Обиждате ли (се) на нация?

  • 1 878
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 993
Мне, макар че имам особено мнение за французите. Никога не го казвам гласно, само го пиша чат-пат Laughing Още повече, пък че имам и приятели свестни французи. Crazy

# 16
  • София
  • Мнения: 6 011
Не, нямам навика да обиждам по този показател. Пък и мен досега не са ме обиждали така.

Последна редакция: пн, 26 ное 2007, 12:02 от Ники.

# 17
  • Мнения: 5 297
Не обичам обобщения. Няма лоши нации - има лоши хора. А те са интернационално понятие.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 191
Не. Самодефинирам се като човек и личност, не като принадлежаща към нация.
Алергична съм към национални символи, било то български, американски, руски.

# 19
Само вътре в себе си. Не позволявам да излиза навън.

Ако си имате работа с американски моделки по цял ден, и на вас ще ви се иска да ги удушите Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 032
Не.

Може да е интересно или смешно, когато някой напипа национална черта, ама в контест.

Иначе, генералните изявления срещу (или за) определена нация просто показват ограниченост, нищо друго.

Елвен, американските моделки в отделна нация ли са се обособили? Виж ти.

# 21
  • Мнения: 2 161
Понякога много ми се иска да кажа на някого:Цялата ти работа е такава,индийска.

# 22
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Индийска? Mr. Green

# 23
  • Мнения: 2 032
Понякога много ми се иска да кажа на някого:Цялата ти работа е такава,индийска.

И те, на това ниво, да ти отговорят, "и твоята е хубава работа, ама българска".

# 24
  • Мнения: 9 903
случи ми се да си излея яда, правейки генерализирано обощение за една нация. После с почуда открих, че съм ги надробила едни много обидни. Мисля, че ще ми е обица на ухото за дълго време. Всъщност понякога изпадам в такива ситуации, да обсъдя циганията с шофьор на такси, без да го гледам, и после да се окаже, че си е циганин човекът. Или, изтърсвам нещо от рода на "бахти мизерните гърци", което обективно погледнато, хич не е вярно. Още повече, че съм ревнива спрямо българското и никога не правя подобни обобщения за българите/и не понасям някой друг да ги плюва пред мен/. Тъй че имам си вина по тази тема.

# 25
  • Мнения: 123
Не не са обиждам и не обиждам на нация.Не и на глас,по някога но наум

# 26
  • София
  • Мнения: 10 331
Като представителка на две нации избягвам да обиждам на "расова" основа. Но ми става чоглаво, когато някои хора, току-що научили за произхода ми, почват да ме гледат така #Crazy.

# 27
  • Мнения: 1 520
Не.
Обикновено в тия стереотипи житейски има доза истина. Да не кажа доста истина. Confused

# 28
  • Мнения: 494
Не.
Обикновено в тия стереотипи житейски има доза истина. Да не кажа доста истина. Confused

  Не случайно са точно "стереотипи"...да!

  Не се обиждам иначе (и аз да си кажа)-имам очи.
  Смятам се за изключение и съм.
   К'во повече...?

# 29
  • Мнения: 1 671
Толкова млад, а вече германец!

Това дали е обидно?

Общи условия

Активация на акаунт