Какво правите с купищата играчки?

  • 5 434
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 640
В стария ми дом-бащиния,там са бебешките играчки,не изхвърлям,трупам за идните поколения,ако въобще някой ги иска.
   Моите играчки навремето отидоха при братовчедка ми и диря няма от тях.Не ми е добре сега като една кукла от детството си нямам и не мога да покажа на моето дете с какво съм си играла.
   Един поне спомен да ми беше оставила прибраната ми майка!

# 16
  • Мнения: 2 722
Никога не държа всички играчки навън - оставено е само това, с което се играе за момента активно, всичко друго е прибрано в кашони под спалнята или зад прибраните зимни/летни/ дрехи.
Но аз съм с предимството, че поддържам две къщи - 6 месеца апартамента и 6 месеца къщата на село където живеем, така че като се разделят на две броя намалява  Laughing А на село имам и 37 квадрата таван - завиждайте  Wink
При бабите също като се прати по един кашон и на детето му остава пространство за игра.
Аз играчки купувам вече само за празници, но все някой ще дойде и ще донесе, че отдавна не е виждал децата /например цяла седмица  newsm78/
Леко счупените, които стават за игра отиват на пясъчника пред блока за обща игра, по-силно счупените - в кашон при кофите за боклук, защото за нас може да са счупени и ненужни, но за някои хора са си направо скъпоценности.

# 17
  • София
  • Мнения: 15 466
Хвърляме ги.Той всичко чупи.Но и не купуваме скъпи заради това.

# 18
  • Мнения: 494
О, да - и при двете баби има играчки.
Съвсем бебешките - гумени, дрънчаши, за дърпане и подобни - в два чувала на тавана. Знам, че в домовете биха се зарадвали, но това са неща, които трябва да се дизенфикцират. Дали някой ще се занимава...
 По принцип, да, занимават се, защото получават дарения и си имат практика. Но зависи от дома. Има хора, които си вършат добре работата, колкото и недобре платена да е. Там, където аз нося, го правят. Просто провери. Peace

# 19
  • Мнения: 1 426
Ние ги перяхме/миехме, събирахме тематично в кашони и носехме нашата детска градина.
Но чак толкова много играчки, както ти описваш, не сме имали. А и децата с радост ги опаковаха и носеха сами, особено като станаха по-големи.

# 20
  • Мнения: 27 524
Аз лично редовно ги прочиствам - някои хвърлям, които са разни по-боклучави или със запиляна част, по-бебешките прибирам за втората серия и така гледам наличните да са в едни разумни граници. Купила съм му един пластмасов кош на колела, на Дисни с Мечо Пух и сие на него, много е хубав, с капак и се вози насам-натам и като ми дойде музата - подреждам ги вътре, но след два дни пак са из целия хол.  Crazy
Иначе доскоро имаше в хола къща той, голяма шарена къща и всичко държах вътре, ама я махнах и сега са в този кош.

# 21
  • Мнения: 512
  Никога не държа всички играчки "на показ". Изваждам една част(обикновено, най-новите). Другите прибирам в едни кашони. След известно време ги "подменям". Позабравените играчки правят чудеса Laughing.
 

Това  има страхотен ефект!
 Ние с баща му периодично и тайно прибираме играчки, с които малкият вече не играе и след месеци вадим някои от тях - невероятна радост е!
Ниналото лято си "намери" така 2 забравени колички и им се радва, все е дно са му нови Mr. Green

# 22
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Тези къщи много спасяват положението. По едно време само хвърляха през прозорците вътре, не си правеха труда да подреждат. Обаче майка им е гадна - вдигнах къщичката нагоре и играчките се "разляха" из стаята Mr. Green

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Не събирам стари играчки. И без това вече се задушавам вкъщи. Моите изобщо не чупят играчки. Всичко им е запазено в почти идеален вид. Правим разчистване поне 3 пъти годишно за дрехите и 2 пъти годишно за играчките. Раздавам всичко, което считам, че не се използва. Моите са вече големички, от 2-3 години заедно разчистваме и подаряваме. Те участват дейно и си правят сами подбора. Ето, сега като стана в първи клас и купихме голямо бюро, Крисо си разчисти чина и аз го подарих на една госпожица.  Simple Smile

Останали са няколко от детските кътове на Наталия, които аз още не съм готова да подаря, но ние ги носим и на вилата, там също прекарваме доста време, по-рядко използваните са там, както и велосипедите. Не съм раздала все още само на Крисо мотора, колата и джипа. Той вече не ги кара, кара бъги и колело само, но на мен ми „свиди”. Спасява ги това, че имаме гараж, в който ги държим, иначе колкото и да ми „свиди” щях да ги махна. Както и за на Наталия детските кътове. Но до година-две и тях ще дам на някой. Просто няма начин да се събира всичко. Наистина ще се задушим.

# 24
  • Мнения: 1 111
 Периодично ги разчистваме, една част отива на боклука, тези които стават се носят в чували при баба и дядо/те да му мислят/, а вкъщи остават най-новите.Не че си играят с тях де, само ги пръскат из цялата къща.

# 25
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
май се оказва вярна приказката, че колкото по-малко играчки има детето толкова повече си грае с тях.

# 26
  • Мнения: 2 567
Тези къщи много спасяват положението. По едно време само хвърляха през прозорците вътре, не си правеха труда да подреждат. Обаче майка им е гадна - вдигнах къщичката нагоре и играчките се "разляха" из стаята Mr. Green

И нашите са "прибрани" в подобна къща. Или по скоро тези, които не са се побрали в шкафовете и кутиите или не сме дали на племенницата ми. И моята някога си правеше оглушки и само ги мяташе там, ама като направих номера с вдигането на къщата и всичко се попиля, къщата стана доста по подредена  Simple Smile
Лятото обаче направих огромна чистка и сега играчите са една идея по малко. А и тъй като пораства, има тенденция скоро съвсем да се освободя от тях.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И нашите са ужасно много,защото Тери почти няма счупена играчка.Много пъти се замислям да занеса една част в яслата,но подозирам че ще има проблем.Сега сме във фаза "моето не се пипа" и освен трудната и адаптация там,ще има и ревове че другите деца си играят с нейните играчки.

# 28
  • Мнения: 801
държа ги в 2 коша. Счупените изхвърлям или ги "закърпваме" и става нова играчка. Някои, които вече са омръзнали на Радост, прибирам и ги вадя примерно след месец-два. Давала съм играчки и за дом "майка и дете".
Сега обаче ги събирам, тъй като сестра ми скоро ще ражда, та да й ги предам......

# 29
  • София
  • Мнения: 6 999
Моята терапевтка изрично ми каза, че децата трябва да се научат да хвърлят и подаряват играчки.

У дома също счупени играчки няма /за това тренираме 'хвърляне' с други неща/, но най-редовно я подканям да подарява от играчките си.

Повечето са складирани в нещо като контейнер за играчки, където дъщеря ми си 'намира' разни неща ако се зарови. Лятото опаковах част от големите плюшени играчки, които не влизат в пералнята, за да ги занеса в градината. 

Общи условия

Активация на акаунт