Коледни подаръци за госпожите в градините, яслите, училищата....

  • 15 653
  • 140
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 157
Ясно е ,че не подаръка решава нещата,но има една приказка каквото повикало такова се обадило!За мен личното отношение е много важно всеки иска да е ценен и уважаван.

# 91
  • Мнения: 14 654
Simple Smile
Личното отношение се усеща ежедневно, а не само по празниците, когато всеки може да занесе по една кутия бонбони и коледен сувенир от магазин за 1 лев.

# 92
  • Мнения: 3 929
Аз смятам да подаря на сестрите и лелките в яслата по нещо от фирмата, в която работя - тефтерче и химикалка с логото на фирмата ни, например.

# 93
  • Мнения: 48 056
Аз смятам да подаря на сестрите и лелките в яслата по нещо от фирмата, в която работя - тефтерче и химикалка с логото на фирмата ни, например.
аз пък смятам че не е подходящо( лично мнение)

# 94
  • Мнения: 7 441
Интересно, да не искаш да кажеш, че ти не се усмихваш всеки ден когато водиш детето си или го взимаш от градината?
Какво общо има това с жеста на внимание ?
Звучи ми като "На жена не трябва да се подаряват цветя за 8-март! Жената трябва да се уважава ежедневно!". Едното ни най-малко не изключва другото.  Peace
Съгласна,че не изключва  Laughing , но поглеждала ли си сутрин колко родители бутват детето си без да кажат "добро утро"? И с това съм съгласна -
Simple Smile
Личното отношение се усеща ежедневно, а не само по празниците, когато всеки може да занесе по една кутия бонбони ......
И за какъв подарък става дума  newsm78 Цяла година грам уважение / например/ не се показва , а след това подарък за определен празник  Mr. Green Това си е повече от унижение и обида , защо помислете сами. Laughing  bouquet
             

# 95
  • Мнения: 700
Минах през Метро и заредих 4  коледни торбички с разни тематични неща - кутии с бисквити с коледни мотиви, коледни опаковки бонбони, коледни шоколадови фигурки за елха.
Подарявам ги от сърце на 4-те жени, които се грижат за детето ми 8 часа на ден. Всеки ден им засвидетелствам уважението си, не виждам защо да не ги почерпя за празниците.
Също така бих участвала в събирането на пари за общ подарък, но сме нова група и родителите още не се познават.
Правя го, защото ми е гот, защото детето много се радваше, като разпределяхме торбичките, сигурно ще се радва и като им ги занесем, защото искам да им покажа, че ценя труда им.
Не ме е грижа, че някой може да го сметне за натегачество. Дори и да е, не виждам защо да не положа минимално усилие, което евентуално ще подобри живота на детето ми.

Последна редакция: пн, 10 дек 2007, 12:21 от lo

# 96
  • София
  • Мнения: 15 258
Интересно, да не искаш да кажеш, че ти не се усмихваш всеки ден когато водиш детето си или го взимаш от градината?
Какво общо има това с жеста на внимание ?
Звучи ми като "На жена не трябва да се подаряват цветя за 8-март! Жената трябва да се уважава ежедневно!". Едното ни най-малко не изключва другото.  Peace
Съгласна,че не изключва  Laughing , но поглеждала ли си сутрин колко родители бутват детето си без да кажат "добро утро"? И с това съм съгласна -
Simple Smile
Личното отношение се усеща ежедневно, а не само по празниците, когато всеки може да занесе по една кутия бонбони ......
И за какъв подарък става дума  newsm78 Цяла година грам уважение / например/ не се показва , а след това подарък за определен празник  Mr. Green Това си е повече от унижение и обида , защо помислете сами. Laughing  bouquet
             

Е, в моя случай: усмихната съм, разговарям с госпожите всеки ден-и сутрин, и следобяд, надявам се в отношението ми да са прочели уважение и топло чувство.
Т.е. подаръкът (колкто и символичен да е) ще се впише с цялото ми отношение.
Няма да е "ни в клин-ни в ръкав".

# 97
  • Мнения: 7 441
Е, в моя случай: усмихната съм, разговарям с госпожите всеки ден-и сутрин, и следобяд, надявам се в отношението ми да са прочели уважение и топло чувство.
Т.е. подаръкът (колкто и символичен да е) ще се впише с цялото ми отношение.
Няма да е "ни в клин-ни в ръкав".

  Hug Предполагам,че усмивката ти вече е едно добро отношение на всички и спокойствие за детето ти .  Peace

# 98
А те/учителките /сещат ли се да подарят символичен подарък на някое дете-за рожден ден,имен ден или друг повод?

# 99
  • Мнения: 1 494
Моето мнение пък е, че Коледа е по-скоро семеен празник. Затова подарък за госпожите ми се струва твърде лично и фамилиарно. Била съм учител доста години- никога не са ми подарявали, а и не съм се чувствала пренебрегната по този повод. И изобщо въпроса с подаръците за учителките ми е доста ...не го приемам. Може би единствено,когато випускът завърши или се налага някаква дълга раздяла...Тогава- да, но не лични неща, а нещо за спомен. Но съм чувала, че някои родители подаряват дори и златни бижута...
Разбира се- букети съм приемала с огромно удоволствие.
За мен е достатъчно да проявяваш уважение към преподавателите, да си им в помощ, когато се нуждаят.
Този празник е за децата според мен. Може би компромисно решение е картичка от детето с пожелания за идващите празници.

# 100
  • Мнения: 3 089
да, ще взема  Peace
100 гр. сладки правят страхотни подаръци - хем вкусно, хем ръчно направено, хем не е евтинийка, която би останала незабелязана  Peace
освен това, верояно по коледа ще пуснат нещо тематично извън традиционните подаръчн шоколадови кутийки  Peace
мисля, че изказването подминава добрия тон на темата...
 

# 101
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Марти изработи картички за госпожите си. Ще и помогна само малко за надписването. Това ще бъде от нея лично. Мисля, че подаръци и почерпки са си чисто подмазване. Макар, че учителите май си чакат по нещичко такова.

# 102
  • София
  • Мнения: 4 885
Ние днес подарихме подаръците на госпожите за Коледа. Купихме им два красиви сувенира с малки свещички по средата, на цена 6 лв. единия. Незнам дали се зарадваха, но аз се почувствах добре от това, че го направихме.

# 103
  • София
  • Мнения: 15 258
Марти изработи картички за госпожите си. Ще и помогна само малко за надписването. Това ще бъде от нея лично. Мисля, че подаръци и почерпки са си чисто подмазване. Макар, че учителите май си чакат по нещичко такова.


Откровено казано, този пост го взех лично.
Ако ти наричаш тези, които съвсем искрено и от сърце подаряват подарък на учителките "подмазвачи", от моята камбанария аз пък бих могла да нарека тези, които не го правят-"стиснати". 
Изобщо не искам да се заяждам, давам ти една друга гледна точка. И не казвам, че тя непременно е моята. Но не е излишно човек да си мери приказките, все пак.
В крайна сметка, никой не е длъжен да прави подаръци никому. Подарък се прави от сърце. Ако сърцето ти не ти подсказва, че искаш да подариш нещо, каквото и да е то-не го прави.
За Коледа не подарявам подаръци само на хората от семейстовто ми. Подарявам и на кумовете, на кумците си, на най-близките си приятели, на служителите си. На най-важните за мен хора. И-да, учителките на Иво са между тях. Те са важни за мен хора. Защото детето ми прекарва с тях повече време, отколкото с мен, защото разчитам на тях за много неща и дотук не са ме разочаровали, дори напротив. Детето ми казва, че ги обича. Щастлив е при тях. Не мога да се направя, че не ги забелязвам, че не им отдавам значение. Напротив!

И наистина, почвам да съжалявам за включването си в темата. Учителките си чакали подаръците, учителките не били подарявали подаръци на децата..... Направо ми нагарча от подобни изказвания.
За какво става дума изобщо в тази тема?

Кой как го чувства, кой какво ще направи-нека си остане лична преценка. Все пак-миналата година когато ревях от учителката на Иво в предишната градина, нямаше да пиша по същия начин. Но тази година сме на друго място и попаднахме на хора. Слава Богу! Какво чувствам по отношение на тях - писах вече по темата, няма да се повтарям.

Не искам да засегна никой, който не чувства, че учителката на детето му заслужава, трябва, има право или може да получи подарък.
Но не мога да приема да бъда обиждана заради това, че харесвам, уважавам и ценя учителките на моето дете и че желанието ми да им подаря подарък за Коледа е напълно искрено и безкористно.

Peace

# 104
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
А те/учителките /сещат ли се да подарят символичен подарък на някое дете-за рожден ден,имен ден или друг повод?

Да, в яслата на дъщеря ми подаряват.
За рождения си ден Сияна получи красиво опакован лекарски комплект за игра. За мен беше неочаквано, но супер се изкефихме всички. И не го приемам за подмазване от учителките към мен, малката, или когото и да било, а просто като мил жест.  Peace

Става въпрос за частна ясла обаче.

Общи условия

Активация на акаунт