Убивали ли сте живо същество през живота си

  • 10 822
  • 81
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 476
Застрелях с пушка един гълъб преди няколко години.

# 46
  • Мнения: 1 335
Убивала съм значително количество инсекти ..
И няколко рибки като малка ... от безхаберие Embarassed
Нямам пръст в смъртта на нито едно животно от едрия и деребен добитък.
Обаче хапвам с удоволствие. Не си слагам на сърце това, което ям.

# 47
  • Мнения: 2 759
                     Забравих да кажа за греха: не, не е грях да се убиват животни за прехрана - според Библията те са точно за това. И пак, не всички видове. В Библията е добре обяснено кои животни стават за ядене и кои - не. Прасето не става  Naughty.

# 48
  • Мнения: 3 459
Само насекоми съм убивала  Peace

# 49
  • Мнения: X
                     Забравих да кажа за греха: не, не е грях да се убиват животни за прехрана - според Библията те са точно за това. И пак, не всички видове. В Библията е добре обяснено кои животни стават за ядене и кои - не. Прасето не става  Naughty.

Кажи кои са? Интересно ми е?

# 50
  • София
  • Мнения: 62 595
Прасето по подразбиране отпада. Представете си как в жегата се съхранява свинско месо! Нали ще се натровят на бърза ръка!

# 51
  • Мнения: 6 417
Не ям месо от дете. В магазините не виждам месо, а трупове на животни.  Tired

# 52
  • Мнения: 3 569
Не ям месо от дете. В магазините не виждам месо, а трупове на животни.  Tired


Това ми хареса Simple Smile)))

# 53
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Убивам насекоми разни, не всички, някои са ми любими... На кланета не съм присъствала, не съм голям почитател на месото, но ям... Не мога да гледам как се мъчи животно  Confused
На селото на бабата на мъжа ми преди години си бях харесала едно прасе - Гошко, заклаха го за Коледа ... не близнах... Преди да се омъжа не можех да пипна сурово месо с ръце, все още ми е гадно...

# 54
  • Мнения: 3 861
Убивала съм...хлебарки и чат пат някой гигантски паяк  Sick

Това е!

Ям месо, обичам даже, но ако съм го видяла приживе...не!

Гледам да не мисля за това какво е била пържолата или агнешкото или любимото ми пилешко...
Преди години присъствах на клане на прасе...не хапнах дълго време след това свинско...

Ако се наложи да убия за да нахраня себе си или детето си...вероятно ще го направя, все пак инстинкта за самосъхранение сигурно ще надделее, но горещо се моля никога, ама никога да не изпадам пред подобна дилема  Praynig Praynig

# 55
  • Мнения: 1 775
Убивала съм насекоми, червеи. Убивала съм гущер без да искам - харесвам ги тези животинки. Драла съм водна змия /друг я уби/ - направих си гривна от кожата. В "Студентски град" веднъж имаше мишка в стаята - увих си ръката в кърпа и найлонова торба, хванах я и я изхвърлих през прозореца от петия етаж, просто не можех да си представя друг начин да я разкарам. Като дете помня, че братовчедите ми трепеха с прашки врабчета, ловяха и убиваха жаби, на които после правехме аутопсии. Виждала съм да колят пресета, агнета, кокошки - най-много ме ужасява треперещото обезглавено тяло на агнето или подскачащата без глава кокошка.

# 56
  • Мнения: 2 407
Не,освен обичайните хлебарки,оси, мравки,но от домашните.

# 57
  • някъде
  • Мнения: 4 955
убивала съм- комари, мухи, бълхи, хлебарки, пчели, оси и тн
зайце, кокошки, прасета, агнета и тн- не съм и нямам намерение
гледала съм как убиват- не ми харесва, тъжно ми е било, но съм яла след това, с изключение на едно зайче, което гледахме 1-2 дни на терасата
не знам дали е грях

# 58
  • София
  • Мнения: 426
да мухи,комари,хлебарки,но други не съм убивала

# 59
  • Мнения: 6 315
Убивала съм насекоми. Ловила съм риба - онези, които не ставаха за ядене ги хвърлях обратно в морето. Другото отиваше на скарата.

Друго не съм убивала. Когато ям месо не мисля за клането и не си го представям. Обичам месо. Това е. Някои животни просто се отглеждат за храна. Ни аз не бих заколила собственоръчно някое за да го изям.

Общи условия

Активация на акаунт