го спрях. Сутринта ми беше ужасно сърдит, че ще ходи и няма да си е вкъщи  Confused
Още подкашля, всъщност кашля, когато е легнал, явно са останали някакви секрети в носа и го давят... Притеснява ме, че там както спят без възглавници, ще кашля като легне да спи. Ще видя днес как ще бъде...
Още не съм питала кога ще е Коледното тържество, но май и при нас ще е без родители. Подарък всеки родител ще купува отделно, а директорката на градината си намирала спонсори и осигурявали торбички с лакомства за децата.

# 23
  • Мнения: 882
Ех, и на нас да ни е Честита детската градина. То и нямаше как да не се разболее. Всички кихаха, кашляха и се сополивиха. Все здрави деца бяха. Чудя се дали да не заведа сега и моето "здраво" дете. Може и да ми се разсърдите, но понякога майките сме малко безотговорни. В петък предусетих, че  нещо ще се разболява и не я пуснах на детска градина. Снощи имаше вече и температура. До края на седмицата няма да си спомняме за детската.

# 24
  • Мнения: 550
От тази сутрин вече влизаме от другия вход на градината.До сега влизахме през централния,защото правеха футболното игрище ,но вече сме от новия,както казах,та от момента,в който подминахме вратата-рев:"Искам си в моята градинка!"направо се втрещих! #CrazyВлизаме в градината и се озоваваме в едно помещение твърде тясно за всички,които се изсипват рано сутрин по това време и родители и дечица,баби,които гледат на кръв ако ги побутнеш с причина или без...Оказа се,че не само ние приемаме новия вход толкова трагично,всички дечица от нашата първа група,с които се засякохме плачеха.Изобщо не съм предполагала,че толкова малка промяна на обстановката може да ги разстрои толкова много!

# 25
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Все още кашля дребната, въпреки че е доста по - добре, но мисля още малко да позачакаме с градината. Резултатът от седенето вкъщи е репликата: "Аз пак искам да се разболея, за да не ходя на градина"  Confused

....
А онова за превръщането в камък май ще да е от мойта Мария  Embarassed Гледа едно ДВД за Малката вещица Сабрина и там се превръщат в камък.

Няма как  Laughing попиват всичко една от друга. Бояна също гледа доста филмчета и все се чудих от къде е репликата, защото от екрана не я бях чувала. Но пък утре Мими може да те изненада с някой бисер от мойта щерка  Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина отново е с контузия - този път устничката й е ударена  Rolling Eyes
Тя не се оплаква, но като я питам, казва кой я е ударил и е все едно и също момченце. То като я види толкова й се радва. Не знам, явно е по-буйно и затова така се получава.
Може би трябва да повдигна въпроса пред госпожите  Thinking
Вие как бихте постъпили?

# 27
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Нати, поговори с госпожите. Да не се стресира малката, ако едно и също дете я контузва... Аз май и преди съм споменала, че при нас учителките дават отчет за всяка цицина или драскотина. Един следобед като взимах Яни, госпожата разпитваше подробно лелята за едно дететнце, за някаква драскотина, как, къде, защо е станало в другата смяна, за да може да обясни на родителите...
Вчера като взимах синчето, влизам в предверието и ми се мярна едно момченце облечено с неговия анцуг  Shocked При това беше дребничко и долнището така му се влачеше, че едва ходеше горкото. Яни пък го облекли в чужди дрешки, които се оказаха на някакво момиченце  Laughing Даже го бяга "издокарали" с чорапугащник под панталона, който му беше въздълъг, а под блузата сложили ризка с къс ръкав, която му беше толкова тясна, че едва се закопчаваше - явно девойката е слаба и с дълъг крак  Mr. Green И като започна едно разпитване, на кого са тия дрешки и преобличане... Голям смях  Joy

# 28
  • Мнения: 10 758
Миналата седмица му беше за пръв път.Два дни го взимах на обяд, от срядата вече спеше.Госпожите казаха, че винаги са си мечтали за такова дете(пу пу) и искат и другите да са като него.Пу пу, на мама дзверчето FlutterМоже би, защото познават сестра му и знаят що за стока е, и са очаквали нещо още по-лудо Joy

Дотук добре, ама от вчера си е в къщи, защото май ще се разболява.Но утре пак ще го пусна.Мислех, че поне 2 седмици ще изкара без да се разболява newsm78

# 29
  • Мнения: 46 518
Вчера отивам да взимам София и госпожата обяснява, че иска да говори с мен, викам си, това моето е направило някоя щуротия  Embarassed пък жената ми каза "Госпожо, всяка седмица носите тоалетна хартия и салфетки, стига вече!"  Joy

... То като я види толкова й се радва ...

Нати, говори с госпожите. Може да не се бият, а да играят по-буйничко и да стват контузиите не нарочно, нека ги следят двете Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт