Вода за новородени

  • 4 991
  • 96
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 193
Аз не давах, просто тя не искаше  Sad, но захраних по рано и пииваше сок4ета.

# 31
  • Мнения: 653
не съм давала, просто не искаше

# 32
  • Мнения: 2 498
Не съм давала вода, но и не съм кърмила.....не мисля, че бебе докато не е захранено има нужда от вода....

# 33
  • София
  • Мнения: 6 011
Давах вода.

# 34
# 35
  • Мнения: 5 393
Давах вода първите 2  седмици,после спрях.До 6ти месец -само кърма.

# 36
  • Мнения: 553
предлагах първите дни заради жълтеницата
сега е само на кърма и смятам че така е правилно - хич не му трябва хлора и какво ли още не което тече от чешмата, минерална не може - изворната също рядко става а и тя пък те не са хлорирани, което се прави с предпазна цел и не се знае..
ако имаше идеалната вода за вевета щях да искам да свикне да пие от раждането за дасвикне  да пие вода, но не виждам как мога да му педложа достатъчно пречистена и качествена вода така че- само на кърма ми се струва най- правилно. затова пък аз се наливам с вода като за светолвно -  поне по 3литра на ден за да съм сигерна че не го лишавам него от достатъчно вода.
мисля че майчиния организъм е естествен филтър който предпазва и  пречиства всичко за бебето - включително и водата.

нещо повече баткото до 9-10месеца го кърмих и кагтегорично отказваше вода и имахме спор по този въпрос с една позната с медицинско образование. И тя, понеже се безпокоеше защо детенце отказва(имахме си здравословни проблеми с неизяснена с месеци диагноза) и стигна до един професор с този въпрос и неговото мнение беше същото.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 603
В началото всяка сутрин преварявах вода, изстузявах до нужната температура .. и така сумати време, а беба така и не пропи вода. После и аз като EvieAndie, просто спрях да го правя.

# 38
  • Мнения: 6 164
Давах след кърмене, около 1 глътка, смешно количество /той и не искаше вода/, но колкото да си изплакне малко устичката, за да не хване гъбички. Макар, че на 3-4 месеца хвана еднократно.

# 39
  • Мнения: 6 164
.., но не мисля, че има разлика дали е на АМ или на кърма.

Има, има.

# 40
  • Мнения: 46 556
.., но не мисля, че има разлика дали е на АМ или на кърма.

Има, има.

Няма. В държавите, в които препоръчват изключително хранене с кърма/АМ, не правят разлика.

София изпиваше около литър вода на ден (водата, с която приготвях млякото), предостатъчно е за бебе няколко кила, незахранено с твърда храна, естествено не приемаше, дори, когато съм пробвала да видя как ще реагира.

# 41
  • Мнения: 189
Пие вода от раждането си.

# 42
  • Мнения: 1 006
Когато кърмех не давах вода.

# 43
  • Мнения: 1 931
Йони пие много вода още от както се роди, но Марина започна като започнахме с манджи.

# 44
  • Мнения: 3 069
Двамата си по-големи синове сък ги кърмила но най-малкия не съм
И тримата съм давала водичка и са я пили с желание.
Всяко дете е различно но водата е незаменима!

Общи условия

Активация на акаунт