Вирусна пневмония пак?????

  • 9 038
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 327
Здравейте момичета Hug
Преди месец сина ми беше с хрема и кашлица, по думи на личната лекарка - нищо му нямаше. Точно взе да се оправя и вдигна температура 40 грдауса. След 5 дена на Зинат - пак вдигаше и направихме снимка - оказа се вирусна пневмония. Точно си мислех че се е оправил и миналата седмица му се появи хрема и леко накашляне - лекаря пак казва нищо му няма. И точно си мислех че е оздравял, снощи ми вдигна 38.5 градуса. Сутринта също 38.2. Пак се повтаря същото май. Спряла съм го от ясла, почти няма контакт с други хора освен с мен и баща му и ето че пак нещо не е наред.
Възможно ли е да повтаря вирусната пневмония!?!?!?!?
След обед ще го водя на лекар, но май знам какво ще ми каже....
Дали ще се налага пак да правим снимка!?!??
Притеснена съм много, който е минал през нещо подобно ще съм благодарна да сподели подробности, лечение и т.н. Знам че крайната дума е на лекаря, но малко повечко информация няма да ми е излишна. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 126
Здравей.Има някакъв вирус,който протича с висока температура.Може да е това,но отидете на лекар все пак.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Колко време пи АБ на предното лечение?Ако са само 5 дни са малко за да се излекува.

# 3
  • Мнения: 600
бягайте на лекар. ние бяхме така, първия път бронхит, след 4 дни АБ - пак 40 градуса темп. беше станала пневмония.

отидете на лекар, направете снимка и кръвни изследвания.
успех!

# 4
  • Мнения: 327
пег дано да е само вирус. Още повече, че аз от петък съм със зачервено гърло, хрема и мноооого отпусната, може и аз да съм го заразила нещо, знам ли......Джи пи-то каза че има зачервено гърло, гърди - чисти. Изписа ни Клацид. Ама лошото е, че при вирусни пневмонии нищо не се чува. И предния път нищо не се чу, та не знам....
margo71  не 5 дни, а цели 15 дни пи АБ!!!
bond ще правим кръвни изследвания, но при вирусна пневмония те са си нормални. Преди 3 седмици правихме, всичко си беше ОК, сега пак ще правим за всеки случай.А за снимка..... охххх, не знам, за този месец вече 2 снимки сме правили и никак не ми се ще пак, а пък от друга страна само от снимка може да се види. newsm78 В четвъртък сме при д-р Куфарджиева - ще видим тя какво ще каже и ако трябва пак ще правим снимка.
За сега ще си пием АБ-то и ако продължава да вдига температура - ясна е работата. Все пак разчитам ина мнението на пулмолога....
Благодаря момичета Hug

# 5
  • Варна
  • Мнения: 428
При пневмония обинкновено температурата е  по-висока от 38,5 , има втрисане. Вероятно този път е само вирус. Ако не спадне Т. след 2 дни на АБ правете снимка.

# 6
  • Мнения: 327
Yee надявам се да е вирус.И аз така съм си решила за мен, че ще изчакам да видя дали ще спре да вдига температура след 2-3 дена с АБ и тогава. Обаче разбрах че 3 снимки за по-малко от месец са си доста и това много ме притеснява. Да не говорим че след АБ-то пак ще трябва най-вероятно снимка, с което стават общо 4  #Crazy Та си мисля че така или иначе пием АБ, поне едната снимка да прескочим. Абе дано не пневмония все пак!!!!

# 7
Ние изкарахме 3 такива- всеки месец по веднъж.С разликата ,че при нас нямаше висока температура.Джипито я улавяше на слушалки,кръвните изследвания си бяха наред и само неспирната кашлица ме притесняваше.Но след третата пневмония, без температура и чута само със слушалки, се замислих и аз възможно ли е да ми  ги прави толкова често .Ние пихме АБ и едновременно слагахме и гентамицин- инжекции.Беше излекувана уж и пак ни повтори,потрети....Сега, след ходене по алерголози и пулмолози съм пред дилема как да я лекувам .Те смятат,че това е вид астма или алергия с недоказан произход.За момента съм се спряла на хомеопатия и мисля,че засега има ефект,но времето ще покаже.Дано го израстнат всички мънички душички и да спрат да ни притесняват с тези болести.

# 8
  • Мнения: 108
За кураж на всички - миналата година се лекувах от пневмония само с хомеопатични и водорасли и да чукна на дърво се справих. Така че успех. И не винаги температурата е признак на пневмония, аз я развих с жестоки болки в гърба, задух и без повишена температура.

# 9
  • Мнения: 526
И ние изкарахме това чудо, и то  след втория прием пак с темперетура. Тогава почнахме да давам Ехинил сироп и хапчета за смукане Исла.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 428
Yee надявам се да е вирус.И аз така съм си решила за мен, че ще изчакам да видя дали ще спре да вдига температура след 2-3 дена с АБ и тогава. Обаче разбрах че 3 снимки за по-малко от месец са си доста и това много ме притеснява. Да не говорим че след АБ-то пак ще трябва най-вероятно снимка, с което стават общо 4  #Crazy Та си мисля че така или иначе пием АБ, поне едната снимка да прескочим. Абе дано не пневмония все пак!!!!

Много са 4 снимки, наистина. Стискам палци да не е пневмония! Имай предвид, че след пневмония имунитета пада и трябва много да се пазите поне 2-3 месеца. Ако можете, отидете на планина за 1 седмица поне.
Иначе на белия дроб му трябват поне 30-40 дни да се възстанови след пневмония (така ми каза нашия доктор).
Моят син изкара 2 пневмонии за 1 година. Аз започнах да давам Бронховаксом от септември. Сега давам Имунобейби за повишаване на имунитета, витамини...Фрешове постоянно, защото той плодове почти не яде... И пак боледува от градината, всеки месец лепва по нещо. Засега поне леко ги кара, надявам се така да бъде и за в бъдеще.
Желая ви успех и дано бързо се оправите без усложнения и пневмонии!!   bouquet

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дано да не е пневмония! Моята дъщеря на 3 години кара вирусна пневмония без температура, не се чу на слушалка, само на снимка се видя. От тогава знам , че след пневмония имунитетът много пада. Та щом ти не си много добре е възможно детето да се е заразило. Давай повече витамини- пресни плодове, чесън(пасиран), зеленчуци. Може да започнеш и някакъв имуностимулатор да даваш.

# 12
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 231
Сега да разкажа и аз писала съм го много пъти , и повечето не вярват ,но ако поне един си направи верните изводи аз ще съм доволна затова ще го разкажа отново.
Големият ми син който боледува доста често , направи според думите на лекарите тук вирусна пневмония 5 пъти в рамките на 3 месеца .Това освен че ме съсипа мен , детето  отрових със инжекции , но и стресирах и двете къщи ( бабите ) . Та почна и мен да ми понамирисва лекичко че нещо не е на ред.Намерих координатите на полмолог работещ в детско отделение в ВМИ Пловдив , който също така е писал учебници за лекарства , работи и нещо в мин.на здравеопазването сиреч човек на който можех да вярвам.Обадих му се и си записах час за преглед на детето ми.Отидохме , прегледа го човека в момента той уж беше пак с вирусна пневмония след снимка , и човека отсече нито сега е с пневмония нито е бил някога с пневмония. По клинична пътека се плаща само за нея и затова сме принудени да пишем детето с пневмония.Освен това министерството е наясно че ние ги лъжем , но искат да имаме необходимите документи за лъжите , сиреч снимките от рентгена.
Та човека ми каза , няма да даваш повече да ти снимат детето . Другото което той ми каза  беше ,че вирусна пневмония може да има веднъж на 20 000 случая , много е рядко а не както сега всяка втора пневмония е вирусна  Wink. Това беше преди 2 години от тогава синът ми се разболява пак често ,но вече не с вирусни пневмонии и не е сниман повече.Който иска да си направи сам изводите  Wink
Изпращала съм после много мои познати с диагноза пневмония на децата им , които деца искаха веднага да ги хоспитализират , и мога да ви кажа че децата даже не бяха за АБ .Това е жалко но факт скапана държава , скапана система изкарват пари на гърба и здравето на децата ни !!!

# 13
  • Мнения: 526
То това е гадост, как ще караш вирустни пневмонии по 3 пъти за няколко месеца Sick Моя син прави тези кашлеци и сополи на вирустна основа, в градината постоянно хлорират и рядко проветряват а децата лудуват. липсва чист въздух. На моя позната детето колко пъти прави пневмонии, махнаха третата сливица а накрая се оказа че всичко идва от няколко вида алергена.

# 14
  • Мнения: 327
Вчера следобед ходихме на пулмолог, каза че не е пневмония. Най-вероятно аз съм го заразила. А и от вчера не е вдигал температура. Продължаваме да си пием Клацида и то 10 дни и ни изписа и Ескимо кидс да пием до пролетта.
Благодаря на всички за подкрепата! Hug

# 15
  • Варна
  • Мнения: 428
Браво! Дано не боледува повече милото детенце! Би ли ми дало повече инфо за това Ескимо кидс? Мерси

# 16
  • Мнения: 327
Ескимо кидс се води хранителна добавка. Състава му е следния:

Ескимо кидс
Дневна доза 5мл /На нас ни предписаха 2.5 мл/
Омега 3 мастни киселини 1200мг
от които:
-ЕРА(ейкозапантенова кис.) 410мг
-DHA(докозахексенова кис.) 280мг
-ALA(алфа-линолова кис.) 230мг
Омега-6 мастни кис. 510мг
от които:
Линоленова киселина 500мг
Олеинова кис.(Омега 9) 1400мг
Витамин D 200МЕ
Витамин Е 10МЕ

Състав:натурално рибено масло,натурално масло от рапицово семе,вит.Д,вит.Е,антиоксиданти(лицетин и аскорбил палмитат),натурален аромат.


Използва се за укрепване на имунната система, намаляване инфекциите на горни дихателни пътища и отити, за концентрация, при кожни проблеми и т.н.

Ето и мнението на д-р Слънчева във форума:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=232749.msg5305340#msg5305340

От 1.12 започвам да го давам и ще видим какъв ще е ефекта. Ще го пием веднъж дневно по 2.5 мл в продължение на 5-6 месеца, като всеки месец се пие по 15 дни, 15 дни почивка. разбира се пак казвам ако му се отразява добре. Донякъде засега това ми реши проблема относно имуностимулаторите! Но нека видим как действа все пак.

# 17
  • Мнения: 327
И за да съм изчерпателна до край - едно шише от 105мл струва около 15 лв /15.39лв при нас/. Произведено е в Швеция.
Пише и че е с вкус на тути-фрути, т.е. преполагам че ще е сладко или поне няма да е гадно за пиене.
Дано съм помогнала с информация. Hug

# 18
  • Варна
  • Мнения: 428
Благодаря.   bouquet Ние изпихме едно шише имунобейби и сега ще правим почивка, та се чудя дали да го оставя без нищо, или да опитам с това Ескимо. Че хич не ми се ще да се разболява отново... newsm78

# 19
  • Мнения: 327
Още не мога да кажа впечатления от Ескимо-кидс, но го давам вече 3-ти ден. В интерес на истината не е много приятно за пиене - едно такова хем безквусно, хем с лек вкус на риба, доста мазно, само мириса му е хубав. Но Виктор го пие, макар и малко да се мръщи, все пак само по веднъж на ден е. И да не помогне кой знае, определено няма да навреди, още повече че е наистина от естествени продукти. Все пак ти решаваш. Аз реших 15 дена Ескимо, 15 дена някакви витамини и така до пролетта.

# 20
здравейте,имам 3 годишен син,който изкара 6 си вирусна пневмония.всяка от тях е доказана със снимка и винаги сме приемали венозен антибиотик.проблемът е че вдига над 39.5 температура и дори веднъж направи фибрилен гърч.чувствам се безпомощна.онзи ден ни изписаха от болницата и казаха ,че няма гаранция да не вдигне температура пак.как да му помогма,след като той  взема витамини и имуностимуланти.

# 21
Здравейте,имам 3 годишен син,който изкара 6 си вирусна пневмония.Всяка от тях е доказана със снимка и винаги сме приемали венозен антибиотик.Проблемът е, че вдига над 39.5 температура и дори веднъж направи фибрилен гърч.Чувствам се безпомощна.Онзи ден ни изписаха от болницата и казаха ,че няма гаранция да не вдигне температура пак.Как да му помогма,след като той  взема витамини и имуностимуланти.  Rolling Eyes

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 473
На 8 март ни изписаха от болницата, където лежахме с дъщеря ми заради пневмония. На 19 април ни приеха отново със съмнение за същото  Tired Не се доказа напълно, понеже отказах графия на бял дроб, но така или иначе лечението беше отново с венозен АБ... От утре започвам подсилване с Женоверин и Есберитокс по схема. Мисля да давам и бирена мая успоредно с това.

Общи условия

Активация на акаунт