Страховитите неща, които се случват в интернет пространството...

  • 5 512
  • 106
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 516
Сред истеризиралата градация на "възмутени" майки в предишната тема, единствено Додо се държа адекватно. Редно е да се научите, че първо се проверяват фактите, след това се действа. Подобно истеризиране няма как да доведе до нещо смислено.

# 76
  • Мнения: 7 263
И моите уважения към dodo_dodo, но в темата на vembi можеше да сподели своя опит и съответно на тази база да даде съвет как е удачно да се реагира, но единственото, което аз видях беше опит да се установи дали vembi си измисля или не.  Thinking

Та всички се втурнаха да звънят на телевизии и полиция непосредствено след пускането на темата, без изобщо да се обсъжда трябва или не. А най-първото, мисля, беше да се установи със сигурност има ли изобщо такъв случай. Опитах това да сторя, но получих упреци.
Аз да не би да съм присъствала там, за да зная как ще процедира репортерката?
Поисках телефон на вемби, писах и моя на лична. Получих есемес от нея късно вечера след всичко.
Но добре, ако това ще обясни случая, нека и аз да съм виновна  Hug


И кога трябваше да стори това?!
Темата и реакциите извън нея се развиха доста скорострелно и всеки опит на Додо Додо да подскаже, че има и друга гледна точка завършваше най-малкото с тактично посочване на подходящото ъгълче, в което да се срамува че не е съгласна с всички останали. Да не говорим че в един от постингите си Вемби съвсем директно я помоли да престане!

Вина доколкото има дефиниция на това понятие няма никой, вече изясних позицията си и не ми се щеше да се повтарям, но за мен право има и Вемби - която е видяла / или тя така смята / нещо нередно и е реагирала, както е счела за нужно.
И Лионес, която също като доблестен човек не иска да приеме че една майка, макар и простичка и с някакъв личен проблем може да бъде очернена несправедливо и без вина.
И Додо Додо, която съвсем явно се опита да предупреди и приземи реакциите, но никой не и даде този шанс.

Нека не търсим виновен отново, а си извадим изводите

1. Именно търсенето на вина и виновен непременно и на всяка цена доведе до случая.
2. Никога не мерете двама души и реакциите им с един аршин, еле пък с вашия. Защото и хората и ситуациите са различни.
3. Винаги мислете една идея повечко преди да се втърнете да решавате нечия съдба.



Вярвам на Lioness, но подкрепям vembi

Малко си противоречиш.Уж вярваш на Lioness че това дете не е пребивано от майка си,а в същото време подкрепяш vembi за това че е сигнализирала,че детето е малтретирано от майка си.Въпреки че за мен думата "сигнализирала" е доста пресилена.Просто vembi не допускаше че темата ще се раздуха толкова много и ще се стигне до телевизии,институции и т.н.
Между другото къде е vembi? Спомням си че тя пишеше неща от сорта "Ето сега в момента виждам как майката гушка момченцето...","Ето сега майката ходи нервно из стаята..." а Lioness казва,че от стаята на vembi не се е виждала стаята на майката.
[/quote]

Моя постинг също е подобен. Вярвам на Лионес имам причини за това, вярвам на Додо и също имам причини за това, но не бих обвинила Вемби с лека ръка именно заради поуките от случката предизвикана от нея самата!

# 77
  • Мнения: 2 961
Ако аз видя някой да млати в стената 4годишно детенце и да му крещи и тн. ще сигнализирам веднага.
Без да ме интересува предисторията, настроенята и пр. Не би било моя работа да разплитам сложни психо-семейни и тн отношения. Нали затова има полиция , социални служби и тн. Да разберат те какъв е точно проблема и да го решат.



Това ако беше ти.Вемби обаче е предпочела да цъка във форума.И на всичкото отгоре май се оказа,че това го е видяла само тя.

# 78
  • Мнения: 3 091
...
И моите уважения към dodo_dodo, но в темата на vembi можеше да сподели своя опит и съответно на тази база да даде съвет как е удачно да се реагира, но единственото, което аз видях беше опит да се установи дали vembi си измисля или не.  Thinking
Изобщо не си права. додо се опита, но й скочиха моментално. Предполагам, че затова не е писала повече в темата...

# 79
  • Мнения: 3 447
Имам чувството, че висенето във форума изкривява възприятията и променя реакциите ни. Тук, от дистанцията и удобството на относителната анонимност, някак много се дават съвети като "Миришат му краката? Напусни го веднгага!", много лесно се вика Агенцията, много лесно се палим и скачаме за каквото и да е. Лошото е когато тези първосигнални реакции се пренесат и в живота.

# 80
  • на село
  • Мнения: 3 966
Подобно истеризиране няма как да доведе до нещо смислено.

А такова тук се среща доста често, започват да се раздават изстрели и възмутени физиономии.
На някои не им се отразява добре нет-а и прекалено се вживяват.

Не съм чела предната тема, а само написаното тук.
Е добре де, то човек да го е страх да върви по улиците с ревящо дете
или да повиши тон .
И на мен ми се случи онзи ден в Хасково, в най -голямата мъгла
малката като ревна, като се задра - Искам царевица!
Е, откъде да  изкопая варена царевица, като го нямаше продавача.

# 81
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
В предната тема, пусната от вемби, аз изказах съмнения относно верността на цялата история, както и това че по-скоро ще се направи лошо на майката и детето отколкото да им се помогне. Ако изобщо има за какво да се помага. Бях плюта и обиждана.
Сега ми е много мъчно за майката и детето. Как някакви странични хора преценяват, че тя трябва да се разведе, звънят напред, назад. Ей, самарянки. На мен като ми е болно детето си седя на задника и си се грижа за него, не си пиша по гсм-а, в интернета и т.н.
И какво сега не разбрах успяха ли вемби и констанс да разведат жената, да и вземат детето, да я настанят в лудница. Какво всъщност постигнаха до момента. Или си уплътниха скучния 24 и 25 ноември?
И най-важното как са в момента жената и детето след всички тези изцепки?

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Сега, аз мисля, че Вемби от скука е започнала да халюцинира в болницата. Трудно е,  наистина е много трудно 10 дена да правиш инхалации, да не спиш и за разнообразие  започваш да си измисляш .

# 83
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според мен се мятате от една крайност в друга ...

Не смятате ли, че ако човек види, че някой е пребиван , трябва да сигнализира ? според мен, трябва...от там , нататък ... не е негова работа как се развиват нещата...аз не съм човека, който ще оправи света, но има неща, които  мога да направя ...не мога да следя случая, да критикувам агенции, психолози и да разследвам лично случая, но мога, когато видя някой да бие, друг някой, да се обадя в полицията...

# 84
  • Мнения: 516
Аз мисля, че темата е за ключ вече.

# 85
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ако аз видя някой да млати в стената 4годишно детенце и да му крещи и тн. ще сигнализирам веднага.
Без да ме интересува предисторията, настроенята и пр. Не би било моя работа да разплитам сложни психо-семейни и тн отношения. Нали затова има полиция , социални служби и тн. Да разберат те какъв е точно проблема и да го решат.



А ТИ, лично, къде го видя това?
Или правим съчинение с елементи на разсъждение, защото навън е твърде хлъзгаво за разходка?

Сикрет, мислиш ли, че ако лъвицата беше видяла как една майка блъска детето си в стената, крещейки, няма да сигнализира?
Мислиш ли, че това дете нямаше да плаче така, че всички дежурни лекари да се притекат на помощ?


Спрете се.
Мислете, преди да пишете.

Темата наистина върви към ключ.

# 86
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
А ти , Реза, от къде знаеш какво е видяла Вемби ?

# 87
  • на село
  • Мнения: 3 966
Според мен се мятате от една крайност в друга ...

Не смятате ли, че ако човек види, че някой е пребиван , трябва да сигнализира ?

Да трябва да се сигнализира, но не чрез пускане на тема във форума.
Защо Вемби не се е обадила в полицията в момента,
  в който е видяла да блъскат детето в земята?

# 88
  • Мнения: 25 839
Изобщо не си права. додо се опита, но й скочиха моментално. Предполагам, че затова не е писала повече в темата...


А аз точно затова не взех отношение, макар че следях с интерес развитието на нещата от самото начало.
Вече ми се е случвало в подобни емоционални приливи - всеки израз на скептицизъм от моя страна да се възприема като злоба и цинизъм. Този път реших да си го спестя, поне в началото на историята.

# 89
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Според мен се мятате от една крайност в друга ...

Не смятате ли, че ако човек види, че някой е пребиван , трябва да сигнализира ? според мен, трябва...от там , нататък ... не е негова работа как се развиват нещата...аз не съм човека, който ще оправи света, но има неща, които  мога да направя ...не мога да следя случая, да критикувам агенции, психолози и да разследвам лично случая, но мога, когато видя някой да бие, друг някой, да се обадя в полицията...
А дали човекът го е видял. И ако човек е пребиван, още повече крехко дете, няма ли то да има следи от това. Аз като гледах детето по телевизията не ми приличаше на пребито.

Общи условия

Активация на акаунт