Става ли за годежен пръстен?

  • 16 506
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 957
Все пак годежният пръстен е за цял живот и е по-добре да е по-изчистен и стилен, за да не се бие с другите пръстени, които ще се носят. Тия сърчица например са ок за 20-годишно момиче, но като стане на 40 г. ще изглежда смешно. Така мисля аз.  Peace

Извинявам се ако въпроса ми е глупав,но годежният пръстен цял живот ли се носи? В смисъл...не се ли заменя след време с брачна халка,която вече не се сваля?Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 1 890
Все пак годежният пръстен е за цял живот и е по-добре да е по-изчистен и стилен, за да не се бие с другите пръстени, които ще се носят. Тия сърчица например са ок за 20-годишно момиче, но като стане на 40 г. ще изглежда смешно. Така мисля аз.  Peace

Извинявам се ако въпроса ми е глупав,но годежният пръстен цял живот ли се носи? В смисъл...не се ли заменя след време с брачна халка,която вече не се сваля?Simple Smile
  Аз не че съм спец  Grinning , то тая традиция е нова за Бг да се прави годеж, ама в съседната тема четох, че годежният и сватбеният се носели на един пръст, т.е. сватбеният "затварял" годежния.  Thinking

# 17
  • София
  • Мнения: 461
Ако смяташ, че ще й хареса, няма какво да се колебаеш. Все пак ти най-добре си знаеш какво ще й допадне на половинката. А това за носенето цял живот си е до лично желание и не смятам, че е чак толкова задължително. Аз моят съ, го слагала след сватбата не повече от 2 пъти. Нали си имам халка, нея си я нося с по-голямо удоволствие Laughing

# 18
  • Мнения: 93
Пръстена ми харесва,но според мен трябва да й вземеш нешо от бяло злато.Хубаво ще е да има и някакви камъчета.Така най-успешно ще се доближи до типичния годежен пръстен.Аз също предпочитам сребро,за това годежния тми пръстен е от бяло злато Peace

# 19
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Все пак годежният пръстен е за цял живот и е по-добре да е по-изчистен и стилен, за да не се бие с другите пръстени, които ще се носят. Тия сърчица например са ок за 20-годишно момиче, но като стане на 40 г. ще изглежда смешно. Така мисля аз.  Peace

Извинявам се ако въпроса ми е глупав,но годежният пръстен цял живот ли се носи? В смисъл...не се ли заменя след време с брачна халка,която вече не се сваля?Simple Smile
  Аз не че съм спец  Grinning , то тая традиция е нова за Бг да се прави годеж, ама в съседната тема четох, че годежният и сватбеният се носели на един пръст, т.е. сватбеният "затварял" годежния.  Thinking

Така ли? Много интересно, кой ти каза, че това е нова традиция? Или сама го реши просто ей тъй?

# 20
  • Мнения: 2 957
Е как ще е нова традиция бре?!

# 21
  • София
  • Мнения: 1 890
Сравнително нова е бе, хора, по татово време да не би да е имало годежни пръстени ???  Shocked Също като Св. Валентин и много други празници, които са нови за нас, но отдавна се празнуват в др. държави. Вижте, че няма все още установена традиция - някои си носят пръстените, други не, едни на единия пръст, други не...

# 22
  • Мнения: 2 957
По татово време нямаше и църковен брак,но това не значи че преди него не е имало такъв.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 890
 Това е цитат на Lennie от др. тема за годежните пръстени:

По принцип годежният пръстен се носи на безимения пръст на лявата ръка, където после му се добавя сватбената халка.
Това важи за западната традиция, защото ние ( в бг) нямаме традицията на годежн пръстен. 

А това на Санела :
 Аз също. По принцип по това се познава дали си омъжена- на коя ръка ти е халката, щото преди да се поамериканчим нямаше годежни пръстени.
 
  Както виждате, има и други, които мислят като мен. Но хайде да не бягаме от темата, мисълта ми беше, че няма строга традиция и момичето ако иска, ще си го носи заедно с халката, ако не иска - няма. Да харесва авторът някакъв пръстен и да предлага, че току виж ако почете още малко, се отказал.   bouquet

# 24
  • Мнения: 2 957
Пръстена може и да е нещо ново за Бг ,но традицията "Годеж" си я има от време оно:
http://www.svatbata.bg/articles/predsvatbeniobichai.html

# 25
  • Мнения: 342
Много хубав пръстен.И моя изглеждаше така с мн.малка разлика.Страхотен е. Още ли не си го дал...?

# 26
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Моите родители са се венчали в черквата на Семинарията през 1970-та година.

И майка ми има годежен пръстен, и баба ми имаше годежен пръстен, и от пра баба ми имам в къщи годежен пръстен!

Айде стига глупости. Татово време. Оправданието с комунизмът е за плиткоумниците, той традицията не може да те накара да загърбиш.

Загърбваш я сам по собствено желание. Или просто въобще не си я изповядвал!

Аман от първо поколение с обувки.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 890
 Аман и от ущипани девойчета в тоя форум, чудещи се само от какво да се засегнат.  Joy hahaha
 Аmber, хубав линк, но предполагам човекът, пуснал темата, има идея за романтична вечеря, шампанско, музика, и даване на пръстена, а не среща на родата и размяна на китеници и ленени ризи.  Crazy

# 28
  • Мнения: 51
Пръстенът сам по себе си е хубав, но и аз смятам, че не става за годежен.
Годежният пръстен трябва ( според легендите ) да е тънък и нежен и с голям камък, не е задължително да е диамант, моят е с цирконий , но е много нежен и красив, жалкко, че не съм вкъща да ви го снимам.

# 29
  • Мнения: 2 957
  Аmber, хубав линк, но предполагам човекът, пуснал темата, има идея за романтична вечеря, шампанско, музика, и даване на пръстена, а не среща на родата и размяна на китеници и ленени ризи.  Crazy

Линка беше за теб мила.Да прочетеш и да спреш да пишеш глупости на човека.

Общи условия

Активация на акаунт