Страховитите неща, които се случват в интернет пространството...

  • 5 506
  • 106
  •   1
Отговори
# 90
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
А ти , Реза, от къде знаеш какво е видяла Вемби ?

Писах по-горе.
Била съм няколко пъти в тази болница.
Знам как се държат лекарите там.
Говорила съм с Lioness, познавам я, вярвам и.

Теб какво те кара да вярваш на Вемби?

# 91
  • Мнения: 24 467
Пак да питам за психолога- какво е установил той и въз основа на какво?
Предишаната тема /или теми/ не съм чела, за това  питам. До колкото разбирам на неговите "показания" са базирани редица съществени изводи.

# 92
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не е моя работа това...има психолози, лекари, служби ... Реза, предполагам, че и Вемби и Лионес преувеличават ...едната в защита , другата в нападение...може да е имало блъскане, но то да е било повече злобно, отколкото силово ...незнам...все пак детето е свикнало на такова отношение, това каза тъй. нар. психолог вчера по телевизията...майката каза, че мъжа и е донесъл вечеря и я е ударил с риба по главата...  Crazy ... незнам какво е това

# 93
  • Мнения: 3 091
Признавам, че след като скастриха додо за съмненията, аз спрях да следя темата. А много хора тук знаят, че именно додо се занимава с деца, пострадали от насилие. Председател е на сдружение Детство без сълзи.
Явно за повечето пишещи в темата това не беше достатъчно.
 не успях да гледам репортажа, но изказах съжаление към майката...
Друго се чудя - защо никой не се усъмни в психичното състояние на вемби примерно! защо никой не потърси и другата страна на нещата?

Чудя се с каква лекота се правят категорични преценки според "една мама ми каза"...

# 94
  • Мнения: 7 263
А ти , Реза, от къде знаеш какво е видяла Вемби ?


Понякога важните неща не се виждат толкова ясно, както ги е видяла Вемби. Ако човек поне малко разсъждава, би стигнал и сам до изводи които не са особено в полза на "видяното" от Вемби защото

Била съм в обсъжданата болница неведнъж.
Ако не друго, то поне мога да кажа, че лекарите гледат децата под лупа и се държат с родителите им, сякаш са малоумни.
Отказвам да повярвам, че някой ще блъска детето си в цимента и лекар или сестра няма да обърне внимание.

Също така искам да видя това дете, което няма синини след подобно приключение.
-цитата е на Реза, а оцветеното  е моя акцент.
Ако теоретично малтретираш така едно дете няма как да не останат следи от това, а тези следи няма как да не бъдат видени от лекарите и сестрите, колкото и големи непукисти да са те отговарят за живота на това дете докато е в болницата, дали ще оставят "лудата" му майка да го развърта и млати в пода мммм?

Друга тема е че ако си сложите ръка на сърцето всеки от вас е изпадал поне веднъж в описаната от Реза ситуация със собственото си дете,

Ако ме беше видяла как преди три години дърпам Елина за ръката по главна софийска улица, тя се ДЕРЕ от рев и ВИКА "мамо, мамо", а аз - злата гад, непоклатимо вървя напред с каменна физиономия, дали щеше да се сетиш за варианта, че тя е направила гранде представление в магазин за обувки, включващо номерата "лягане на пода и крещене ИСКАМ", "хвърляне на обувки напосоки" и тичане из магазина?


е питам аз - ВИЕ всички изверги ли сте?
Не не сте!
Аз също съм изпадала в такава ситуация и ви уверявам, че не съм изверг!
 
 

Последна редакция: вт, 27 ное 2007, 14:34 от Lennyh

# 95
  • Мнения: X
Вемби, ти очевидно не четеш тази тема, или пък неискаш да пишеш - но ако случайно погледнеш, понеже си лично ангажирана със случая, предполагам трябва да имаш координати на жената. Би ли ни споделила как са се развили нещата, поне да се успокоим че детето ще бъде с майка си не само тази Коледа а и още много занапред!
 П.С. Не ти ли мина през ум да и предложиш първо твоята собствена помощ. Да поговориш с нея и да разбереш къде се крие проблема. Може би тя имаше право на избор как да живее живота си....

П.С.2 Ако се пак Вемби така и не прочете тази тема, моля ( предполагам от името на всички), някой който и има телефона ( видях че има такива), да и се обади и да я помоли за информация по случая. Надявам се, че такава има. Много жалко ще е да го е забравила вече и да не се интересува от развитието на нещата....

# 96
  • Мнения: 1 898
За първи път се осмелявам да пиша, но следя и 2-те теми по случая от началото.
Нещата не могат да се върнат назад,стореното-вече е сторено.Кой е прав и кой е крив не мога да преценя,а и не е моя работа да съдя.
За мен важното е: някой знае ли какво се случва с майката и детето в момента?

Последна редакция: вт, 27 ное 2007, 14:39 от Ulia

# 97
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Ще се повторя, ама някой знае ли все пак как са сега детето и майката.

# 98
  • Мнения: 6 167
Това другарския съд на Вемби ли е?!

# 99
  • Мнения: 1 002
това е от сайта на БНТ : Димитър Терзиев – детски психиатър:
"Значи майката е болна, бащата има проблеми с контрола на поведението и детето е малтретирано хронично".

Зоя Бекова – майката на Георги:
"Това защото и аз съм болна майка, към това родител съм, обаче, бащата и той го бие. Бие ме по главата и детето бие. Той бие и родителите ми".

Дядото на Георги: "Ако ме очисти – много важно! И детето бие, не бой се. Всички бие наред, няма проблем".

Майката на Георги определено има психично разстройство. Но пък жената редовно си пие лекарствата. Въпреки това трудно сдържа реакциите си и няма гаранция, че може да спре. Бащата на Георги, обаче, който пие и трудно сдържа агресията е по-опасният. И не само за семейството си. Оказва се, че е охранител, въоръжен с палка и белезници.

# 100
  • Мнения: 377

Та всички се втурнаха да звънят на телевизии и полиция непосредствено след пускането на темата, без изобщо да се обсъжда трябва или не. А най-първото, мисля, беше да се установи със сигурност има ли изобщо такъв случай. Опитах това да сторя, но получих упреци.
Аз да не би да съм присъствала там, за да зная как ще процедира репортерката?
Поисках телефон на вемби, писах и моя на лична. Получих есемес от нея късно вечера след всичко.
Но добре, ако това ще обясни случая, нека и аз да съм виновна  Hug


Извинявам се, ако съм те обидила.
Най-малкото искам да търся виновни, мнението ми е базирано само на това, което прочетох в темата на vembi и специално го написах.
В крайна сметка за мен в тази ситуация няма спечелили, но разни намеци, че vembi търси скандал и евтина слава са прекалени.
Дано поне, който трябва да се е размърдал и да се помогне на цялото семейство.  Praynig

# 101
  • Мнения: 48 052
много странно, не бях попаднала на другата тема и не съм гледала репортажа...изчетох и другата тема, и се чудя наистина какво ли става сега  с майката и детето
иначе е похвално че службите и медиите реагират веднага и по принцип е добре да се сигнализира за нередности, ама ако в случая не е имало основания как ли ще им се отрази
вемби и лионес не пишат вече по темата, ще е интересно да пишат нещо повече

# 102
  • Мнения: 24 467
Благодаря за конкретната информация, white_r , само това ли е, обаче? Този психиатър /явно не е психолог/ преглеждал ли е жената и детето лично или не се казва?

# 103
  • Мнения: 6 167
Ако аз видя някой да млати в стената 4годишно детенце и да му крещи и тн. ще сигнализирам веднага.
Без да ме интересува предисторията, настроенята и пр. Не би било моя работа да разплитам сложни психо-семейни и тн отношения. Нали затова има полиция , социални служби и тн. Да разберат те какъв е точно проблема и да го решат.



А ТИ, лично, къде го видя това?
Или правим съчинение с елементи на разсъждение, защото навън е твърде хлъзгаво за разходка?


Абсолютно съм виждала такова нещо и съм викала полицията. И изобщо не ме е интересувало майката колко е в час , дали е нормална, кой я бие нея, дали й е за 1в път и тн. Когато видиш детенце да лети към паветата нямаш особено време да разсъждаваш кой какъв е, пада ти пердето и действаш.



Прочетох темата не вемби май на следващия ден, когато бяха 19 страници навъртяни вече и нещата бяха история.
Жената в първия си постинг питаше къде да сигнализира, защото на никой не му пука.
Мисля, че това беше идеята й, да вземе някакви координати на някой, към който може да се обърне и да сигнализира.



# 104
  • Мнения: 2 070
правя грешка ,че се включвам знам си ooooh!
груба филантропка съм,за това ,че си позволих да изкажа,мнение по различно от вашето
а именно:
-защо си мислите че с лека ръка човек може да се бърка в живота на другите?
-защо за едни и същи постъпки съдим строго другите,а оправдаваме себе си?
-майката на авторката е постъпила по лудо и от майката на Жорко,
но тя си е съвсем наред защото е нейната майка
-обвинихте ме в грубост,аз ви обвинявам в малодушие
толкова бяхте заети да сте добрите самарянки ,че забравихте чисто човешкия аспект
и по какъв критерий вие предценявате лудоста
-за едни  шамарчето е в реда на нещата
-за други е опит за убийсво

Общи условия

Активация на акаунт