не ака 5-ти ден!

  • 789
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 45
Здравей, Марта.Мисля, че няма за какво да се притесняваш.И при нас го имаше този проблем.Не е акал по 10 дни и това ме тревожеше много.Аз също съм прибягвала до термометъра, но по съвет на педиатъра, повече ни помогна сапуна.Изостри внимателно единия край и леко, както с термометъра, направи клизма.Но не трябва да се прекалява много с тази процедура.А иначе на Марти по нищо не личеше че не е акал много време-коремчето му не се подуваше, пръцкаше, ядеше нормално,просто не акаше.Явно организмът  му усвояваше всичко много добре.Може и при вас да е така.Но за да си по-спокойна, се консултирай с педиатъра на бебчо.Успех и дано скоро започне да се изхожда редовно. Hug

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Не мисля, че имаш повод да се тревожиш. Жасмина също имаше такива моменти - не акаше цяла седмица, не съм се притеснявала изобщо, виждах я че е добре и нищо не я мъчи, въпреки непрекъснатото мърморене на майка ми. Ще мине, има такъв период  Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 2 658
и ние получихме запек при захранването, ако искаш направи пауза само на кърма за 2-3 дни, поне при нас помогна.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 506
И аз мисля, че няма място за особено притеснение. Половината бебета имат такива периоди. При нас между 2 и 4,5 месеца (беба беше само на кърма, но не гладна - наддаваше по кило и кусур) акането беше всеки втори ден с термометър. Не е вярно, че има лоши последствия  Naughty (от личен и фамилен опит, прочетено и консултации с педиатър го казвам).
Дуфалак и Лактулоза (едно и също лекарство на различни фирми) е абсолютно безвреден препарат, също така Peace Вид натурална захар е и не се резорбира в червата, а има само локално - размекващо действие.
Така че, ако пюретата не помагат, спокойно можеш да ползваш някой от горните варианти!
Не си създавай излишен психически тормоз Hug

П.С. Сега след захранването, дъщеря ми ака по 3 пъти на ден Mr. Green

# 19
  • Мнения: 6 442
Като се има предвид,че и сега си захранила е съвсем нормално.Стомахчето му се чуди какви са тези храни Laughing И ние имахме такъв период.Не ми се искаше,но бръкнах в дупенцето със сапунче и се оправи,но не ти го препоръчвам,за да не свиква.Ще се оправи от само себе си Peace

Общи условия

Активация на акаунт