Как се приготвят свински крака

  • 66 565
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 001
Оффф,ама че стееее.  hahaha ...сега ще трябва да купувам и да правя и аз пача....прияде ми се....Ама аз освен св.крака слагам и малко месце.Докато е горещо го ядем със счукан чесън и оцет,а след като изстине и се желира с настърган хрян+оцет...мммммм.....

# 16
  • Мнения: 3 360
Никога не съм правила,но ще опитам!

# 17
  • Мнения: 1 906
Аз ги варя,докато падне месото от кокала.Посолявам,може и червене и черен пипер и задължително много чесън.Учудващо вкусно,а е и страхотно мезе за червено вино.
Вече не правим такова нещо, но преди само по горния начин. Ставаше много вкусно!

# 18
  • Мнения: 3 537
Сложих ги в тенджерата под налягане, вряха около час и сега отварям - Shocked още не са сварени кат хората , хрупкат бая  като боцна с вилица smile3515 Колко време се варят, да им се не види и копитата #Cussing out , ядосах се ,пак ги затварих в тенджерата , още колко да  са на котлона незнам newsm78  Хелп  Rolling Eyes
Сол не съм слагала изобщо, само черен пипер на зърна, дафинов лист и 2 скелидки чесън.

# 19
# 20
  • Мнения: 46
   след сваряване и обезкостяване ,ги приготвям като шкембе чорба с червен пипер и мляко. Мъжът ми трябва да ги яде редовно заради износване на ставния хрущял, богати са на желатина ,който се съдържа в лекарствата за ставни болки. Това е хем естествено ,хем вкусно и полезно.

# 21
  • Мнения: 3 537
Мерси много Grinning
Ама явно моите крака са по настандартни и ще има да врат 2 часа Rolling Eyes Mr. Green

# 22
Аз ги сварих, само че като ги извадих и видях че по тях има косми. Явно не са били опърлени. Сега как да ги махна???

# 23
  • Мнения: 1 655
Аз онзи ден правих по следния начин: сварявам в автоклавната толкова, че да се разпадат чак. Слагам много чесън пасиран, вълшебен вкус на Маги и зеленчуков бульон. Сипвам в купичка едно краче и от бульона който уверявам ви става страхотен, ако обичате по люто може да добавите и чили. Никога не съм пробвала желирано да се яде, но трябва да опитам.

# 24
  • София
  • Мнения: 10 858
И ние в къщи напоследък сме включили на тема крака Mr. Green Почти всеки ден купувам, сваряваме си ги и си ги ядем със сол, чесън и лют черв. пипер. може и само със сол.
Аз лично ги обожавам Blush

момичета, бульона който се желира за какво може да се ползва, освен за нарязване? Има ли друг вариант?

# 25
е да ама дайте тайната за обезкосмяването  Laughing

# 26
  • Мнения: 5 001
е да ама дайте тайната за обезкосмяването  Laughing
"Обезкосмяването" се прави преди да вариш....Като не догледа човек и ги свари неопърлени...няма спасение....

Последна редакция: пн, 10 дек 2007, 09:29 от TheNMaster

# 27
  • Мнения: 1 655
е да ама дайте тайната за обезкосмяването  Laughing
Просто купувам само ако видя, че нямат косми. Примерно днес се засилих да купувам само като ги видях и се отказах. Дано следващия път са ги изчистили както трябва.

# 28
Е добре, оба4е преди да са сварени как се обезкосмяват? Да ги опъля със запалка ли или .... ???

# 29
  • Мнения: X
Да опърлянето е вариант....
Иначе,аз като скептично настроена към тоя тип манджи/визирам пачата във варианта в който са ми сервирали като дете,а пък мъж ми е алергичен към чесън и вкъщи не се яде/,ги сварявам в херметика,после прецеждам бульона,краката заминават в коша,а оттам насетне си правя супичка-зеленчуци,фиде,застройка....правила съм и студения вариант/вътре със сварения зарзават,кисели краставички,варени яйца-наистина става много вкусно и много бързо свършва.

Общи условия

Активация на акаунт