На Дядо Коледа пишем вече писъмца,да са живи и здрави Мартенските ни слънца.

  • 8 713
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 308
   Момичета, имате ли болки в кръста, като постоите или поседите повече време. Тъй като през повечето време трябва да лежа, после усещам болки в кръста като се пораздвижа повече. Иначе и аз пия магнезий и ми е предписан от лекаря ми. Преди пиех сутрин и вечер по 1, а сега сутрин, обед и вечер през около 6 часа. За разлика от повечето мами, на мене ми предписаха Магне Б6 и си взимам него. Не знам каква е разликата от Манерич и Магнерот.

   За киселините не ми се говори. Честно казано в повечето случаи не мога да разбера от какво са и най-често ме измъчват вечер (много рядко имам киселини през деня).

# 16
  • Мнения: 107
Айде честита тема и от мен ..тъкмо и аз да се разпиша..
- за киселините казвайте някав лек че са ужас мен ме тормозят 24 4аса като почти никога не мога да ги хвана от какво са......болките в кръста са ми ежедневие но само ако се залежа или заседя в едно положение дълго време но освен тях и краката ,ми създават грижи.... честно казано не знам вече имам ли някое място дето да не ме боли... Sadлека вечер.......надявам се да намерим лек за всичко което ни тормози..и да се насладим поне на мъничкото ни оставащо спокойствие...
А сетих се нещо искам да питам мамите които имат по големи деца сега на нас ни предстои местене в 1 гр.. вие как подходихте така 4е детето  да си продължи  със желание да ходи а не да изживява отново стреса или няма такав номер Hug

# 17
  • Мнения: 48
Темичката пак е супер!

За контракциите - аз казах на доки, че имам леки болки в корема, погледна ме на ехограф и каза, че са контракции. Започнах да пия Но Шпа и Магнерич, а сега си пия Магнерич.

За киселините, и аз съм забелязала, че ми се получават от разни пици и такива подобни, а като хапна домашно сготвена храна нямам. Така като се замисля - и като ям пица в пицария също нямам, май са само от типа "бързо хранене". Казват, че когато имаш киселини, бебето ще има коса като се роди.

За болките в кръста - не ми липсват, особено като реша да се развихря с прахосмукачката

# 18
  • София
  • Мнения: 3 123
stankova82,аулин се пие в мнооого редки случаи и то не е много желателно.Аспирин ако пиеш, трябва да е от 100 мг.-не повече.

boomerang,аз щъркела лесно ще сменя,ма много рядко като кажат веднъж момче,се ражда момиче.
 За киселините-на мен ми стават от тестени неща.

 Сега си сметнах лекарствата - ще ми излязат 220 лв.,корема ме заболя направо. Crazy

# 19
  • Мнения: 44
За киселините съм чувала, че помага топло прясно мляко. За радост не съм имала и не съм пробвала, така че не мога да гарантирам ефекта.
Болките в кръста и аз си ги имам, особено ако се претоваря повечко с домакинска работа и с вдигането на детето .
Някой питаше за крема против стрии. Ползвам на АVENT и съм много доволна, със страхотен аромат е.

# 20
  • Мнения: 44
И аз съм го чувала,  че когато имаш киселини бебето ще се роди с много коса,обаче това твърдение според мен не е вярно. С първата си бременност нямах киселини, а дъщеря ми се роди със страшно много коса.

Последна редакция: вт, 27 ное 2007, 00:08 от kokolina

# 21
  • Мнения: 48
Колежката ми роди бебе със СУПЕР много коса, а не е имала киселини изобщо. Абе, всеки организъм реагира различно на различни дразнители.

# 22
  • Мнения: 1 710
Темата е много хубава и само с много хубави новини да я пълним!   love001

По темата за киселините - пия Талцит и избягвам натурални сокове и тестени изделия купени навън. Колкото по-малко е количеството на изядената храна на един прием, толкова по-малък е риска от появата на киселини. Трябва да се подготвим, че колкото по-голямо става бебчето и колкото по-нагори в коремната кухина се разполага, толкова по-често ще ни мъчат киселините. Към края на бременността трябва да хапваме съвсем по малко, но пък често. Това ще стане от само себе си, защото вероятността стомахът да е свит, прегънат или сплескан е доста голяма, а от там и възможността да се хапва повечко значително намалява.

Аз утре ще дойда на лекцията. Ако си правя правилна сметка, ще се съберем доста хора - двете Анета, КикиНики, Рони, Евето, Зори и аз - демек 7 човека. Трябва да мислим за по-голяма маса.

# 23
  • Мнения: 575
ЕЕее ама аз ли съм най-раннобудната Simple Smile Тук е изгряло слънцето рано-рано Sunglasses
Пожелавам хубав ден на всички Hug

# 24
  • Варна
  • Мнения: 187
за киселини съм чувала че като ги усетиш е хубаво да си хапнеш ябълка,но не съм пробвала

# 25
  • Мнения: 174
Добро утро и от мен.Темата е много сладка  записвам се.
Киселини имам рядко иначе не ми липсват болки в кръста винаги ме боли само от дясната страна и понякога не мога дори да си стъпя на крака и понакуцвам.А напоследък усещам умора в краката си вечер се чувствам сякаш цял ден съм била на крак и силно напрежение в краката си.Общо взето всички можем да се оплачем с нещо но каузата си заслужава само веднъж да ме ритне и забравям всякакви болежки Simple Smile
Хубав ден желая на всички с много ритничета от бебчовците newsm68

# 26
  • Мнения: 263
Добро утро на всички ранобудни мами smile3525
Пожелавам ви прекрасен ден!
По въпроса с киселините, ами пия газирана вода Embarassedи то само по 1 - 2 глътки, понеже не я обичам изобщо, но веднага ми минава.Това вредно ли е?

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Добро утро и от нас!Докато се усетя и Ангелчето вече е пуснала нова темичка,за което й благодаря.  bouquetДай Боже да е изпълнена само с радостни новини.
ЗА киселините-имам ги и ми се получават вече от разлчини храни,тъй че не мога да се предпазя кой знае колко.Пих и кисело мляко,и прясно мляко,и ябълки хапвах,за да ми минат,но уви нищо не става вече.
Болките в кръста също ме съпътстват-когато поседя или полежа повечко и ми се опъват много неприятно тазовите връзки-гадна болка е,но както каза future mama по-горе забравяме всичко,щом усетим ритничетата на бебетатa.
Желая лек и успешен ден на всички! Simple Smile

# 28
  • Мнения: 473
Добро утро на всички.
Искам да ви попитам как е при вас, бебчетата стават ли все по активни или се укротяват. Моето от седмица, може би 10 дни въобще не ритка както в началото, а съм на доктор чак другата седмица. Като почна да намалява темпото на ритниците през деня, поне го правеше късно вечер и през ноща. А сега и тях намалява  newsm12 newsm45 през ноща като станах да ходя до wc-то останах дълго време будна след това за да го усетя, но на малкият явно не му се шаваше. Дали може да не се развива добре и да изоставя ......... ох вече се паникьосвам. Ето сега мръдна, но лекичко.
Киселини аз имам вечер, много е неприятно.
А болките в кръста са по скоро от бъбреците, поне аз така си мисля.
Пожелайте ми да не изпадна в нервна криза, до другата седмица  smile3511 и най вече бебчо да се размърда

# 29
  • Мнения: 263
Cveteelina стегни се бе жена! Просто си сменя режима детето.
Ма много се паникьосвате! Я спокойно, вземи се панирай вдигни адреналина, да се чуди човечето какво става!
Иди се разходи малко, и дишни въздух и се успокой.

Общи условия

Активация на акаунт