спи по корем

  • 1 064
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 336
Моя приятелка като си води детето при ортопеда Драганов-той и каза до 3-ия месец да не се оставя да спи по корем, не било хубаво за ставите. Също така, че при децата, спящи по корем веднага се виждала разликата в преледа с ехограф.

Е, на нас не са ни казали да ниепроличало, я си спим оп корем от 2-рия месец. Отначало се притеснявах, но след първите 2-3 пъти ми мина. Аз започнах да слагам бебка по корем 9 не се е обръщала сма) , защото са миказвали, че така ще има хубаво дупе като порастне - няма да е сплескано. Не знам доколко е вярно. Но най-вече я слагам така, защото по корем се успокоява по-лесно (много  ни помага при коликите) и защото повече заяква така. А тя вече се върти и сама , така че ако не и харесва се обръща.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 397
Синът ми от бебе спи така  и не са му криви краката  Peace , аз съм същата в повечето случа спя така.
виж бебка си спи по гръб само и не ще да се обръща.

# 17
  • Мнения: 8 242
Синът ми спи така от 20тия си ден - сам започна да се обръща и така го оставях, че спеше най-спокойно.. Досега пак така предпочита да спи, а крачетата изобщо не са му криви  Crazy

# 18
  • Мнения: 476
Във връзка с изследванията за причините на Синдрома на внезапна детска смърт се съветва бебетата да се слагат да спят само по гръб. Тук поне сто пъти ми го напомниха преди да ни изпишат от болницата.

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/664/74/

# 19
  • Мнения: 4 784
Чувала съм какви ли не страшни неща могат да се случат, ако бебето спи по корем и когато и моето започна да го прави, изпаднах в ужас. Слава Богу, нищо лошо не се случи и след няколко месеца сам се отказа от тази поза.

# 20
  • Мнения: 2 100
Ох аз така си мечтаех да видя моето бебче да спинка по коремче, ама тя до ден днешен спи само по гръб. По твоя въпрос-не вярвам да е вредно или опасно, но винаги се навъртай наоколо за всеки случай.  Hug

 Peace

# 21
  • Мнения: 189
И бебка на последък започна да спи повече на корем.Сигурно й харесва.

# 22
  • Мнения: 867
Бебето спи както му е удобно. Няма такова нещо като вредно! Peace

# 23
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Не е вредно.
Дъщеря ми все още заспива само по корем

# 24
  • плевен
  • Мнения: 133
синът ми спи така откакто се е родил сега е на 1г и9м и не мисля,че е вредно

# 25
  • Мнения: 789
Моето момченце почти всяка нощ спи по корем,и до сега.Дечицата спят както им е удобно,а и не виждам къде е вредата.

Общи условия

Активация на акаунт