Безопасно ли е използването на столче за кола за новородено? Видове столчета...

  • 5 745
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 800
Задължително с основа.  Peace

# 16
  • Мнения: 2 531
Тези столчета които са на снимката не са за новородени според мен! Единствения вариант за бебе под 6м. е кошницата/0-9кг./, която се слага обратно на движението и се монтира достатъчно стабилно- изобщо не мърда! Всички останали са за вече седящо дете! Аз лично ползвах кошница до към годинка, после минах на варианта 9-36 кг, без проблем!

# 17
  • София
  • Мнения: 435
В сайта на maxi cosi има описание за всички видове кошове и столчета както и има клипчета за слагане на столчето в колата.Много добре е показано стъпка по стъпка.Нашия кош е такъв и детето се вози още в него още от първия ден от както се е родило много сме доволни.Ние си взехме даже цялата система на maxi cosi и се родихме когато пътуваме защото коша се монтира направо на колесара, който пък е много компактен и става много малък като се сгъне не заема място. Заслужава си инвестицията погледни ги в сайта  Peace

# 18
  • Мнения: 1 172
*SV* каква марка е второто столче ?

Maxi-Cosi е. Не искам да звучи като реклама, дори умишлено не го писах в първия си постинг. Има и други сигурни модели на нашия пазар, не само на Maxi-Cosi Wink А някъде в този форум - май в подфорума за пътувания и почивки - имаше закована тема с линкове към рейтийгите на различните модели столчета. Оттам можеш да подбереш и други марки и модели.

# 19
Ако ви е със спортни седалки колата може и да има проблем със закрепване на столчето, но пак става. Ние лично избрахме такова с база. Модел примо виаджо сип на пег перего. Не е 100 лв, но сигурността преди всичко. Успех.

# 20
  • Мнения: 2 641
Благодаря ви много момичета за съветите! Отивам да гледам всичко което сте препоръчали. Ние наистина пътуваме много и ми се иска най-скъпото ми същество да се е на сигурно и безопасно място.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 555
Понеже няколко пъти се спомена, че на снимката, която съм пуснала столчетата не са за новородено. Това ми е пределно ясно!, исках само да покажа какво представлява системата Isofix (въобще не гледайте столчетата, намерих най-бързо тази снимка) и че столчето на Чико, което е с база не е такова!

# 22
  • Мнения: 7 605
Понеже няколко пъти се спомена, че на снимката, която съм пуснала столчетата не са за новородено. Това ми е пределно ясно!, исках само да покажа какво представлява системата Isofix (въобще не гледайте столчетата, намерих най-бързо тази снимка) и че столчето на Чико, което е с база не е такова!



Ако искаШ да кажеШ 4е иzофикса се иzраzява с крак, не е така. НаШето като го видиШ не можеШ да го раzбереШ 4е е с Иzофикс.

# 23
  • Габрово
  • Мнения: 402
Понеже няколко пъти се спомена, че на снимката, която съм пуснала столчетата не са за новородено. Това ми е пределно ясно!, исках само да покажа какво представлява системата Isofix (въобще не гледайте столчетата, намерих най-бързо тази снимка) и че столчето на Чико, което е с база не е такова!



Ако искаШ да кажеШ 4е иzофикса се иzраzява с крак, не е така. НаШето като го видиШ не можеШ да го раzбереШ 4е е с Иzофикс.

наистина ли вашето с IsoFix няма крак? Можеш ли да го покажеш, защото досега не съм виждала без крак. То вече и не търся столче, но да знам на коя марка да гледам за бебе No.2 Simple Smile

А относно темата - защо всички казвате на момичето, че сигурно не са закрепили стола както трябва? Всяка кола има различни седалки, съответно различни наклони - мога да ви кажа, че в моята кола и в колата на мъжа ми, едно и също столче стои по съвсем различен начин, така че може би бъдещата мама, която е пуснала темата трябва да пробва различни столчета, докато открие онова, което ще пасне най-добре на седалкте на тяхната кола!

Успех в избора на столче  Grinning

# 24
  • Мнения: 7 605
Понеже няколко пъти се спомена, че на снимката, която съм пуснала столчетата не са за новородено. Това ми е пределно ясно!, исках само да покажа какво представлява системата Isofix (въобще не гледайте столчетата, намерих най-бързо тази снимка) и че столчето на Чико, което е с база не е такова!



Ако искаШ да кажеШ 4е иzофикса се иzраzява с крак, не е така. НаШето като го видиШ не можеШ да го раzбереШ 4е е с Иzофикс.

наистина ли вашето с IsoFix няма крак? Можеш ли да го покажеш, защото досега не съм виждала без крак. То вече и не търся столче, но да знам на коя марка да гледам за бебе No.2 Simple Smile

http://www.britax-roemer.de/produkt.php?lang=en&catID=1&id=8&navid=11  ето го. Долу, от zад, се виждат едни скоби, те влиzат в иzофикса на седалките на колата. http://www.britax-roemer.de/produkt.php?lang=en&navid=11& … rmanuals&id=8  тук е обяснено, има и снимки  Wink  Наистина когато е монтирано, не можеШ да раzбереШ на пръв поглед 4е е с Иzофикс....докато не виждаШ 4е коланите си стоят на място  Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 1 555
Tatjana - Уф...добре де Татяна....Изофикса все има разни крачета ли , ръчички ли  Joy както искаш ги наричай все тая.... ама айде пак да кажа това, което трябваше да се разбира от моя пост:

Столчето за кола с база Аутофикс на Чико НЕ Е със системата Изофикс!
Базата се закрепя единсвено с колан, след това около столчето пак минава колана. Това е...

# 26
  • София
  • Мнения: 44 108
За къси или дълги разстояния - няма значение -ВИНАГИ, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО Е СЪС СТОЛЧЕ ЗА КОЛА СПОРЕД ВЪЗРЪСТТА.
За кошницата - ползвапме на перего, с поставка. Много си беше стабилно като се закрепи с коланите с гръб към движението и го подпирахме с предната седалка - не мърдаше на никаде.
За тези без основа - не знам - не съм ползвала.
А изофикса - много столчета имат такъв без крак. Той е екстра към изофикса, който е точно тези металните скоби, който се закрепят към съответни такива на колата.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=108722&photo=18 eто го монтирано...а ето го иначе столчето
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … c0f1abd29571bc1e9

Последна редакция: пт, 30 ное 2007, 16:42 от bubu_to

# 27
  • Мнения: 545
Явно вие не го закрепяте правилно! newsm78Ние взехме за Лора кошница на Чико и няма проблем,без основа е.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
И аз имам Пег Перего Примо Виаджо, абсолютно същия десен Simple Smile Има недостатък според мен. Не може да се използва без базата. Докато кошниците на други марки могат с база и без база.  Пък сенника му за какво е - не знам, никаква полза от него, толкова е плитък, когато слънцето свети от към задната страна на колата блести в очите на бебето. И самото столче е по-тежко от Макси Кози например. Обаче иначе от гледна точка за сигурност и удобство не бебето е много добра кошница. Mr. Green

# 29
  • Мнения: 466
Да и нашето първо столче беше Примо Виаджо на пег перего  и бяхме доволни , сега вече сме с на Romer и също сме доволни, но то вече влиза в друга група.

За на Перегото столчетата след моето, както виждам и на други момичета по-горе, излезна друг модел Примо Виаджо Сип, който беше по-добър заради допълнителната възглавница и може да се използва с и без базата, но ние вече си имахме нашето и си останахме с него. Сега имат още по-нов , който се предлага с обикновенна база или изофикс. Смятам , че е добро и удобно http://isofix.pegperego.com/p.php?l=en&p=1.
 По принцип столчетата, които се закрепват с база са по-удобни, понеже първо е малко по-сигурно и второ по-удобно за възрастния, тъй като базата се наглася веднъж и кошницата само се щрака отгоре. Не само , че е безопасно ами си е и задължително според мен.

Последна редакция: пт, 30 ное 2007, 22:36 от veri

Общи условия

Активация на акаунт