Брашно от грах

  • 3 065
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 379
Преди няколко дни купих брашно от грах, ето това. На него пише, че става за крем супа. Но няма никакви инструкции как точно се приготвя крем-супата  newsm78

Аз направих някаква крем-супа с него, но не съм сигурна, че това е технологията, та имам нужда от съвети...

Някой ползвал ли е такова брашно и може ли да споделите ако сте правили крем супа с него - как, а и ако сте го ползвали за други неща?

Благодаря!

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз го ползвам за сгъстяване на супи и сосове.
вместо нормално брашно - слагам това от грах  Peace
просто го разтварям в малко вода, за да няма бучки и добавям.
само от него не съм правила крем супа.

# 2
  • Мнения: 1 505
Не съм ползвала такова брашно,а и да буда честна сега за първи път се сблъсках с него,но ти можеш да си направиш една крем супа и просто да добавиш няколко лъжици от него за подсилване на аромата и както е казала Ася за сгъстяване.Ето как правя аз крем супата от грах.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=289780.0

# 3
  • Мнения: 3 379
аз го ползвам за сгъстяване на супи и сосове.
вместо нормално брашно - слагам това от грах  Peace
просто го разтварям в малко вода, за да няма бучки и добавям.
само от него не съм правила крем супа.

А като го ползваш за сгъстяване като обикновеното брашно ли го прибавяш - т.е. първо разтваряш в студена вода, после добавяш кашичката? Или по друг начин?

Аз вчера като се пробвах да направя крем-супа, го разтворих в студена вода и после сложих на котлона да заври, но ми останаха едни такива много дребни несварени според мен частички (или неразтворени, не знам).

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076


А като го ползваш за сгъстяване като обикновеното брашно ли го прибавяш - т.е. първо разтваряш в студена вода, после добавяш кашичката? Или по друг начин?


в предния пост съм написала, даже си го цитирала, не четеш ли  newsm78

при мен не остават частички, но и брашното съм си го мелила сама Peace

ти супата само от това брашно ли я правиш?
аз просто го добавям за сгъстяване...

# 5
  • Мнения: 3 379

в предния пост съм написала, даже си го цитирала, не четеш ли  newsm78

при мен не остават частички, но и брашното съм си го мелила сама Peace

ти супата само от това брашно ли я правиш?
аз просто го добавям за сгъстяване...

Абе прочетох, ама пак не разбрах  Embarassed - в студена вода ли?

Ами супата я направих само от това брашно и й добавих сол и масло. Другият вариант, за който се сетих, но нямах време, е да сваря и картоф, както е традиционно. Лук не добавям, че моите мъже не го ядат много много, а супата беше за тях.

В интерес на истината, супата си стана - и гъста, и вкусна, само тези частички малко ме дразнят...

# 6
  • Мнения: 22 867
...В интерес на истината, супата си стана - и гъста, и вкусна, само тези частички малко ме дразнят...

Пускаш един пасатор в супата и частичките изчезват.  bouquet

# 7
  • Мнения: 3 379
...В интерес на истината, супата си стана - и гъста, и вкусна, само тези частички малко ме дразнят...

Пускаш един пасатор в супата и частичките изчезват.  bouquet

 Laughing Да, и аз се сетих, но реших да пробвам първо натурално, да видя как е. Пасаторът често спасява нещата при супите у дома (мъжете ми като много претенциозни вадят всяко късче лук, морков, чушка и т.н.  от супата, та затова...  Laughing)

Общи условия

Активация на акаунт