до кога захар в водата???

  • 3 488
  • 130
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 197
Дъщеря ми не е карала жълтеница. Никога не е пила водата със захар. А тя много обича вода - пие си я още от съвсем малка (и докато кърмех). За мен е излишно да се дава захар на бебетата.

# 16
  • Мнения: 3 376
Това със захарта е такова безумие,че просто нямам думи  ooooh!

На мен всички ми препоръчваха да слагам,но не виждам смисъл изобщо.Тия остарелите разбирания отпреди 30-40 години,че и повече...малко нанагорно ми идват.

Не виждам никакъв смисъл,това са само празни калории от една рафинирана захар,която не се пропъчва и за нас големите,пък какво остава за бебешкия организъм.Другото и име е "бялата смърт" заради последиците,които се получават при консумация на захар.

# 17
  • Мнения: 22 432
Не съм слагала захар във водата поради простата причина, че вода не давам.
Да не говорим, че това е пълна глупост според мен, но всеки си преценява.

# 18
  • равна Тракия
  • Мнения: 101
НЕ съм слагала захар.
НЕ бих сложила никога.

# 19
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Най-добре спирай да слагаш вече Wink

# 20
  • Мнения: 4 111
Докато трае жълтеницата.  Peace

 Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 1 124
Най-добре спирай да слагаш вече Wink
a и моят доктор каза, че от водата бебетата ги боли коремчето и имат колики

# 22
  • София
  • Мнения: 4 294
Не съм слагала никога захар във водата  Naughty

# 23
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
не съм давала

# 24
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз никога не съм слагала захар във водата.В родилното се опитаха да ни пробутат шише със подсладена вода,но Калоян така и не го опита.Иначе казват,че помагало за жълтеницата при новородените ThinkingИ без такава вода тя си мина за 4-5 дена.

# 25
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
По препоръка на педиатър във БГ брат ми даваха вода със захар при положение, че детето беше само на кърмене. В резултат на това качи доста над нормата. Същия "педиатър" им препоръча да хранят детето по-рядко заради повечето килограми. Пак си влачи жълтеницата повече от месец.
Нур имаше жълтеница.  Не съм и давала никаква вода и й мина с по-чест кърмене , макар че имаше  близо месец.

# 26
  • Мнения: 581
Не виждам никакъв смисъл,това са само празни калории от една рафинирана захар,която не се пропъчва и за нас големите,пък какво остава за бебешкия организъм.Другото и име е "бялата смърт" заради последиците,които се получават при консумация на захар.

 Peace
Никога не сым давала - жылтеницата си мина за 10на дни - като много помогнаха ражодките навын на шарена сянка. Според мен при даване на захар с вода се поставя под риск кырменето, а и захарта и водата натоварват допылнително быбреците (инфо то лекаря). Аз и вода не сым давала до 7я месец- пак поради риск от отбиване.

# 27
  • София
  • Мнения: 17 592
Не е необходимо, ако пие чиста вода - чудесно.

# 28
  • Мнения: 547
Не се слага. Захарта няма отношение към жълтеницата  Peace

# 29
  • Мнения: 660
Захар не се слага във водата.
Принципно и вода не е нужно да се дава.


Становището, че глюкозата може да повлияе на иктера, е изоставено.

Ако обаче държиш да следваш инструкции нощем да не храниш, а да залъгваш с вода, тогава задължително слагай захар, защото децата са с ускорен метаболизъм и по-бързо от възрастен разграждат глюкозата и могат да изпаднат в хипогликемия, ако в кръвта им спре да постъпва глюкоза за период, по-голям от 4 часа.

Общи условия

Активация на акаунт