Как да откажа сина си от залъгалката

  • 1 474
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 048
И аз имах притеснения относно отказването и на 2г и 4м един ден казахме, че еди-кой-си я е взел.
Рева и я търси 2-3 нощи и толкова - забрави я.

# 16
  • Мнения: 46 526
Остави детето си и не го мъчи, като порасне самО ще се откаже, няма смисъл от насилване.

# 17
  • Мнения: 2 100
Щом трябва да я махате...търпение ще трябва. Но не я давайте след като вече веднъж сте я взели. Ще пореве и в един момент ще спре да си я търси. Много е тъжно да гледаш детенце да плачка, но е за негово добро Peace

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Първите няколко дни ще ти се видят кошмарни, но няма да са повече от 4-5, просто трябва да устискаш.При нас третия ден беше най-критичен, добре че мъжа ми имаше по-силна воля от мен  Laughing.Не трябва само да се изкушаваш и да му я дадеш защото всичко започва отначало с по-голяма сила  Grinning Успех и сили.Само да си по-твърда ще го откажеш!

# 19
  • Мнения: 6 442
Дъщеря ми е по малка, но също не заспива без залъгалка. Съвет не мога да дам от собствен опит, но мога да ти разкажа за дъщеричката на моя приятелка. На 2,5 я отказаха. Скриха залъгалката и казаха, че са я загубили или нещо подобно... 2-3 вечери доста трудно било. Постоянно се задавал въпроса "Де е биби?". При което моята приятелка и отговаряла, че тати ще купи нова биби, понеже старата нали е загубена... Така и не купили друга, а с времето малката свикнала. Най интересното е, че няколко седмици след това и подарили кукла, която била с залъгалка в устата и Йоана /момиченцето/ веднага обяснила на куклата "Бебе, пази биби, щото тати не купи нова..."  Joy
Много забавна история hahaha Joy
А по темата-според мен не трябва да се насилва детето,а да се остави ,когато е готово,само да се откаже от нея!

# 20
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 533
На дъщеря ми "бибито" не излиза от устата и,но нямам никакво намерение да и я махам Peace

# 21
  • Мнения: 789
Синът ни беше на 1г и 4м и решихме да го разделим с бибката.Просто ги нарязах (имаше си 2) на зиг-заг и готово.Дразнеха му много на езичето и сам започна да не ги иска.Е,естествено,1-2 седмици потърпяхме мрънкане при заспиване,но това е неизбежно.Тъй,че ако наистина искаш да го откажеш,не бива при първият плач за бибката да му я даваш отново.Успех! Hug Peace  bouquet

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Болна тема и за нас  Embarassed .На 2г. и 1 м. е и още сме с бибата.Нарязвах,хвърлях обаче той знае ,че в аптеката продават или когато ходим в детския магазин ги вижда наредени под стъклото на щанда и сам вика "Мамо виж има нови биби"Помни като слонче малкото диване.Направо незнам как да го излъжа  newsm78 Embarassed Rolling Eyes Надявам се бебо като се роди да се позасрами малко,ами незнам вече и аз  Embarassed Embarassed

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 1 366
И ние без биба не заспиваме, когато се унесе я изпуска, но пък се буди после и си я търси, през деня ги крия, но намери ли я, не я пуска, единственото, което за сега е разбрал, че с биба навън не се ходи и като тръгнем да излизаме я хвърля в коридора.  Simple Smile За сега не бързам да го отказвам, според мен има време, искам да започне много добре да разбира и да му обясня, че големите не цицат биби.  Simple Smile Така мисля, пък ще видим дали ще стане.  Peace

# 24
  • плевен
  • Мнения: 133
благодаря ви ще бъда упорита.

# 25
  • Мнения: 472
Здравейте. Дъщеря ми я отказах от бибата точно на 1г.1м. В продължение на 1 седмица всеки ден отрязвах по малко от биберона (не се реже да стават дупки, а да стане грапава). Всеки път се чудеше какво става, но не я вадеше и настойчиво си я смучеше. След като цялата стана на грапавини започна сама да я плюе, пак да я слага, пак да я плюе и накрая вече не я искаше. Трябва обаче да сте настойчиви и да режете всеки ден по малко, за да няма истерии и в никакъв случай да не давате нова.

# 26
  • Мнения: 4 965
Остави детето си и не го мъчи, като порасне самО ще се откаже, няма смисъл от насилване.

Моите се отказаха на 2 г. и 3-4 мес.

Само ми е жал за мечката  Sad. Дано да е майтап и да не си хвърлила биберона пред детето.

# 27
  • София
  • Мнения: 5 079
Моят уж я отказа сам на 10 месеца при първото си боледуване, но до ден днешен използва нов "усъвършенстван" вариант на биба - непрекъснато е с ШИШЕ с биберон (от водата му) и е дотолкова пристрастен, че не може да заспи без него. С него бори зъбоникнене, нерви и пр. Непрекъснато му е в устата... Как ще се отучваме от тая "биба" нямам ни най - бегла представа...  ooooh!

# 28
Дъщеря ми беше на 2год.и 2мес. и на Коледа преди да тръгнем на тържеството при Дядо Коледа оставихме бобата под елхата.Той ни даде подарак и минал през нас и взел бобата.Е имаше плач два дни,но си играехме с новата играчка.

# 29
ние се отказахме когато имаше веднаж хрема и просто тя му пречеше да диша .Но моя приятелка ми каза много хитър начин Като се среже малко връхчето на бибата и по този начин се прекъсва вакума и така се изчезва и интереса защтото не моге да се цока самата ббиберона.Пробвай.

Общи условия

Активация на акаунт