синът ми постояно посяга да удари.

  • 1 548
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 127
Моят хубостник отскоро започна да се рита и заканва, когато не става на неговата. Мисля, че го е научил в детската градина.И аз разигравам театър, че ме боли, правя се, че плача и донякъде помага.Повече се притеснявам, когато сме навън, на разходка, и дори без някаква причина прави едни истерични сцени- отказва да върви, не се и трогва, когато започна да се отдалечавам, запъва се като магаре на мост. Като взема да се връщам драсва да бяга и косата ми настръхва да не излезе на пътя сред колите. #Cussing outКакво ли не опитвам да го залъжа, нищо не помага. Скоро така се уплаших, че хукна към колите, че го набих.Картинката стана още по-плачевна, тръшкане, ритане, викове, истински ужас! Сега съжалявам и знам, че и боят не помага. Дано скоро отминат тези настроения,че незнам вече какво да правя #Crazy

# 16
  • Мнения: 16
И ние минахме през това. В яслите беше ужасен, хапе и бие децата.Но после разбрах как сестрите са подхождали при тези проблеми - ако ухапи някое дете карат детето да си го върне - ужас! После всичко това се повтаряше на детските плщадки и в къщи. Нито обяснения, нито пляскане, нищо не помогна. Като стана на 4 годинки взе да разбира какво му обяснявам, особено ако го удари друго дете бурзах да му покажа как се чувства и да внимава да не прави това на другите. като че ли постигнахме успех. Но най-страшното което видях беше лятото на една детска площадка - едно дете здраво налагаше моето с пръчка, доста пъти успя. Моя син седеше без да мрудне, без да плаче и чак когато аз реагирах се отпусна и заплака от болката. След това в друг случай му бяха разрязали бузата други деца и той пак не реагира, защото го учих че не е добре да се бият хората. Е, просто не издържах и вече ноите ни уроци са да не напада, да не е пръв, да не се налага с бой, НО ДА СЕ ЗАЩИТАВА в подобни ситуации.

# 17
  • Свиленград
  • Мнения: 269
От известно ввреме аз съм в същата ситуация с моя син. По принцип е много кротко, усмихнато и весело дете. Никога не е бил агресивен,но от скоро го наблюдавам,че се отпуска да дере баща си с нокти. Естествено,че аз му ги режа,но понеже са му много тънички и остри и доста сериозни рани оставя след себе си. Днес ситуацията беше много неприятна за мен,когато го заведох в едно клубче,където имаше доста деца и той от радост ли незнам отиде и изпонадра повечето момичета. Умрях от срам, обясних му,че така не бива,че само лошите деца постъпват така,а мама смята,че нейното момче е добричко. Изобщо не ме отбеляза, нито от поуки,нито от разговори. Вкъщи поиска нещо,което аз не му дадох и започна да се тръшка и да реве...не ми издържаха нервите и му се скарах и му казах,че и на мен не ми се иска да чувам от другите хора ,че детето ми е ужасно,но го чух,така че...и той няма да получи играта,която иска. Рева,рева, сигурно ме и намрази,но после и на двамата ни мина и заспа спокойно. Побиват ме тръпки в такива ситуации,защото са адски неприятни! Ще следя отговорите и на другите мами. Успех на всички в този труден период.
П.П. съгласна съм,че има голяма разлика между поведението на момчетата и момичетата! Peace

# 18
  • Мнения: 1 464
Аз пък си имам момиче,което бие момчетата ooooh!Както си е кротка и добра,ако някое дете и пречи нещо да мине или и вземе играчка направо го бута на земята.Излишно е да казвам що приказки се изприказваха,не не и не!Нищо не помага.Цял час може да седи мирна ,изведнъж подивява и може много силно да удари дете.Умирам от срам,чувам какво ли не зад гърба си ,но какво да направя.Вече не им обръщам внимание на хората,надявам се да израсте този период.А и освен че бие децата когато не и харесат ,не обича непознати да и се радват и я заговарят.Някакси улавя кои хора са добри и кои не съвсем,не знам как го прави но е уникално,честно WhistlingНапример директно може да изтърси на улицата"Не ме пипай,не те харесвам"на някоя жена или директно"ти си лоша".Веднъж на една баба каза"не ми говори че са ти много черни зъбите и ме е страх"ПОТЪНАХ В ЗЕМЯТА.Никога не съм и говорила такива неща ooooh!Мога още тоолкова да разправям Laughingда се смееш ли да плачеш ли ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт