Запушена цедка на кафе-машина.

  • 65 903
  • 19
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 157
Профилактика на кафе машини есе прави със готварска сол.Сипете солена вода в казанчета и пуснете машината да изтече водата и през цедката.След това изсипете водата и промийте с чиста вода.

# 16
  • Мнения: 2 000
В повечето случаи проблема не е в подвижната цедка ,а в тази на машината! Naughty Аз процедирам така- пълня резервоара с вода ,изсипвам 2 пакетчета лимонена киселина  и пускам  машината ,докато изхвърли всичката вода..Ако не се отпуши от първия път - процедурата се повтаря!                                                             
Проблема идва от водата - колкото е по-твърда- толкова по-бързо се запушва!
И най-добре е да се ползва с минерална вода,ама кой ти го спазва Mr. Green
По същия начин - вода +лим.киселина  - в нея слагаш подвижната цедка
Успех Grinning

# 17
  • Мнения: 282
Има си специални препарати за тази работа - едни малки червени квадратни пакетчета, продават ги във всеки по-голям супермаркет - не увреждат частите на кафемашината и не са опасни за здравето.

# 18
Привет, моите цедки са с двойно дъно и номера с нагряването не мина (кафемашината е AEG).
Тази вечер накиснах цедките в bingon на hayat, препарат за падане на котления камък от пералните, оставил съм ги на камината да врят. Мисля, че би трябвало да има ефект, понеже взеха да избиват едни кафеви петна Simple Smile)). Обещавам да споделя тук ако мисията е успешна!:)))

# 19
Малко бях извън България и затова пиша със закъснение.Simple Smile
Отпушиха се и 2-те цедки! Като се изварят няколко часа с препарата и ги оставите да изсъхнат след това, ударете ги в нещо твърдо (маса, плот) с дъното нагоре и започват да падат остатъците от кафе. Явно се запушват цедките главно от котления камък от чешмяната вода. Съвета ми е да си зареждате кафемашините с минерална вода или преварена обикновена.

Общи условия

Активация на акаунт