Литературен клуб - VІ

  • 54 960
  • 676
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 314
Тия дни чета на немски "The Secret" Rhonda Byrne
Много интересно четиво, леко документално, леко психологично.
Ако му попадне на някой, препоръчвам.

# 16
  • Мнения: 2 241
Очаквах впечатления за новата на Мураками. Нея ще си я купя, но ако се чете трудно, се плаша, защото "Кафка на плажа" едва я прочетох, бавно ми вървеше.

Добре дошла в София, Цугуми!

Ако под новата на Мураками имаш предвид "Хроника на птицата с пружина", да, много трудно ми върви на мен лично, чета от от 1 седмица и просто ме мъчи, може би не съм в "онирично" насторение, знам ли, но ми е ... "спъната"...

(а "Кафка..." прочетох просто за нула време, например)

# 17
  • Мнения: 2 907
О-о-о. И аз докато се наканя да пиша, то нова тема е започната. Искаше ми се и аз да пиша за Виан. Един от авторите, които отбелязаха тийнейджърските ми години.
Виждам, че всички сте чели "Пяната на дните", която в случая за мен не е най-добрата му книга. Или не е тази, която ме е докоснала най-силно. Аз бих препоръчала "Ще ида да плюя на гробовете ви", "Есен в Пекин", "L'arrache coeur" (идея нямам какво заглавие са му сложили на български!).
Виан не е само различен автор, поради ориганалния си и мрачен език. Животът му е като тъжна приказка - между джаз, сърдечен ревматизъм, "патафизика" и еротизъм.

Фредерик Бегбеде. Преди 5 години се запознахме с Тсугуми благодарение на Бегбеде  Laughing
Приятна и лесносмилаема материя с чувство за хумор.
Аз следя и журналистическата му работа, намирам го за малко параноичен и егоцентричен, но няма как да не му призная таланта за самоирония.

Буковски. Чела съм доста и се питам защо.
"Фактотум" четох пак преди сумати години, спомням си, че по никакъв начин не успя да ме достигне, камоли да ме накара да се замисля. Преди време реших да си купя филма. Все пак имам претенции за кино-познания и колекционирам филми. Филмът е още по-елементарен и от книжлето, подарявам го на който изкаже желание  Wink
С други думи - Буковски не е за простаци като мен  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 2 617
Kotka, тази на Мураками имах предвид. Любопитна съм да я прочета, но само толкова.
На Виан и аз предпочитам "Есен в Пекин"  Grinning
Буковски не е за мен също. Дори, докато четях "Жени", много му се ядосвах  Laughing
Филмът е мноого слаба работа,мисля, че успях да го изгледам насила.
А на вас с какво ви допада той?  Grinning
За Бегбеде съм съгласна с Мистик, намерих скоро в един руски сайт за електронни книги, негова за 50-те най-добри автори.

# 19
  • Мнения: 2 617
Впечатления за и Даниел Пенак?

# 20
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Лора, страхотна си!

Аз идвам да оповестя неуспеха си с Лорънс Даръл. Голям мерак имах, но не стана, изтече ми срока и трябваше да я върна в библиотеката. Сега съм на книги за възпитание на двегодишни, че стана спешно. Мисля, че пак ще го пробвам по-нататък.

Но прочетох Другата Болейн, приятно-клюкарска, към края нещо ме изнерви, че Мери беше все най-невинната и влюбената, а Ан пресметливата и лошата.

Обичах Борис Виан на времето, много. Разказите.

А знаете ли, че откакто спорите за Буковски, отпреди няколко теми, се мъча да си спомня по-подробно нещо за него. Чела съм го, това е сигурно, дори горе-долу си спомням фабулата на Фактотум. Но авторът не е оставил трайно впечатление. Странна работа. Явно остарявам.

# 21
  • Мнения: 2 697
А знаете ли, че откакто спорите за Буковски, отпреди няколко теми, се мъча да си спомня по-подробно нещо за него. Чела съм го, това е сигурно, дори горе-долу си спомням фабулата на Фактотум. Но авторът не е оставил трайно впечатление. Странна работа. Явно остарявам.

Като заговорихме за Буковски, впечатляват ме предимно късните му разкази - макар и някои да имат мизантропско звучене на моменти...

# 22
  • София
  • Мнения: 3 113
Здравейте на всички, пропуснах ужасно много теми, но сега се включвам с последната си покупка от любимия ми автор Ж.М.Г.Льо Клезио:



Книгата му "Пустиня" за мен е абсолютен шедьовър. "Карантината" също беше много интересна, много нестандартна.

"Революции" е автобиографична. Ще пиша повече, когато започна да я чета, а междувременно ще следя темата.

# 23
  • Мнения: 2 617
"Другата Болейн" мислех и аз да я чета, интересна ми е историческата фигура. Доколкото разбирам, оказва се обичайното четиво, което ще пропусна.

# 24
  • Мнения: 728
Здравейте! Поздравления за авторите на темата! Казвам автори, за окажа заслугите и на Тони   bouquet
След дъъълго четене на "Ева Луна", на Исабел Алинде най-накрая я прочетох. В интерес на истина страшно много ми хареса, аз по принцип обичам приказки. Не, че книгата е приказка, но е приказна  Blush В тази връзка да попитам запознатите, " Приказките на Ева Луна" какво точно представлява? Доста ме заинтригува и описанието на политическия живот в страната, само, че не можах да се досетя коя е държавата, струва ми се, че е Вненецуела, но не съм добре с историята.  newsm78 Ако някой може да ме осветли по въпроса ще съм благодарна.
През почивните дни, даваха по БТВ-то " Зеленият път"  по Стивън Кинг, гледайки филма малко се разочаровах от Харуки Мураками, според мен образът на Наката е изцяло заимстван от този на негъра в " Зеленият път". Незнам дали си спомняте, но и историята със сянката на Наката, която беше на половина, също ми беше страшно позната  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 1 416
Алиенде описва живота в Чили.
"Приказките на Ева Луна" пък са чудесни приказки.  Grinning

# 26
  • Мнения: 473
Здравейте. Предполагам че тук има много любители на книгите и се надявам някой да е попадал на това което ме интересува. Търся някъде из нета едни малки книжки (тип кибритена кутийка) - те са предимно с мисли и репродукции. Има ги във варианти за живота, за любовта, за приятелството, за мъдростта и т.н. Дано някой се сеща за какво говоря. Иска ми се да ги открия някъде из нета, но тъй като не знам даже и издателство ми е малко трудно и за това се надявам някой от вас да ми помогне. Благодаря предварително.
П.П. Имат си нещо като кутийка в която се прибират, и са много подходящи и стилни за подарък.

# 27
  • Мнения: 2 617
Да препоръчам   Peace
Все още нямам отговор, в какво е магията на Селинджър

# 28
  • Мнения: 2 697
Здравейте. Предполагам че тук има много любители на книгите и се надявам някой да е попадал на това което ме интересува. Търся някъде из нета едни малки книжки (тип кибритена кутийка) - те са предимно с мисли и репродукции. Има ги във варианти за живота, за любовта, за приятелството, за мъдростта и т.н. Дано някой се сеща за какво говоря. Иска ми се да ги открия някъде из нета, но тъй като не знам даже и издателство ми е малко трудно и за това се надявам някой от вас да ми помогне. Благодаря предварително.
П.П. Имат си нещо като кутийка в която се прибират, и са много подходящи и стилни за подарък.

Май е по-добре от книжарница да ги купиш (имам предвид офлайн)...аз поне досега не съм срещала точно този тип малки книжки в продажба онлайн. А наистина са много красиви и стилни Confused

# 29
  • Мнения: 289
Здравейте. Предполагам че тук има много любители на книгите и се надявам някой да е попадал на това което ме интересува. Търся някъде из нета едни малки книжки (тип кибритена кутийка) - те са предимно с мисли и репродукции. Има ги във варианти за живота, за любовта, за приятелството, за мъдростта и т.н. Дано някой се сеща за какво говоря. Иска ми се да ги открия някъде из нета, но тъй като не знам даже и издателство ми е малко трудно и за това се надявам някой от вас да ми помогне. Благодаря предварително.
П.П. Имат си нещо като кутийка в която се прибират, и са много подходящи и стилни за подарък.

Заповядай Simple Smile

http://www.simetro.com/books/index.php

http://dar.bg/index.php?manufacturers_id=162&osCsid=2c3913b9 … 98a09e6e7aa0110ac

Общи условия

Активация на акаунт