Юлче в мама мрънка, щом студено е навънка!

  • 8 121
  • 274
  •   1
Отговори
# 15
  • София-Красна поляна
  • Мнения: 397
 Hug

# 16
  • Мнения: 3
здравейте мами и бебоци  Hug
от сутринта докато ви прочета стана време за лека нощ
кониктивид - една мама  Embarassed пишеше че бебчо имал кониктивид , като ученичка си спомням че баба ми ме водеше при родилка да ми капне 3-4 капки кърма в окото и на другия ден ми нямаше нищо така че ако има кърма може да пробва с 1 капка
за хъркащи нослета на малкия му беше запушен носа когато беше на 2 месеца но нищо повече аз с една помпа за нос му ги дърпам на вънка то се дави хайвана направо беше кошмар. Нашето педи каза да даваме 5 дни виброцил и стеримар после 3 дни почивка и после с очните капки тобрекс 10 дни 5 дни почивка и още 10 дни още на вторият ден му мина , педито каза че се чистил още от родилния дом newsm78 ама той тогава беше и на 2 месеца
ако искате може да пробвате
един въпрос : захранили сме се с пюре от картоф от два дни сме и на морков след колко и с какво да продължа захранването знам че трябва да е минимум три дни за да може да реагира организма ама нямам спомен каката с какво съм я захранвала newsm78  апък гледам че вие сте по запознати
лека нощ от нас

# 17
  • София
  • Мнения: 17 592
В зависимост от причинителя на конюнктивита кърмата наистина може и да има положително вличние, но може и да е адски противопоказна. Експериментите в тази насока не винаги са добра идея. Това, впрочем, е мнение на очен лекар. И, най-откровено не си спомням - примерно ако причинителят е бактерия е добре, а ако е вирусно е лошо - или обратното, не помня, но във всеки случай, достатъчно е, че има ситуация, при която симптомите се засилват.

# 18
  • Мнения: 3
аааа недейте да пробвате тогава . аз просто споделих спомен от моето детство

# 19
  • Мнения: 9
ЧРД, на Мунка "на патерица".
Гоца, питаше за лайката - слагам 1 с.л. в марля и увивам хубаво, после в една 200 мл чаша запарвам за 20-30 мин. Моето детенце много го харесва чайчето - не слагам никакъв подсладител, но педката ми каза да не се прекалява с него. А за капването в носа ми го каза не някоя баба, а моята най-добра приятелка, която е с две деца "напред", които кажи речи сама ги отгледа, че мъжът и е все по моретата, та й имам голямо доверие и наистина при нас взе че подейства.
Откакто открих спрея Nisita, спрях да тормозя детето с физ. разтвор и помпички. Сега като има нужда фъшкам, изчаквам да изкиха детенце сополчето и ако остане нещо, дърпам с клечка. Иначе след баня, сополчетата си се размекват тъй или иначе от влажния въздух и тогава действам директно с клечката без да пръскам нищо друго.

За детската градина и яденето - и аз бях злояда и не щях да ям каквото и да е - още пазя траен детски спомен как стоя с банан в ръка (колко съм била загубена да не ям банани в онези времена, когато се чакаше на опашки за тях и ги имаше само по Нова година Simple Smile) в къта за хранене и гледам портрета на Тодор Живков, а всички деца оттатък вече спят... Иначе като оставим този тормоз, с кеф ходех на градина, където има толкова деца, с които да си играеш. Обаче за съжаление, както разказва Яна, имам чувството, че Надина прави някаква стачка. Дали, Яна, да не поговориш с персонала там и да попиташ как се държи през деня, само храната ли отказва, дали си играе с другите деца, изпълнява ли поставените задачи.

Ей и аз като на всяка манджа мерудия, да си кажа за филмите - харесвам хитроумни комедии - особено английските, любим филм "Четири сватби и едно погребение".

И накрая да питам за съвет кърмещите мами - не за мен, за сега, "да чукна на дърво", нямаме проблеми с моя сукалец, ами за кумата ми - вчера ни бяха на гости с нейния младеж (на около 40 дни) и ми "скриха шапката" как ядат - това детенце не спря да реве, хваща гърдата цокне малко, пуска реве, тя в това време сешоари пуска, разхожда го из апартамента и така за има няма 10-15 мин и ми вика "наяде се", а аз  #Crazy "че кога успя?". А тя ми разправя, че също се чуди, ама на консултацията си показало детето, че си наддава в норми. Тя се пита къде бърка, а аз не знам какво да й отговора, просто не съм имала такъв проблем моят отначало още си зацмока хубаво и си го знам, че няма да пусне, докато не се натъпче до козирката. Някакви идеи? Томасе, обръщам се най-напред към теб. Може и на лични Praynig

# 20
  • USA
  • Мнения: 559
Моят младеж беше точно така на тази възраст. Цокваше малко и ревеше. 6тата седмица е най-лошият период по отношение на коликите. Според мен има киселини или газ или колики, но е нещо стомашно. Аз тогава ходих на консултант по кърмене и установихме, че за малкото време изяжда доста и действително този месец наддаде доста. Бързо ли тече кърмата на приятелката ти? При мен беше доста бързо и бебето буквално се нальокваше за 5 мин и не даваше никакви признаци на глад след това. И аз активно използвах прахосмукачката Wink. Да продължава така и да не се притеснява. Ще мине този период.

Кристиан вече не иска да седи в шезлонга, нито в активната гимнастика. Иска само да е седнал в мен или да го носиме изправен и да гледа и ако може непрекъснати забавления  Party. От дрънкалките също бързо се раздразва, защото не може да си ги натика в устата добре. Чудя се каква играчка да му взема, която да осигури малко самостоятелна игра. Имате ли някакви идеи?

# 21
  • Мнения: 98
Добро утро! Черпим днес за 5тата месечинка на Сашко   party023
Уинкс, при нас е същата история... Има си една топка на Чико, която дрънчи - това май е единствената неомръзваща играчка, но пък много често се удря с нея и се разплаква. Купила съм му и от тези книжки с гумени краища, да може да си ги дъвче - и те горе-долу го занимават, но след половин час максимум пак му писва. Sad

# 22
  • Мнения: 4 300
Елче, и Ники имаше такъв период. Слагах го легнал до мен на тихо в спалнята и бях търпелива. С няколко прекъсвания си се хранеше, но общото сучене е било към 5 минути. Може би ако има шум наоколо и мнго неща за гледане детето се дразни. Да пробва на тихо и затъмнено място, за да види дали ще се съсредоточи. Нощем пак така ли прави?

Уинкс, е това е нашия арсенал.
И трите дрънкат лекичко и са меки. Жирафчето става и за дъвкане в гумената част. Не че не се опитва малкия глупчо да захапе и топката, ама няма как Mr. Green Има и пластмасови дрънкалки, но с тях се удря и аз не го оставям. С тези се занимава в общи линии, книжка нне съм му купила още. А..има и една плюшена крава или овца, която пее- и с нея се занимава. Но в общи линии му ги сменям и аз през половин час или по често.

Яна, Боряна, ето тук върви записването за кърмачески тениски. Бях обещала да ви кажа, пиша го тук, защото някой друг може също да има интерес. Ей такива ще са: дамски, детски, татковци . На летните цената беше 6 лв, сега не знам още колко ще е , не са казали момичетата.

Последна редакция: вт, 27 ное 2007, 08:25 от Р0кси

# 23
  • sf
  • Мнения: 10 197
 Tired  и много мляко пак не помогна, явно никоога няма да се наспя както трябва.

а днес имам и работа, а като гледам ще става поне малко за разходки, макар да е студено.
ама все пак ЛЕК ДЕН   bouquet
и Честито на всички месечинки!

Последна редакция: вт, 27 ное 2007, 09:09 от donsyy

# 24
  • Мнения: 384
Рокси,МЕРСАЖ!Ей,сега се записах за тениските.Я кажи доколко време идват,че взех за Нико 74,да не му умалее докато дойде?  newsm78

# 25
  • Мнения: 640
Добро ви утро,

Днес и аз съм от ранобудните, че ме чакат задачки (ама още се офлянквам с кафето).
Хриси, как се ориентираш за номера на блузката. Нещо хич не ми е ясно аз кой номер съм  newsm78

# 26
  • Мнения: 984
Добро утро  Hug
arksi принципно малчо само кърма яде. Обаче вчера ме побърка - цял ден само ядеше и не повърна нито веднъж. И аз се уплаших че няма мляко и вечерта дадох малко АМ.
Да ви питам... аз като къпя малкия все още избягвам да ползвам миещи препарати. Забелязах обаче, че когато ползвам шампоан /Себа Мед/ и после му се появяват корички по главичката. До сега си мислих че не го изплаквам добре, но снощи със сигурност го изплакнах няколко пъти и пак има... Дали да сменя шампоана  newsm78
И да се оплача.. освен че не уча  Embarassed и за интересните неща не ми остава време. Мъжо искаше да му напиша една програмка и от 3 дни съм я почнала и наникъде още  ooooh! А той снощи донесе някакъв нов телефон - много як. Обаче аз не намирам време дори да го разцъкам. И фотоапаратче си взехме миналата седмица и за него не остана време да го разцъкам. Ужас просто!
Малчо като заспи през деня и аз само във форума вися или гледам да посвърша малко домашна работа.

# 27
  • sf
  • Мнения: 10 197
аз намерих начин да си осигуря време за странични неща/ странно защо наричам странични неща, всичко освен форума  hahaha/ та- просто не пускам компютъра  hahaha

моля да уточним сумата за коледния подарък и дали да има и за мамите, защото ме сърбят ръцете да пазарувам, а и не искам в подления момент да търча , плииииииииииииииииииийз  Laughing

# 28
  • Мнения: 1 800
Рокси, мерси  Hug
Elche, виж тази статия. Никола имаше съшо такъв период, при него обаче се оказа слаба струйка на кърмата /нещо беше понамаляла/ - оправи се за около седмица с компресия на гърдата и често кърмене. При твоята приятелка най-вероятно тече много кърма и на бебето му е трудно да преглъща...
срещата на 12 от 15 ч ли остава? аз съм за
кажете за подаръците - само на бебета или  и на майки, какъв лимит...може и анкета да пуснем
Уинкс, Никола много се забавлява с ей тази играчка http://www.snimka.bg/album.php?album_id=160284&photo=51 - могат да се моделират различни форми с нея, има части за гризкане и такива с дрънкалка...а става и за моден аксесоар очевидно  Wink
честити месечинки на порастналите ни бебчета  Hug
беболинчо, криза на растежа?  newsm78

# 29
  • sf
  • Мнения: 10 197
ами май 15ч е по-добре с оглед захранващите. за мен е все тая.

аз предлагам сума 8-10лв за детския подарък, а ако има и за майките пак нещо такова. давайте преложения....  Hug

Общи условия

Активация на акаунт