Алергии към козметика!

  • 4 426
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Не съм използвала никаква бебешка козметика, освен...сусамово олио!Единствената ''химия'', която съм ползвала е шампоанче Джонсън, но не по често от два пъти седмично!Проблеми досега не сме имали!

# 16
;о) Благодаря за коментарите Ви...
ето я и моята история...

Преди 2 месеца купих за малката Johnson baby oil gel с лайка...
24 часа след първото намазване забелязах ситен обрив по тялото и...
Педиатърката ми се скара... каза, че ме е предупредила... а честно казано въобще не си спомням ... обрива мина за 3 дни..
Споделяйки случилото се на други майки... всички казаха, че са предупредени от Педиатрите...
Поразрових се във форумите... Само на едно място открих конкретно оплакване от Johnson...
Доядя ме...  явно има нещо в продуктите им... но въпреки всичко не са спрени от пазара... всички сте чували, как продукти на различни известни марки се забъркват по разни цехчета, някъде по гаражите... от горе се сипва Johnson... отдолу Penaten / това е образно казано / ...
и така.. реших да се оплача....
намерих координатите на фирмата вносител... изпратих им писмо... и от там ми ОТГОВОРИХА  Grinning нещо, което да си призная не очаквах да се случи... уверяваха ме, че е невъзможно детето ми да се обрина от Johnson, но могат да изпратят продукта за анализ в Швейцария, ако им предоставя опаковката... И така... вече 2 месеца водя кореспонденция с тях....
Предоставих опаковката... междувременно подадох сигнал и в местната РИОКОЗ...скоро получих техния отговор: Продукта отговаря на Ръководство НЦООЗ/2007 по изследваните показатели...
Преди 2 седмици получих и писмо от Johnson… 2 страници уверения, че не може алергичната реакция да е била към техен продукт и 3 страници въпроси – относно обрива, лечението и др. / това беше втория въпросник който получавам, първия получих от вносителите.../
И така... стигнах до тук... до днес....

Споделям всичко това с вас, с надеждата че няма да се случи на друг... и с молба.. ако въпреки това стане... СНИМАЙТЕ ОБРИВА / нещо което аз забравих да направя/ и се ОПЛАЧЕТЕ на вносителя или производителя...
Обикновено, хора не се оплакват... и подобни продукти продължават да се продават на пазара... сигурно не са опасни... но явно не са и безопасни... и така печелят двойно от нас.. първо за козметика.. а после за лекарства... 

Между другото Penaten е продукт на Johnson... но към техните крем против подсичане и олио, не сме проявили реакции....

# 17
  • Мнения: 16
не сме имали такива проблеми, но е напълно възможно

# 18
  • Мнения: 268
 e чак до такава крайност да се оплаквам на вносителя не бих стигнала,но не мога да отрека,че не сме имали подобни проблеми...някой от тях съвпадат с горе посочените от някой майки...какво направих ограничих се от честото им ползване,само при необходимост,като основно използани продукти са олиото и пудрата,крем за лице използвам при вятър,понарядко след къпане.Всяко бебе е с различна кожа и поносимост към различните продукти.Това е мое мнение Simple Smile

# 19
chi-pi, права си, че всяко бебе е с различна поносимост...
но как ти звучи, като ти кажат, че произвеждат и тестват продукти от 100 години, и нямат оплаквания...
Явно това, че нямат нищо не значи... точно това е проблема според мен.. че хората не се оплакват...

# 20
  • Мнения: 6 442
 marcheto_a,поздравления за това,че си се оплакала!!!
Мен ме бяха предупредили за Джонсън и не съм мазала бебка с нея.Даже и в един магазин ми казаха да не си я купувам,че мн майки се оплаквали инямало да зареждат повече  Peace

# 21
  • Мнения: 268
 да хората нека се оплакват,нека има мнения от тях зависи по-доброто им качество за в бъдеще Mr. Green,а дали това,че несъдържат значи,че са...-невярвам и аз на тазнапълна изтина,защото интереса клати феса и кръгът отново се затваря...но това са едни сложни процеси спрямо нас потребителите Mr. Green,за това за да си ги спестя предприех по-горе споделих как процедирам... Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 1 199
Ами човек и от напълно натурален продукт може по принцип да получи алергия. Какво остава за един козметичен продукт, пълен с химикали. Всички тези химикали от кожата отиват в кръвта на бебето ти. Аз затова си карам само със зехтинче и нямам грижи Peace

# 23
  • Мнения: 581
В Майчин дом ме посъветваха да не използвам козметиката на Джонсън и Нивеа и по принцип много да внимавам с какво си мажа детето.
Мазала съм само с чист непреварен зехтин, а като поотрасна ползвах козметиката на Клоран. Понесе я много добре.

# 24
  • Мнения: 3 069
Не е имал алергии до сега към козметика, може би защото почти не ползвам.
Само на сапун и шампоан Нивеа сме.

# 25
  • Мнения: 7 186
Не се е случвало. Специално за козметиката при децата и аз съм на мнение, че колкото по- малко- по- добре.
Като беше бебе ползвах студено пресован зехтин и крем Бочко, сега само основните неща- шампоан, сапун, паста за зъби, лятото в жегите- детски крем с фактор. Иначе не виждам смисъл от мазане с разни лосиони и пр.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 150
Още първия ден, като се върнахме от родилното, дойде педиатърката на посещение и забеляза на шкафа олиото на Джонсън. Каза ми, че ако на бебка и се появат ситни пъпчици първото, което трябва да спра е е тази козметика..... Така и стана още на 2-рия ден. Thinking

# 27
  • Мнения: 343
В Майчин дом ме посъветваха да не използвам козметиката на Джонсън и Нивеа и по принцип много да внимавам с какво си мажа детето.
Мазала съм само с чист непреварен зехтин, а като поотрасна ползвах козметиката на Клоран. Понесе я много добре.

И аз първите няколко месеца ползвах преварен зехтин, но след това минах на олиото на Нивеа по съвет на педиатърката. Ползвам и друга бебешка козметика на Нивеа още от самото начало и съм много доволна. На моето бебе пък не му понесе много добре слънцезащитният крем на Мустела, която уж се води по-хубава марка. Явно всичко е строго индивидуално и не трябва да се правят обобщения.

# 28
  • Мнения: 6 619
Педито не ме е предупреждавала нито ми е препоръчвала някоя марка.Четох ,четох във форума и взех Мустела не сме имали проблеми.За Джонсън и Нивеа имаше доста негативни мнения .

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Синът ме не е получавал от козметика алергии, но бях предупредена, ощи преди да родя, че може да се направи алергия към Jonhson.

и при нас беше така,но може и да е с по-чувствителна кожа

Общи условия

Активация на акаунт