до кога да притискаме децата със следобедния сън

  • 4 294
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Баткото ми е на почти 6 и въобще не спи следобяд от вече година.
Малката на почти 3,още си ляга като е изморена и си откарва по 3 часа,е има и дни в който не спи,но пък вечерта ляга още в 8..скапана. LaughingНе се притеснявам изобщо.

# 16
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 041
Мисията изпълнена-никой не заспа!На някой му се приходи точно тогава до тоалетната и везните от само себе си се наклониха в полза на неспящите!!!
Само така Freedom до дупка!!! smile3540

# 17
  • Мнения: 361
моята дъщеря спеше следобен сън докъм 1 година и няколко месеца. след това сама се отказа и никой не успя да я накара /беше кошмар за лелите в яслата, които трябваше да измислят как да я забавляват докато останалите спят/. нищо лошо не й се случи без следобен сън, равива се напълно нормално, сега е на 8г., тръгна с една година по-рано на училище.... изобщо- това за съня си е строго индивидуално- ако не му се спи на детето- няма смисъл да се насилва. е, и аз завиждах на комшийката, чийто син до 6г. спеше по 3-4 часа следобед и тя имаше много време за себе си, но какво да се прави- примирих се:-)

# 18
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Подължава да спи следобед почти всеки ден, без да го притискам, въпреки че си е голям вече Simple Smile
Е, понякога само си лежи и си разглежда книжка, но повече си поспива Simple Smile

# 19
  • Мнения: 284
Като стана на 4г. отказа да спи на обяд.Сега и двете стават в 7 и заспиват вечер в 8.Малката спи и на обяд.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 397
Дъщеря ми е на 4,6г. Не  спи  на обяд от около половин година, като преди това  заспиваше много трудно и  само защото много настоявах. Сега го отчитам като моя грешка.

# 21
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Дъщеря ми е на 5, не спи след обяд откакто е на 3. В градината също не спят, лягат само тези които искат да спят. Не виждам нещо да и има  Laughing

# 22
  • Мнения: 1 802
Не се притеснявай толкова за това че спи следобед, не е толкова малко детето.  Simple Smile
Моето е на 3 год. и 7 месеца. Не ходи на детска градина. Никога не я карам на сила да спи. Как да го направя? Така сега като вече не излизаме на разходки толкова често, тя не се уморява, така че ... Някой път влизам във стаята и виждам, че сама си е заспала, ами нормално, щом и се е доспало Simple Smile
Така че, не се притеснявай - то детето си усеща само, ако му се доспи ще спи, като не, нека си играе!  Peace

# 23
  • Мнения: 24 467
Не съм ги притискала до "никога"-като с храната е, не само, че не е нужно, но не е полезно "натискането". Нищо градивно няма в това да ядеш и да спиш, когато не си гладен и не ти се спи. Независимо за човек на каква възраст става въпрос.  Аз самата съм спала до около 2,5 години на обяд и знам за какво говоря, най- омразното нещо ми е било в градината, когато ме караха да лягам на обяд. Големият ми син също беше така и съм говорила с учителките поне да не му викат, когато стои с отворени очи. Не бих позволила такова "натискане".

# 24
  • Мнения: 8 999
Зависи от детето - синът ми е на 6 г. вече и рядко спи следобяд, дъщеря ми спря да спи следобед точно на 5г.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 421
 Щерката до към 5-тата година спеше. В детската до миналата година си спеше всеки следобяд. Малкият ми е много поспалив и също спи всеки ден, дори има належаща нужда от този сън иначе е кисел.
 Ако събота и неделя са спали до по-късно не го слагам да спи.
Вечер заспива в 8.30 и става в 7 часа независимо дали е спал на обяд.
 
 Вчера например не съм го карала да спи, но той сам към 14 часа си се укроти и легна на леглото, зависи се и гледа някакво филмче 2 часа. Явно си има нужда от почивка, дори да не спи.

# 26
  • Мнения: 24 467
Боже, у нас няма такива екстри, големият син спря да спи на обяд на 3 години, племеницата- също, малкото е на 1,5 години и си ляга в 8.30, като спи до 6.30, а през деня спи по един час и това е.
Разбира се, че всеки човек е различен и всеки организъм сам определя нуждата си от количество сън и разпределението му в денонощието. Затова съм много против натиска в ДГ за спането на обяд. Освен спокойствие на учителките не виждам нищо полезно в това, напротив, аз лично се дразнех ужасно- да лежиш насила 2 часа на един креват е просто върхът на ужаса за мен.

# 27
  • Мнения: 189
Моят от известно време не иска да спи на обед. Но сутрин се става към 6 часа и си представете, ако не спи, колко е кисел надвечер. Сега е болен и втора седмица е вкъщи. Е въобще не е спал, с изключение на вчера, когато гледаше филмче в легнало плобжение и по едно време захърка юнашки. Ще ми се да спи наобед, защото мисля, че все още има нужда от това, особено като става рано. През лятото си спеше, но тогава повече се изморяваше. В градината също спи.

# 28
  • Мнения: 512
Нашият звяр в градината явно не успява да се наспи и в събота и неделя наваксва - спи доста дълго следобед. Понякога казва, че не му се спи, но като го видя как едвам си придвижва - ясно, тръгваме към леглото без протести. Понякога даже и приказка не иска да му чета, толкова му се спи. Hug
Честно казано, надявам се да продължи да спи след обяд, защото така понякога и аз си почивам - с книжка, филм или друго  Embarassed. Ама - докогато, дотогава...
Иначе вечер ляга и заспива в 21 ч.; през уикенда, когато се е наспал през деня, го оставяме с нас до 22 ч.

# 29
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Голямата е на 7. В предучилищна уж спеше, ама повече си правеше лаф с госпожата. Малката е на 4 и все още си спи следобяд. Има дни, когато прескача, но са рядкост. Тя обича да спи. Докато за голямата това е загуба на време. Би могла да сътвори 100 щуротии.

Общи условия

Активация на акаунт