Някой има ли проблем с вестибуларния апарат?

  • 512 070
  • 789
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 7 097
При мен като мине силната криза, един ден е добре на другия ми се вие свят и така.

Значи е нормално, още повече, че с теб сме с абсолютно еднакви диагнози  Rolling Eyes

С други думи влия ли ви промяната на времето и атмосферното налягане?

Явно ми влияе, защото откакто застудя така рязко тези дни се чувствам доста зле  Sick

# 151
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Смяната на сезоните и  атмосферното влияние оказват голямо въздействие върху такива лабиринтни нарушения. Да ви кажа на всичкото отгоре такова гърло ме боли днес че не се трае. И като ме е страх да взимам антибиотици да видите как съм се опаковала с един компрес със ракия, и през 2 часа гаргара с лайка. Дано се размине че ако трябва да пия и антибиотик направо ще я втасам. Като си вдигна главата да направя гаргара и след това се наведа ..... ужас.

# 152
здравейте,аз сащто сам в тази група.Имам световъртеж и главоболие от време на време и гадене.Лошото при мен е че се подложих на лечение но без никакв ефект,световъртежа и главоболието си го имам,гаденето сащо.Биах на системи за седмица но пак без ефект.Може ли да ме посъветвате как да постапия и кам кого мога да се обърна .

# 153
  • Мнения: 572
Смяната на сезоните и  атмосферното влияние оказват голямо въздействие върху такива лабиринтни нарушения.

Веднага усещам резките промени в налягането и температурите.
Също може един ден нищо да ми няма, на другия цяла сутрин или цял следобяд да "плувам" му казвам аз. На приливи и отливи е всичко.

# 154
  • Пловдив
  • Мнения: 586
здравейте,аз сащто сам в тази група.Имам световъртеж и главоболие от време на време и гадене.Лошото при мен е че се подложих на лечение но без никакв ефект,световъртежа и главоболието си го имам,гаденето сащо.Биах на системи за седмица но пак без ефект.Може ли да ме посъветвате как да постапия и кам кого мога да се обърна .

И аз миналата седмица бях в болница на системи. Казах на лекаря че ефект все още няма. Отговориха ми че трябва да минат минимум 20-30 дни, като същевременно тези дни си пиеш и лекарствата които са ти предписали. Не се разчита само на системите които са ти вливали. Миналата година бях по същия начин. 1 седмица системи и 1 месец след това горе-долу изплувах, но си пиех и лекарствата.

# 155
  • София
  • Мнения: 7 097
Смяната на сезоните и  атмосферното влияние оказват голямо въздействие върху такива лабиринтни нарушения. Да ви кажа на всичкото отгоре такова гърло ме боли днес че не се трае. И като ме е страх да взимам антибиотици да видите как съм се опаковала с един компрес със ракия, и през 2 часа гаргара с лайка. Дано се размине че ако трябва да пия и антибиотик направо ще я втасам. Като си вдигна главата да направя гаргара и след това се наведа ..... ужас.

Има едно хомеопатично - Ангинхил се казва и е много добро, като се има предвид, че по принцип не се лекуваме с хомеопатия, то помогна и на дъщеря ми, а сега и мъжът ми го пие и се оправя. Можеш да пръскаш и Тантум Верде, а също и Ефизол да смучеш - така излекувах дъщеря ми + мед и лимон, а гърлото й освен много зачервено, беше и с афти и педиатърката не повярва, че сме избегнали антибиотика.

# 156
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Как сте днес? На мен горе долу ми мина гърлото, но световъртежа е още много силен. Ако един ден съм добре на другия съм на легло.

# 157
  • София
  • Мнения: 7 097
Как сте днес? На мен горе долу ми мина гърлото, но световъртежа е още много силен. Ако един ден съм добре на другия съм на легло.

Сега пък аз съм с болно гърло  Laughing Тази тенденция и аз я наблюдавам - ден с ден не си приличат.
Да ви се оплача какво стана - в неделя си наведох рязко главата надолу, за да си изсуша косата със сешоар и познайте...Кошмарът се върна с пълна сила - завъртя ми се всичко, едвам сварих да си вдигна главата и се строполих. Изкарах акъла на домашните  Rolling Eyes Не дадох на никой да ме вдигне, защото само поглед като мръдна и започваше всичко наново. След 2 часа, като дойдох малко на себе си реших да повторя упражненията от посещението ми при отоневролога. Разбрах точно в коя поза на главата /а именно като я изтегля към лявото си рамо/ започваше световъртежът и заставах така, докато отмине, после рязко главата напред и действително със всеки следващ път сякаш времетраенето на световъртежа намаляваше и ставаше по-поносим. Направих го няколко пъти, след което повърнах  Sick Точно както стана и при отоневролога. После като си легнах, лежах точно на тази страна и въпреки че ми се виеше свят съм заспала и може би това ме спаси. На другия ден все едно нищо не е било  Shocked А аз очаквах, че няма да мога да се вдигна от леглото. Само че вчера пак бях много нестабилна и реших да си остана в къщи няколко дни да се съвзема. Но наистина се редуват лош и добър ден  Rolling Eyes Тамън се обнадежди човек, че отива към оправяне и на другия ден - парцал  Confused
Само не мога да разбера защо се получи така при мен - втора криза само 2 седмици след първата и то доста по-гадна  Thinking
Сега ме пробожда и нещо във врата, точно там откъдето имам усещането, че идва проблемът  Thinking Случвало ли ви се е да имате такива бодежи? Аз съм с изгладена шийна лордоза и може и от това да е цялата работа, но никой не казва със сигурност  Thinking

# 158
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Днес ходих при моя невролог. Снощи въобще не можах да заспя и тази сутрин пак ми е адски световъртежно. Та за шиповете ми изписа едно мазило, казва че има ефект казва се Traumeel. Освен това ми даде и един билков чай с мента, глог, валериана и др. билки. Дано малко да ми намали пристъпите на страх, защото като имам криза изпадам и в паника.

# 159
  • Мнения: 572
И аз снощи трудно заспах, тъкмо се унасям и незнайно защо се стряскам и започва една тахикардия. И ме тресе, все едно че грип имам, а нямам. Така няколко пъти докато заспя. И тази сутрин ме стягат гърдите, то след снощното лудо препускане на сърцето...

# 160
  • Пловдив
  • Мнения: 586
И аз снощи трудно заспах, тъкмо се унасям и незнайно защо се стряскам и започва една тахикардия. И ме тресе, все едно че грип имам, а нямам. Така няколко пъти докато заспя. И тази сутрин ме стягат гърдите, то след снощното лудо препускане на сърцето...

Пиеш ли нещо за сърцебиенето?

# 161
  • Мнения: 572
Да, комбиниран препарат ми изписаха, за кръвно и бетаблокер в едно - Lodoz. В малка доза, но всеки ден. Пия го повече от година вече и съм доволна. Е, по-доволна щях да бъда ако нямах нужда от него, но...

# 162
  • София
  • Мнения: 7 097
Да, комбиниран препарат ми изписаха, за кръвно и бетаблокер в едно - Lodoz. В малка доза, но всеки ден. Пия го повече от година вече и съм доволна. Е, по-доволна щях да бъда ако нямах нужда от него, но...

Високо ли ти е кръвното, че пиеш такива лекарства?
Аз съм с ниско кръвно по принцип, но откакто получих първата криза забелязвам, че ми е високо. Даже, пиейки Арлеверта поддържам високо кръвно, при положение, че той го сваля по принцип  Thinking

mimimibg, ти какви лекарства пиеш в момента? Нещо за оросяване изписаха ли ти, защото вчера личният ми лекар ми каза, че трябвало. Все пак ние нямаме централен отоневрологичен синдром, а периферен  Thinking

# 163
  • Мнения: 572

Високо ли ти е кръвното, че пиеш такива лекарства?
Аз съм с ниско кръвно по принцип, но откакто получих първата криза забелязвам, че ми е високо. Даже, пиейки Арлеверта поддържам високо кръвно, при положение, че той го сваля по принцип  Thinking


Аз имам и проблем със щитовидната жлеза. Та не е ясно откъде точно е сърцебиенето и кръвното. Всеки казва каквото му изнася. Ендокриноложката ми твъди, че кръвното не може да е от жлезата. Само сърцебиетето може да е оттам. Дали е така - не знам.
Мисля че напрежението във вегетативната нервна система неминуемо оказва влияние и на кръвно, и на сърдечен ритъм.
Ако сте по-сериозни от мен, аз и преди препоръчах упражнения от йога, най-елементарните, които и в къщи сам човек може да прави. Няколко месеца бях постоянна и имаше добър ефект.

Внимавайте с лекарствата за оросяване. Нож с две остриета са. Натоварват много сърцето и имат много странични ефекти.

Последна редакция: чт, 22 окт 2009, 11:06 от Голямо дете

# 164
  • Мнения: 1 893
Аз съм със вашия проблем,но мри мен е по-точно замайване. Отдавна съм така и се дължи на стрес,депресия и затова пия антидепресанти. Особено зле се чувствам преди и по време на менструация. Сега съм в цикъл и едва се влача,имам чувството,че ще се строполя всеки момент. Има ли някой,който да се чувства така по време на цикъл?

Общи условия

Активация на акаунт