Въпрос за нощтно и вечерно хранене

  • 1 215
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 435
ей споко давай му да яде толкова колкото си поиска.Дребо е вече на 6 мец и вече от два месеца яде по 4пъти на ден и един през нощта.Првите месеци качваше между килограм и килограм и половина а след 4мес. по 200грама. така че не се притеснявай те бебоците си знаят работата Hug

# 16
  • Мнения: 554
Как така 910гр. ще е горна граница newsm78 ние 1-вия месец качихме 900гр. и педи каза, че си е напълно в норма Peace А за хапването тя сама си го съкрати, даже от 2-рия месец е на 5, 1-во спря да се буди  в 1ч., но се събуждаше в 3ч. после спря и да се събужда в 3 почна направо в 6ч. и накрая се събуждаше в 8-9ч. сутринта и така минахме на 5 хапвания, защото няма как да и се събират 6 за един ден при положение, че спи до 9ч. Grinning Остави детето да си хапва след като е гладно то само ще си ги намести Peace и си смени педито, че нещо не е в час  Naughty

# 17
  • Мнения: 3 069
Хранеше се на 3 часа денонощно до към 6-я месец.И той беше на АМ.Когато си беше готово детето тогава само спря храненията.

# 18
  • Мнения: 148
Ние също първият месец качихме около 900 гр. след което ни препоръчаха да спрем нощното хранене. Първо си направих "оглушки", но после реших да послушам педиатъра и... доста съжалявах в последствие. Храненето в 3 ч. през нощта го махнахме сравнително лесно, но изведнъж (само седмица по-късно) бебка реши, че от 7 пъти на ден, ще яде само 5 пъти, при това изведнъж стана доста злояда - писах за това във форума. В крайна сметка се стигна до загуба на тегло, кръвни изследвания, изследвания на урината, забавяне на ваксината и т.н. Слава богу, оказа се, че няма сериозни причини за липсата на апетит. Сменихме 3 млека, докато "прояде". Сега сме "закрепили" наддаването на долната граница - около 300 гр. месечно (Сияна се роди 3670, а точно на 5 месеца тежеше 6 кг.). Сега, ако ме питаш, бих следвала режима, който бебчето самичко си налага и не бих ограничила храненията, разбира се, ако това не води до някакви здравословни проблеми.

# 19
  • Мнения: 4 451
Аз съм се съобразявал единствено и само с нуждите на детето. То ме е "водило", не съм спазвала никакви режими и струва ми се, спестих си доста нерви. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 666
Недей да спираш нощното хранене, другите майки са те посъветвали добре да минеш само на кърма нощем ако те притеснява да не яде много. По принцип навсякъде по света сега има политика да се насърчава нощното кърмене поради много причини една от която е че се намалява риска от СВДС. Мисля че е напълно нормално бебчетата до 3-тия месец да се будят нощно време за хранене. Моят син качи първият месец 1.500 а беше само на кърма. Педито ми каза че по принцип нормалното е 700гр до 1кг и ние сме качили малко повече но след като теглото ни е в граница спрямо това колко се е родил и колко см е няма проблем. Аз спрях буденето през ноща след 7 месец защото вече не сучеше а ме ползваше само за залъгалка. Hug

# 21
  • Мнения: 336
Остави детето само да се откаже. Просто не го храни, ако не се събуди - то си знае какво  и колко му трябваа. Моето само си мина на 5 хранения като стана на месец. Просто гледам да си хапва колкото иска. И аз дохранвах с АМ и гледах винаги да приготвя повече, така че тя сама да изплюе шишето, а не да спре , защото е свършило малякото. ПОстепенно започна да увеличава интервала мажду храненията.

# 22
  • Мнения: 188
Ами ние някъде в средата на втория минахме на 5 хранения, но увеличихме АМ-а. И ние бяхме на комбинирано.
Всичко стана изведнъж. Просто една вечер го нахраних по-късно от обичайното и той спа цяла нощ. Събуди се в 6. И от тогава си се храни на 4 часа. Направо се родих   newsm44

Значи, според мен не е рано за 6 хранения  Peace

# 23
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз съм се съобразявал единствено и само с нуждите на детето. То ме е "водило", не съм спазвала никакви режими и струва ми се, спестих си доста нерви. Simple Smile
Също.Малкия до година и нещо си пиеше И нощем мляко, оставях до него едно шише с вода и едно с мляко, сам спря да пие млякото  Peace

# 24
  • Мнения: 1 117
Големият ми син сам се отказа от нощното си кърмене още преди да беше навършил два месеца.
Малкият вече е на девет и няматакива намерения. Той си е цицоман и си суче честичко вечер Mr. Green

# 25
  • Мнения: 6 442
Още се храним нощем  Peace

# 26
  • Мнения: 1 225
Беба е почти на 7 месеца и още се храним през нощта

# 27
  • Мнения: 3 356
Синът ми ядеше през ноща до 1.3-1.4 г.Ти сама можеш да прецениш дали да му спреш или не нощното хранене.Пробвай няколко нощи,виж как реагира детето и реши.За сведение,Боби наддаваше първите месеци по 1.5 кг.

# 28
  • Мнения: 589
Първо, да споделя и аз учудването си от "910 грама - горна граница на наддаване". Не мисля, че е така, за първите три месеца нормалното наддаване е около и над килограм. И все, пак нали знаете, това са статистики - тоест усреднени стойности, възможни са както отклонения надолу, така и нагоре.

Привърженик съм на това да се "слуша" бебето - на няколко пъти, въпреки съвет на педиатър съм го правила \по отношение на храненето\. Казаха ми да започна да дохранвам, защото имам малко кърма - аз пък издържах два месеца само на кърма. Казаха ми да махна нощното хранене - не го направих, детето само определи кои нощни хранения да изключи.

Знам, че дори при прехранване в първите месеци\което, струва ми се, не е твоят случай\ в по-късните детето ще навакса, рано е за притеснения от рахит.

Що се отнася до режима, който педиатрите ни препоръчват - в точни часове и с точно определен интервал - те са де факто отражение на с години изследвано естествено поведение на бебетата. Тоест, средната статистика сочи, че бебе с нормално рождено тегло, с нормални други показатели, нормално яде през еди-колко си часа. И все пак, всяко бебе е съвсем различен микро-космос и трябва да бъдат следвани индивидуалните му нужди, а не да гоним статистическите показатели.

Моят съвет е да следваш ритъма на бебето.
Много е важно за едно пораснало дете да има редовен режим на хранене и налагането на такъв е твоя отговорност, но си мисля, че до този момент има още много време ...

И накрая, за да си още по-сигурна, попитай и д-р Слънчева \завеждащ неонатологията в Майчин дом\, която отговаря на майките в подфорум Д-р Нивеа

Този пост стана бая дълъг, но се надявам поне малко да е полезен  Hug

# 29
  • Мнения: X
Никога не съм се водила по педиатъра, а по детето.

Общи условия

Активация на акаунт