На каква възраст пуснахте децата си на детска градина(ясла)

  • 2 712
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
От месец и половина ходи на ясла.Още си плачем сутрин.Всичко си е до дете.

# 16
  • Мнения: 8 999
Тръгнаха заедно - дъщеря ми /навършени 3 г./ на градина, а синът ми /навършени 2 г./ - на ясла. В началото доста боледуваха - хреми и кашлици, постепенно се адаптираха и всяка следваща година все по-рядко се разболяваха.

# 17
  • Мнения: 867
На 1г. 4м. тръгна. Бързо се адаптира.
Болести има - не може да знаеш кое дете е болно и кое не, това е ясно. Така че това е положението.
Някои дечица по-бързо изграждат имунитет, други по-бавно, но боледуват.

# 18
  • Мнения: 1 520
Дадох го на градина на 3 г.
Тъкмо в началото на учебната година, защото е септемвриец. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 22 908
На 3г.тръгна.Не правя връзка с болестите и градината-той боледува постоянно ,дори когато не е бил на градина.

# 20
  • Мнения: 27 524
Не съм го пуснала все още, до 4 мисля и да не го пускам, не ги одобрявам особено градините, а яслите - изобщо.

# 21
  • Мнения: 2 722
Милен - баткото - на 2,8 на ясла /не ни дадоха да е в 1 група, защото набора си върви заедно/ по негово желание - не е отсъствал по болест нито ден, порева от лиготия десетина дни в началото, ама само за пред мен и то с единя крак в стаята и с очи, вече вперени в играчките и другите деца.
Митко - малкия - ще го пусна догодина септември на ясла - ще бъде на 2,1.
Още от сега баткото си прави сметката как ще води малчо първо в яслата и после той при големите и как ще го успокоява да не плаче  newsm62

# 22
  • плевен
  • Мнения: 133
каката тръгна на градена на 3г и половина сина ми ходи на ясла от два месеца боледува и в къщи и в градината не не намирам разлика.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 967
На 1г и 8м. тръгна на яслаи беше много добре.

# 24
  • Мнения: 2 498
Голямата на 3г. я дадох на градина, а малката все още си я гледам....
Вс. дете има адаптационен период при започването в детски заведевия.....дано при вас е ло-лек....

# 25
  • Мнения: 1 193
Доменика я взеха на 2г и 2м на детска градина, щото се объркаха и после си повтори 1-ва група.Киара тръгна на ясла- частна на почти 1 год. И двете много бързо се адаптираха към средата.

# 26
  • Мнения: 472
Здравейте мамчета. Мойта дъщеря тръгна на 2г.4м. на ясла. Преди да я пусна ходихме няколко пъти до яслата, когато беше по-студено и нямаше деца навън. Обяснявах и, че децата не са навън, защото са в градината, че там е специално място за тях и т.н. Тя прояви голям интерес и на 3-тия път чак изпадна в истерия да ходи вътре. Тогава започнах да и обяснявам, че не се пускат вътре мами и татковци и така докато дойде дългоочакваният момент. Тръгна без никакви проблеми. За боледуванията - за 2 месеца два пъти е боледувала за по една седмица. Успех и без боледувания.

# 27
  • Мнения: 4 451
Голямата ми дъщеря тръгна на градинка на 3г.3м.

# 28
  • Мнения: 189
Голямата тръгна на ясла на 2год. и после на градина на 3год.3мес.

Общи условия

Активация на акаунт