За или против обеца на момченце?

  • 5 216
  • 147
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 700
Не, не бих/ме. Naughty
Както и не разрешавам на дъщеря ми да се лакира (пак на 9 г.).
На тази възраст те са едни големи деца, на които все още им е необходимо да им се казва кое може и кое не.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Големият ми син беше на същата възраст ,когато поиска да му сложа обеца.Заведох го ,сложиха му.Въртя се един час пред огледалото и реши,че не се харесва.Вече е на 14г.и няма обеца на ухото.
Не мисля,че едно такова желание има нещо общо с лошо възпитание.Няма гаранция,че на 18 г.няма да реши да се татуира или да си сложи пийърсинги на къде-къде по ужасни места. ooooh!


# 17
  • Мнения: 141
бих му обяснила ефекта от това действие, какво оzнаami ne , bih mава собствено мнение и стадно мнение, как по тоzи начин се приобщава към група, която може би не е добра zа него и как ухото му ще си остане продупчено и колко е гроzно по въzрастен мъж с увиснали дупки на ушите и как ако един ден си иzбере хубава профеия това би навредило на имиджа му ... абе дай примери според мен.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Бих.
Много важно - една дупка. Ще я носи, носи обецата, пък после ще му писне и ще я махне. Дупката ще си зарасте.
Поне мъж ми премина през същата фаза, макар да беше 25г.+  Ами ей го - оцеля, без никакви "белези".  Laughing
Расла съм в супер либерално семейство. Мисля и аз да мога да съм такъв либерал, като родител.

# 19
  • Мнения: 967
Ами да, бих разрешила. Всяко чудо за 3 дни! Ние си имаме правила, макар че моето е момиче. Едни обеци на ушите - когато реши. Втори обеци - ако иска на 14. Пиърсинги и татуировки като стане на 18 г. - няма после да й слушам обвиненията - ама ти какво си се водила по детски акъл Grinning.

# 20
  • Мнения: 3 323
Не не бих! Големия ми син на горе долу тази възраст искаше, пък - на, оцеля и без обеци...

# 21
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Твърдо,не! Peace

# 22
  • Мнения: 2 957
Не бих разрешила! Утре може да поиска и дълъг нокът на кутрето  Sick

# 23
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Не бих разрешила.

# 24
  • Мнения: 141
имам чувството , че нещо погрешно има в таzи тема все пак, zащотот става въпрос zа деца на по 9, 14, 16 години и не zа уроци, творчество, спорт , игри, топки и какво ли не , а zа обеци, лакиране, пиърсинг и татуировки  #Crazy Sick newsm78

# 25
  • Мнения: 385
И какво погрешно има в темата? То другото си върви.Попита ме детето и аз търся мнение, за сега повечето са против ОК.
А и какво те учудва в годините,сега децата са много по напред с материала от нас,нормално.

# 26
  • Мнения: 7 821
имам чувството , че нещо погрешно има в таzи тема все пак, zащотот става въпрос zа деца на по 9, 14, 16 години и не zа уроци, творчество, спорт , игри, топки и какво ли не , а zа обеци, лакиране, пиърсинг и татуировки  #Crazy Sick newsm78
Е хайде сега, дори аз като бях на 14, да не говорим за 16 (а това беше по Татово време преди 100 години) се вълнувахме много повече от външния си вид отколкото от уроци, творчество, топки  Rolling Eyes и игри  Shocked . Да не забравяме от къде сме тръгнали и какви сме били.
Може и да е рано на 9, 10 да искат обеци, татуу и т.н., но всъщност за повечето проблема е че е момче, а не възрастта. Ако въпроса беше за момиченце, отговорите щяха да са много по различни.

# 27
  • Мнения: 141
Хм, zа мен материала в който са толквоа напред не е наред. Как да е може и аz да съм се пообъркала, но се надявам моето момченце на 9 години да се интересува повече от това дали ще го zапиша таzи година в отбора по плуване или волейбол (примерно) отколкото дали да си продупчи ушите.  И ще си дам доста труд да му насоча интересите в желаната от мен насока  Hug
На 14 сеинтересувах и аz доста от външният вид , да , но чак пък пиърсинг , татуировки   #Crazy а не може ли и силиконови подплънки? На какв ще приличат теzи деца, като станат на по 20?

# 28
  • Мнения: 2 957
На 14 сеинтересувах и аz доста от външният вид , да , но чак пък пиърсинг , татуировки   #Crazy а не може ли и силиконови подплънки? На какв ще приличат теzи деца, като станат на по 20?



Мила, погледни си календара;)Не казвам че е хубаво,но времето и поколенията са различни:) Моята майка на времето не са имали дори цветен телевизор,а аз сега си пиша с теб в нета,докато синът ми си играе с играчки,които аз като малка гледах само в Некерман;)

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
имам чувството , че нещо погрешно има в таzи тема все пак, zащотот става въпрос zа деца на по 9, 14, 16 години и не zа уроци, творчество, спорт , игри, топки и какво ли не , а zа обеци, лакиране, пиърсинг и татуировки  #Crazy Sick newsm78


и кое му е погрешното???

На тези години ти не обръщаше ли внимание на такива неща??

В нормалното си развитие човек ,преминава през всякакви периоди и има всякакви интереси.Това не означава,че е по-малко заинтересован от Важните неща в живота си на тези години!

Общи условия

Активация на акаунт