Български филми?

  • 7 284
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 042
Това ме подсеща да питам какво стана с българското кино?  В последните 15-20 години ни натрапват помия след помия.. реват, че нямало пари. Аз пък забелязвам скъпи съвременни помии vs нискобюджетни шедьоври от онова време..
Скоро гледала ли си съвременен български филм? Скоро направен? Или реши просто да се изкажеш? Неподготвена?
Започни с "Бунтът на L". После се разпиши тук в темата? Ще го направиш ли? Просто от любопитство....

п.п. Шивачки още го няма. И аз го чакам.

Да този е хубав. Освен това бих препоръчала  "Сезонът на канарчетата" /1993/  и "Изпепеляване" /2004/.

# 16
  • Мнения: 1 715
С удоволсвие се връщам към старите български филми. Новите са разочарование за мен. Актьорите играят прекалено изкуствено. Сега съм на вълна "Дом за нашите деца".
Kъде го гледаш ... искам и азззз ...
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=91920
Един филм който мога да гледам много пъти и всеки път го преживявам отново. Peace

# 17
  • Мнения: 5 462
Момичета , да ви уведомя утре неделя по Диема + ,от 15.30 часа
ще излъчват  "Двойникът " с Тодор Колев .

# 18
  • Мнения: 1 277

Наскоро го гледах. Хубав, но много тежък филм.

# 19
  • Мнения: 2 897
С удоволсвие се връщам към старите български филми. Новите са разочарование за мен. Актьорите играят прекалено изкуствено. Сега съм на вълна "Дом за нашите деца".

''Дом за нашите деца'' е любимият ми сериал-истински и невероятно затрогващ.Гледала съм го безброй пъти и никога няма да ми омръзне.

Няма филм от по-старите,който да не съм гледала.Няма да изброявам.За съжаление съвременното българско кино не ми е на сърце.
Все пак-''Една калория нежност'',''Опашката на дявола'' и ''Патриархат'' ми харесват.
Не съм гледала ''Време за жени''.Искам да гледам отново ''Коледата невъзможна'',но не мога да го открия.

# 20
  • Мнения: 5 462
И на мен Дом за нашите деца ми е любим бг сериал , но незная от къде бих могла да го изтегля ???На 24 часа няма ли да пуснат вестник с бг сериали ??

# 21
  • Мнения: 1 715
И на мен Дом за нашите деца ми е любим бг сериал , но незная от къде бих могла да го изтегля ???На 24 часа няма ли да пуснат вестник с бг сериали ??
http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=91920
Един филм който мога да гледам много пъти и всеки път го преживявам отново
Още на предната страница съм дала линк ама някой май чете през ред  Simple Smile Hug

# 22
  • Мнения: 1 367
А какво ще кажете за "Вчера"?Гледала съм го над 35 пъти,не се шегувам.Много харесвам по принцип филмите,в които играе Христо Шопов.Особено като по-млад.Тук сте изброили голяма част от любимите ми БГ-филми:"Оркестър без име","Маргарит и Маргарита","Всичко е любов","Опасен чар" не знам дали някой го каза....Имаме наистина много качествени филми.Скоро май не съм гледала нещо ново или не помня заглавия.За "Шивачки" чух доста добри отзиви.

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
Снощи се опитах да гледам един български филм на Канал 1, но нещо не го изтърпях. То бива режисьорски виждания, но това беше направо мудна работа. На няколко пъти се връщах към филма, но на петата минута вече ми омръзваше, не ме грабна, не предизвика никакво развижване в главата ми. Жалко.

# 24
  • Мнения: 1 367
Разбира се,има и големи бози.Гледах кратък откъс по ТВ от "Летете с Росинант".Еми извинявам се,ако прозвучи тъпо,ама нищо не схванах.Може би замисълът е страхотен,само дето аз не го разбрах  newsm78

# 25
  • Мнения: 1 840
Ами филма "От нищо нещо" - със Стефан Данаилов и една актриса, която не се сещам как й беше името, но знам, че е майката на Белослава?
Страхотна комедия!

Всички филми по сценарии на Георги Мишев много ми харесват - "Матриархат", "Селянина с колелото", "Вилна зона" и пр. Наскоро и самите повести прочетох - празник за душата!

# 26
  • Мнения: 1 367
Ами филма "От нищо нещо" - със Стефан Данаилов и една актриса, която не се сещам как й беше името, но знам, че е майката на Белослава?
Страхотна комедия!

Всички филми по сценарии на Георги Мишев много ми харесват - "Матриархат", "Селянина с колелото", "Вилна зона" и пр. Наскоро и самите повести прочетох - празник за душата!
Актрисата е Анета Сотирова.Като каза Георги Мишев-ами "Дами канят"???Смяла съм се с глас на филма...

# 27
  • Мнения: 524
Аз и мъжът ми сме големи фенове на българските филми. имаме доста голяма филмотека с тях. любими са ни " С деца на море"( гледала съм го сигурно над 20 пъти и всеки път се наслаждавам на това страхотно преживяване), всички филми за Баш-майстора, Опасен чар, Войната на таралежите. Страхотни комедии с изтънчен и интелигентен хумор, с култови реплики и велики актьори. Последният, който гледахме, беше " Маневри на 5-ия етаж". Гледайте го, много забавен и показателен за манталитета на българина.
От по-сериозните харесваме Вчера, Крадецът на праскови, Тютюн, Всичко е любов.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Старите чернобели филми с Апостол Карамитев:
"Любимец 13"
"Специалист по всичко"
Една от най-великите комедии:
"Топло"
и "13-тата годеница на принца"
С Иван Иванов:
"Всичко е любов"
"Комбина"
"Лавина" - последните два и с Ваня Цветкова
Детските сериали:
"Рицарят на бялата дама"
"Войната на таралежите"
"Васко да Гама от село Рупча"
"Неочаквана ваканция"
С гениалния Георги Парцалев:
"С деца на море"
"Два диоптъра далекогледство"
"Петимата от Моби Дик"

Последна редакция: чт, 27 дек 2007, 01:46 от ЗлаВещица

# 29
  • София
  • Мнения: 5 605
Дами канят
търси се съпруг за мама
с деца на море
Таралежите се раждат без бодли
Топло
Куче в чекмедже
Маргарит и маргарита
оркесър без име  Peace


Peace Любими филми. Мога да добавя:
Господин за един ден
Опасен чар
Накъде без Васко Да Гама
Баш майстора
и т.н. Страшно много харесвам БГ филми!

Общи условия

Активация на акаунт