Изнудват ме да захраня детето си

  • 2 232
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Никой не може да ВИ принуди да захраните!

# 16
  • Мнения: 1 008
Детето си е твое и ти решаваш за него! На бабите кажи, че откакто са си гледали децата преди 30 години е изтекла доста вода и нещата са се променили! Ти си живееш в твоето време и си гледаш детето според, това което е актуално днес! Бабите имат право само да се радват на внуците, но не и да участват във възпитание, нито да дават "компетентни" съвети за хранене, обличане и т.н. Колкото по рано го разберат твоите баби това толкова по добре, защото и занапред ще се бъркат.
Какво пробно теглене  Shocked Детенцето ти определено не мисля че е недохранено. Да ти е жив и здрав  Grinning . 7,300 кг. моята дъщеря беше в 7-мия месец  Rolling Eyes

# 17
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Ах, момичета много ви благодаря Hug  bouquet
 Тази вечер детенце е много спокоен, май се оказаха някакви колики защото му дадох Дентинокс капки и е супер спокоен. Днес реших пред майка ми да и покажа, че няма нужда от дохранване с АМ и му приготвих 50мл и след като се нацока от цица се опитах да му го дама ама неееееее  Mr. Green плюеше, кривеше се на шишето и каквото попаднеше от бибероната в устичката му го плюеше и ми стана много готино и съм много доволна  Heart Eyes Mr. Green
 
   bouquet Hug

# 18
  • Мнения: 1 674
Само така Мегита!Детето си е твойто-не им се давай. Peace

# 19
  • Мнения: 2 122
уф, ей такива като ги чуя
майка ти е имала шанса си да се докаже, когато е отглеждала своите деца
моята и тя същата- сокчета да съм давала на 2 месеца още, мрънкане да почвам да я захранвам на 3 месеца с пюрета, хляб да съм давала, сега прасе ще колим- пържолки, кожа разбирате ли  ooooh!
много издивявах като малка детето почва да плаче, тя веднага- ти нямаш кърма, давай му мляко да се наяде детето
само вади картони- сетра ми дето е родена 3750 и 4 сантиметра била на 8 месеца 9 килограма и 75 сантиметра, ми тя сега на 15 години е по-висока от мен вече, то това си е до натура, моята била 68 санта
хич и не се замислят, че ни обиждат значи, едва ли не ние не сме им родители на тези деца и не знем кое е добро за тях

# 20
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
мегита и ние снюме същите.и нашите баби ве4е купуват пюрета,мрънкат да спирам с кърменето.и моя син пла4ка и не спи ве4ер,ама аз си го гледам сама и хи4 и не ги слушам.днес настояваха да го мажат с мас и мед,щото е настинал,ама ги отрязох.хи4 не им се давам ще си кърмя на поискване и няма да бързам да захранвам.пък бабите нека си мрънкат.и моя беб ве4е е над 8 кила....не е кусвал друго освен кърмица.
 Peace

# 21
  • Мнения: 631
баби не баби сложи ги на мястото им и ще видиш че ще спрат да ти дават акъли
и съвет направи го сега защото ако не го направиш ще се чувстват длъжни да вземат нещата в свои ръце и не дай боже да започнат я попарки със сирене я нещо което те смятат за върха на полезността затова
постави на място всеки който се осмели да си вре носа където трябва или не трябва и ще си свиркаш от тук нататък.
защото ще ти кажа какво те очаква ако не го направиш
първо са сокчетата за които се настоява неистово
следват невероятно полезното картофено пюре със бучка масло
веднага след него идва сиренето което виждаш ли има калциийййй добре зарбъркато с попарка и тя с масълце
и естествено след това така нареченото нишестенце с прясно мляко естествено закупено от някоя баба млекарка
и като финал на 6-7 месеца детенцето едва ли не трябва да си хапва от общата храна
след като аз още в началото поставих моите  на място и им казах да не се месят тези неща горе изброените бяха само в сферата на подканянията пожеланията подтикванията и т.н
мила вземи нещата в свои ръце защото иначе бабетата ще те прегазят

# 22
  • Видин
  • Мнения: 685
Мегита, радвам се че днес Вальо е спокоен. А и ние сме така с бабите. И по точно свеки. Майка ми е по съвременна жена, но свеки всеки ден ми казва за соковете. А нея не мога да я режа като майка ми. Само и казвам добре и приключваме с темата.

# 23
  • Мнения: 6 442
Меги,браво,само така!!!!  bouquet
уф, ей такива като ги чуя
майка ти е имала шанса си да се докаже, когато е отглеждала своите деца
моята и тя същата- сокчета да съм давала на 2 месеца още, мрънкане да почвам да я захранвам на 3 месеца с пюрета, хляб да съм давала, сега прасе ще колим- пържолки, кожа разбирате ли  ooooh!

А може и препечена филийка със свинска мас да й намажеш или малко от бута на прасецето да й дадеш! hahaha JoyЕй,опасни са тези баби и свекърви! CrazyЧудя се вече дали да се ядосвам или само да се смея!! newsm78

# 24
 ShockedДетето ми е на 8 месеца и успешно сме почти изцяло на кърма!Имаме заместено 1 хранене.Ако бях послушала бабите,досега да сме се отбили!Те си приказват,аз си запушвам ушите.....и така!Който иска да захранва бебе на 3 месеца ,да си роди и тогава да си прави каквито си иска опити #2gunfire Sick!!!Успешно кърмене! Hug

# 25
  • Мнения: 114
Така като гледам прираста на бебчето е доста сериозен - на 3 месеца е с килограм повече отколкото е моята дъщеря на 5 месеца.
Ако на това му викаш недояждане   Shocked
Наистина може би поплаква заради колики. Все пак 3 месечно бебе няма начин съвсем да не плаче за нищо - минават си през разни периоди - колики, зъби, рефлукси, овладяване на нови умения - всичко това ги кара да са неспокойни.
Но, да, за захранване е твърде рано, освен това захранването не е точно хранене - то е, за да се въведат в света на бебето различни вкусове и текстури. Дълго време кърмата или АМ-то си остават основната храна на бебчо. Аз сокове не съм давала, а май и ще пропусна, защото е по-гот да се научи да яде самите плодове.
това от мен

# 26
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Така като гледам прираста на бебчето е доста сериозен - на 3 месеца е с килограм повече отколкото е моята дъщеря на 5 месеца.
Ако на това му викаш недояждане   Shocked
Наистина може би поплаква заради колики. Все пак 3 месечно бебе няма начин съвсем да не плаче за нищо - минават си през разни периоди - колики, зъби, рефлукси, овладяване на нови умения - всичко това ги кара да са неспокойни.
Ами то всъщност, странно ще е май ако не си поплаква за нищо и не му се чува гласчето....

# 27
  • Мнения: 911
Aма какво значи "изнудват ме"??? Още в самото начало е трбвало да дадеш да се разбере, че това дете е ТВОЕ и на бащата! Хората около теб може да изразяват мнение, да съветват, предлагат, но да се налагат и изнудват... това вече си е диагноза!
Извинявай, но съм бясна на майка ти.
Тук неотдавна имаше тема за соковете, която има връзка с твоята:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=240994.0

при това бебето е по-голямо от твоето.

Захраних моя младеж преди десет дена. За сокове ще мислим едва след 8-и месец.
Дай на майка ти и останалите компетенти да прочетат темата.
И още нещо, мила, като ти гледам стойностите на бебето под лентичката - доста едричко е за възрастта си, педиатърът какво мисли за това?
Бебока изобщо не се нуждае от АМ - с него направо ще надебелее и тогава наистина ще е застрашен от рахит.

Не им се давай, мила!

Последна редакция: нд, 25 ное 2007, 12:26 от korinka

# 28
  • Мнения: 911
Но, да, за захранване е твърде рано, освен това захранването не е точно хранене - то е, за да се въведат в света на бебето различни вкусове и текстури. Дълго време кърмата или АМ-то си остават основната храна на бебчо.

А ето това, направо трябва да им се набие в главите на разните му там баби!

# 29
  • UK
  • Мнения: 1 351
  korinka това за прясно изцедените сокове го прочетох вчера и добре, че го направих  Shocked
 Снощи майка ми се исцепи, че трябвало да купим нова сокоизтисквачка, че след един месец трябвало да ми правим сокчета  #Crazy И моментално я домъкнах до компютъра и я оставих да чете темата и после не смее да каже нищо...  ooooh!
 Иначе снощи седнах и обясних на всички които се месеха, че вече не им искам мненията и да ме задължават насила да правя нещо с детето си и че ако искам съвет от тях ще ги питам но това не означава, че задължително ще ги послушам... Сега вече ми е по- спокойно бебчето не плачка сега дори спинка спокойно и всички млъкнаха въпреки, че майка ми не си признава, че греши... Като си имате в предвид, че съм и чела много статии и теми от форума за ранното захранване че не се препоръчва особено ако бебето е на кърма и пак си знае нейното ама аз и дадох да разбере, че не и искам мнението...  Peace
 За растежа на детенце лекарката отначалото се притесняваше но сега когато качи по- малко от килограм каза, че започва да се нормализира и да си давам редовно Вгантола което и правя... та май не е от това щом не плачи вече... ще му давам капли за колики след 16ч и се надявам да е спокоен... така направих снощи
 Много благодаря за съветите и подкрепата... така знам, че съм права  Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт