Кори за лазаня- сухи!

  • 17 116
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 462
На кутията си пише рецептата.А аз я правя със сос бешамел по редичък и доматен сос.Най-отдолу на тавичката слагам бешамел,кори,бешамел,доматен сос,кайма или кремвирши,гъби,кисели краставички,топено сирене,кашкавал,кори ит.н до свършване на продуктите,най-отгоре завършвам с бешамел и запичам.Когато е почти готова,нарендвам кашкавал и запичам докато се разтопи.Леле какво вкусотия става!!!! Peace
На коя марка кори за лазаня пише тази рецепта която си написала  newsm78 Shocked.....кремвирши , кисели краставички , гъби, топено сирене и т.н. ??? Sick[/color]

# 16
  • Мнения: 5 462
Купих си кори за лазаня, но сухи в кутия.
Кажета как трябва да ги приготвя досега съм ползвала само от тези замръзените и тях ги попарвах.

Препоръчвам ти да си купуваш сухите кори за лазаня на Барила , на кутията има много подробна и автентична италианска рецепта за лазаня.. Wink

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Оооооо, лазаня с кренвирши? Аз я правя с кайма, мисля, че истинската рецепта е такава... Все пак има модификациии...

# 18
  • Мнения: 836
А някой може ли да ми даде рецепта без месо и без доматен сос? Че сме вегетарианци, а от доматения сос ми се гади.  Sick Ама съм и аз една трудна.   ooooh!

гъби, кисели краставички, маслини, царевица, броколи, зеленчуци, ако не постите с повечко сирена, ако постите - с тофу и естествено бешамел или някакъв подобен сос на брашнена основа.
общо взето - импровизираш  Mr. Green

http://bgkulinar.net/recepti.php?id=1362
http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.2951.html

Последна редакция: пн, 26 ное 2007, 09:32 от esme_bolger

# 19
  • Мнения: 1 804
Ами аз си ги варя - може да е по-бавно, но за мен е доста по-вкусно! Simple Smile Варя ги до лекосварени - без да се "разкашкват"! Сега незнам някой дали ме разбра точно колко, ама...... Blush
По особеното е, че след като са сварени веднага трябва да се редят, защото иначе студени ще се слепнат една за друга. За това първо си правя двата соса, да са готови, после направо редя - ред кори, ред двата соса и така до края. Сосовете си ги измислих аз - като се налажи да импровизирам веднъж с налични материали: № 1 - кайма + домати или доматено пюре, + малко кисели краставички и други зеленчуци - каквото се сетите - изпържени до пълна готовност; № 2 кисело мляко + някакво топено сиренце + за вкус, накрая на последната кора настъргвам кашкавал. От вътре е мекичка като спагети, отгоре с хрупкава коричка!  chef

Общи условия

Активация на акаунт