Коледни подаръци за госпожите в градините, яслите, училищата....

  • 15 634
  • 140
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Не мисля,че педагозите на дъщеря ми ги заслужават.И аз съм съгласна с Isa.Това е жест,който се прави срещу получено отношение,внимание и т.н. на тях им коства усилие като отида да я взема да се появят на вратата,да не говорим за  това,че им дърпам думите с чингели от устата Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 967
Всяка година подарявам - и на Коледа и за края на учебната година. Обикновено събираме пари с родителите и купуваме ваучер - според интересите на учителя/ката. Една година беше от спортен магазин - учителят си додаде и си купи колело - после идваше с него на училище - сполучлива идея се получи. Когато родителите събират по равно не се възприема като подкуп и учителите се радват.

На целия останал "персонал" обгрижващ  детето (треньори, учители по курсове) и мен (фризьорки, маникюристки.....)- вино, календар, новогодишни свещи, от зимните чайове с канела и протокал, бонбоните опаковани като за Коледа. И давам да си избират - какво искат.

Много обичам да правя подаръци, да ги избирам и да ги опаковам....  bouquet

# 17
  • Мнения: 47 988
аз искам да подаря нещо на учителките в яслата, защото в тях виждам наистина грижа и внимание
мислех за някакви комплекти козметика, но едва ли ще се зарадват много
май ще взема коледен козунак и някакви чайчета, кафе и др подобни неща и коледен сувенир за групата
в детската градина се колебая дали да нося, по принцип не съм много доволна, а и няма такава практика

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Ние събираме пари и купуваме общ подарък. Събираме се около 5 майки и обикаляме заедно да го изберем. Миналата година купихме голям коледен венец, по средата сложихме коледна свещ. Скъп порцеланов сервиз сме подарявали, ръчно изрисувана ваза, саксия с цвете и др. За тази година пак ще го мислим.

# 19
  • Мнения: 7 640
Подаръкът е израз на добри чувства. Подарявам на хората, към които ги изпитвам. Сред тях са и учителките и лекарите на децата ми.
Тематичен сувенир е добър начин да покажеш, че мислиш за някого без жестът да е твърде личен и ангажиращ.

напълно съм съгласна с първата част Peace, но предпочитем нещо по-практично от сувенир, ще мисля newsm78
А на каква стойност мислите, че е подходящо да бъде подаръка?

# 20
  • София
  • Мнения: 3 421
Ще взема нещо коледно - хубава свещ, декоративна коледна фугурка, хубави големи топки за елха, коледна покривка...
Виж - на лекарят ни искам нещо специално, но за мъж пък още не съм решила какво коледно подаръче е най-подходящо. Може би ще заимствам кошницата на Иса.

# 21
  • Мнения: 1 044
Не ми харесва идеята, от малка не я харесвам. За първият учебен ден, за Нова година, за 8ми март, за рожденния ден на учителката, за края на учебната година.... Край нямаха подаръците! А в повечето случеи, особено в гимназията, подарявахме нещо с цел да не ни изпитват и да се подмажем, поне за конкретния час. От уважение, ей така, не помня да сме правили подаръци. Затова и не одобрявам. Освен това баба ми бе учителка и още си спомням как купуваше без ред банани, получаваше кошници с яйца и мляко от село, зеленчуци и месо, сервизи и вази, за да е по-благосклонна към конкретен ученик.
В детската градина може подаръците за учителките да са част от коледното тържество и Дядо Коледа да извади по нещичко и за тях от чувала. Така повече ми харесва, като част от подаръците на всички, както ще бъде и в къщи на Коледа.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 999
...В детската градина може подаръците за учителките да са част от коледното тържество и Дядо Коледа да извади по нещичко и за тях от чувала.

Това и на мен ми харесва като идея. Peace Като част от празника на децата.
Другото ми прилича на вид подмазване, който никак не ми бе приятен като дете, а сега още повече. - Мое мнение си е това.  Peace

# 23
  • Мнения: 4 668
Аз задължително ще направя подарък на  учителката / която е и собственичка / на детската градина . Колебая се между парфюм и портфейл . Подарък ще направя и на каката / при нас са какички / , която най - много се грижи за Мартин !

Ще го направя , защото виждам отношението към детето ми , заниманията с него / и с другите , разбира се  Laughing / и отчитам факта колко спокоен и  щастлив е откакто ходи там и колко много неща е научил /

Отделно за коледното тържество мисля да подаря на децата торта с форма на Дядо Коледа  Hug

# 24
  • Мнения: 4 406
Ще взема нещо коледно - хубава свещ, декоративна коледна фугурка,
това си мислех и аз, много е подходящо

# 25
  • Oslo
  • Мнения: 659
Аз като се замисля и си давам сметка че даже не знам точно колко лели са. Някой знае ли в една стандартна ясленска група колко лелки и сестри има?

2 сестри и 2 лелки.

# 26
  • София
  • Мнения: 676
Аз също мисля да взема подарък на г-жите и лелята  Peace. Доволна съм от тях  Hug. В крайна сметка по цял ден се грижат за децата ни.
Мисля нещо лично да им купя, но не съм решила точно  Thinking.

denit, борят на персонала в яслата е 2 сестри и 1 леля. Поне при нас.

# 27
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Не виждам проблем с личните подаръци, дори го смятам за практично. Малко златно бижу не е по-ангажиращо от парфюм или кожено изделие. Дори да не се хареса конкретното, не заема място за съхранение. Не бих подарила свещ, декоративни чинии, шалчета и пр., с каквито разнородни вероятно са заринати. Общ подарък от всички деца е добра идея.

# 28
  • София
  • Мнения: 11 710
Записвам се да следя темата.Добра идея е дала Иса Дядо Коледа да извади от чувала нещо и за госпожите респ.сестрите и лелите в яслите,но това може да стане,ако тържеството е с родители.

# 29
  • Мнения: 2 439
Когато децата ми бяха в градината, беше една и съща за двамата, винаги родителите купувахме подарък, който Дядо Коледа вадеше накрая от чувала за госпожите и голяма обща играчка за групата. Подарявали сме и подарък на края на годината.
В училище сме подарявали за Коледа и Осми март подарък на класната, за РД и Осми март децата й носеха цветя. В края на четвърти клас събрахме пари, който колкото искаше и аз и една майка купихме общ подарък за спомен от випуска.
Сега съм в настоятелството на дъщерята, вече обсъдихме подаръка на госпожата, подаръците на децата, до края на седмицата ще изберем и оферта за коледния празник.

Общи условия

Активация на акаунт