Кръстихте ли си децата и кога?

  • 3 444
  • 131
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 189
Каката я кръщавахме на 1г.3м.,бебка е на 10 мес. и мислим нея на пролет,така че и тя ще бъде долу-горе на толкова.

# 61
  • София
  • Мнения: 5 795
Да, на първия му рожден ден. Мисля, че ако беше по-рано, щеше да реве повече - сега само при подстригването го направи, а като по-малък беше много ревлив.

# 62
  • Мнения: 171
Кръстихме я, когато беше на почти 8 месеца, на годишнината от сватбата в храма, в който ни беше венчавката. Беше адска жега, но тя се държа геройски и не плака, даже разглежда попа с голямо любопитство

# 63
  • космополитно
  • Мнения: 941
Да се кръщават бебета и малки деца не е правилно!Посягате върху правото им на избор, за нещо много важно и ги лишавате от страхотният миг на кръщене..., ще бъде кръстен, когато порастне достатъчно, че да знае какво се случва с него и сам да е направил избора си към каква религия желае да принадлежи!
Аз не съм си кръстила още детето! Иска ми се (НА МЕН!) да го направя - за да стане хубав празник, споделен с приятелите Ми(Ни)...
Аз самата съм кръстена на около 40 дни (според каноните - прабаба ми е била религиозна и стриктно спазваща всички ритуали и предписанията към тях)...
 От мой приятел - също вярващ, обаче знам, че е добре кръщенето да става, когато човек е пълнолетен и може сам да направи избор в каква религия да бъде посветен... Той самия се е кръстил на 16-17 г. и е избрал да смени вероизповеданието си...
От друга страна пък се твърди, че кръстените деца са по-закриляни от невидимите сили над нас... newsm78

# 64
  • Мнения: 5 393
Още не сме го кръстили. ooooh! Rolling Eyes Не знам кога ще бъде събитието,мислех да е на Ивановден.

# 65
кръстихме дъщерята на 2 месеца  и половина в руската църква, т.е. преди 3 седмици Grinning Grinning Grinning

# 66
  • Мнения: 483
Кръстихме го малко преди да стане на 7 месеца (02.09). Много исках да е на нашия сватбен ден (17.09) , но кумовете бяха заети.

# 67
  • Мнения: 1 586
Кръстихме го на 31.08  - точно на рожденият му ден така искахме пък и моите родители са от друг град и така беше по-удобно.2в1 Peace

# 68
  • Мнения: 3 456
Кръстихме я на първия й рожден ден.

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 675
Кръстихме дъщеря ни няколко дена след като навърши 3 год. Понеже не успяхме да го направим на първия й рожден ден, все отлагахме и отлагахме. След това доста често чувах мнението, че е добре да се кръщават децата или до годинката, или след 3 години, за да бъде приятно изживяването за детето.

# 70
  • Мнения: 2 587
Кръстихме я преди една седмица,на почти две години,но си мисля че колкото по-рано толкова по-добре.

# 71
  • Мнения: 1 006
Още не сме го кръщавали.Мислим на пролет да го кръстим.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Кръстихме го на годинка, второто живот и здраве мисля да го кръстим по- рано Peace

# 73
  • Мнения: 2 908
Като беше на 9 месеца-точно на 8-ми септември(на Малка Богородица).

# 74
  • Мнения: 236
да, на 6 мес. и половина. Колкото по-рано, толкова по-добре!

Общи условия

Активация на акаунт