Бягство от София: Бихте ли го направили?

  • 2 363
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 537
Ще се навия без и да се замислям даже Grinning Надявам се някой ден да се случи и на нас Praynig
А и искам децата ми да живеят по-спокоен живот!

# 16
  • Мнения: 2 197
Никога не бих живяла на село. Никога не бих живяла и в къща. Харесвам си София, въпреки, че и аз понякога се изнервям тук.
Имам огромна къща в центъра на Плевен и вила в началото на Бояна, от която пътя до центъра е по-малък отколкото от кварталите. Никога не бих живяла в тях. За мен града си е единствената възможност. Ако имах къща на плажа може би бих прекарала 1-2 месеца на година в нея, но много хипотетично. На морето много бързо ми омръзва обстановката в градчетата - всеки ден едно и също, не е за мен.

# 17
  • Мнения: 3 447
А дали децата ви ще искат по-спокоен живот? Ще имат ли някаква среда там, на село? Ще има ли изобщо деца, с които да контактуват, и ако има, дали ще имат същото... ниво, колкото и грозно да звучи?
Братът на мъжа ми живее със сина си в село на 3 км от София, при родителите си. Реално от селото до центъра на София е колкото от Младост до центъра. И все пак е село и е откъснато. Детето учи в София, на 16 години е, но нито има как да отиде на дискотека, да речем, нито да направи купон в къщи, нито да излезе да се шматка със съучениците си... Така че мислете и от тази гледна точка. Иначе за пенсионери без деца на село е бижу.

# 18
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
... Иначе за пенсионери без деца на село е бижу.

Точно моето мнение. Мислели сме си за такова "бягство" със съпруга ми, "оглеждаме" се за местенце, но на един по-късен етап от живота ни. Когато детето порасне и поеме своя път ще пробваме, евентуално...

# 19
  • Мнения: 148
Ако беше само спокойствието на село,хората от провинцията нямаше да си продават къщите с дворове за панелка в Люлин на 15 етаж, с развален асансъор и неприятни съседи.
hahahaВ последно време няма такива хора! А има избор дали да е панелка...
Да вземем напр. Рибарица, то си е курорт,нищо че е село(най-дългото в БГ-12км)Половин София е там през уикенда.Пък и удобства колкото искаш вече.
 А те селските деца не са подходяща среда за вашите,само дето пишат правилно думата "ПОТИСНАТ" Wink

# 20
# 21
  • Мнения: 263
При описаните обстоятелства - да. Но лично аз смятам, че много малко хора имат подобна възможност!

# 22
  • Мнения: 192
Е то хора по вашата логика трябва всички да се изнесат в София и тогава наистина ще настане Апокалипсиса.
Доколкото виждам доста от вас са израсли по малки градове и явно тука динамиката на живота ги кефи. Обаче на мен ми е писнало вече до бога, и то при положение че живея в къща извън града.. а за живот в апартамент изобщо и не мога да си помисля. А при положение че си на час път от София по магистралата като ти се приходи до мол или където и да било другаде... все пак по цял свят е така. А иначе къщичка около София не е по различно от апартамент, те задръстванията са в самия град така че дали тръгваш от Люлин или Божурище разликата е много малка.

# 23
  • Мнения: 47
Аз съм родена и живяла 20 години в София сега от няколко месеца живея в Сливен и много ми харесва тук но ми липсва живота,разнообразието и динамиката в София въпреки цялата мръсотия и ужасен въздух.Но няма пък нищо  от спокойствието и пространството в малките градове и села.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 064
Мои приятели го направиха. И са много доволни. Аз не знам дали бих, но все повече се замислям. Животът тук стана ужасен.

# 25
  • София
  • Мнения: 397
 Ако има добри условия- да, но в Бг не е така, несгодите вече са ги изброили. И ние имаме къща на село. Въздухът е райски, бих искала децата ми да дишат такъв въздух и да имат повече допир с природата, но няма нищо друго. Няма нито училище, нито градина, нито магазини/един смесен само/, нито лекар или зъболекар. За всичко трябва да се ходи до близкия град, който също не е от най-процъфтяващите. Спирането на тока и водата си е почти ежедневие и тн. Освен бабите, на които животът им е минал там, други жители няма и как би могло да има?

# 26
  • Мнения: 2 556
30 години живях в София и се преместих точно преди да почне голямата лудница, но не за да "бягам" оттам, а за да постигна някои неща, които много исках, а в София нямаше как да реализирам. Почти всеки уикенд съм в София и не ми липсва толкова, защото си виждам близките хора достатъчно често. В Плевен съм, той си е малък град, но чак село - не е. На село не бих издържала никога и по никакъв начин. Самата мисъл как гледам децата си в селска къща, ако ще и палат да е, ме тръшва ужасно. Мъжът ми имаше подобни на твоите идеи, но го бях предупредила сериозно, че за новата къща ще трябва и нова жена да си намери. При нас селската къща пак я има наблизо, но там децата ходят на гости на баба и дядо - супер е така. Но аз в село - пари да ми дават не отивам.

# 27
  • Мнения: 172
В провинцията няма добри условия за живот или поне не за моите разбирания. Харесвам малките градове и села, харесвам хората в тях, но там не съм вкъщи. Поколения наред семейството ми не е живяло другаде в България освен в София. Тук е домът ни, тук ми е уютно и спокойно.

# 28
  • Мнения: 192
Значи все пак има хора които са го направили.

# 29
  • Мнения: 4 841
Това, което си написал:

Дилемата? Ами тя е - да се хвърли ли човек в това?

Никак не се връзва с това:

Е то хора по вашата логика трябва всички да се изнесат в София и тогава наистина ще настане Апокалипсиса.
Доколкото виждам доста от вас са израсли по малки градове и явно тука динамиката на живота ги кефи. Обаче на мен ми е писнало вече до бога, и то при положение че живея в къща извън града.. а за живот в апартамент изобщо и не мога да си помисля. А при положение че си на час път от София по магистралата като ти се приходи до мол или където и да било другаде... все пак по цял свят е така. А иначе къщичка около София не е по различно от апартамент, те задръстванията са в самия град така че дали тръгваш от Люлин или Божурище разликата е много малка.

Последно, имаш ли дилема, или нямаш? Просто не се връзват двете мнения някак  newsm78
Любопитно ми е просто, да не кажеш сега, че се заяждам нещо...

Общи условия

Активация на акаунт