Вода за новородени

  • 4 984
  • 96
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 887
Преди няколко дни в "Часът на мама" по БТВ казаха, че в Америка не се дава никаква вода на бебетата докато са на кърма или АМ. Тук в Бг съм забелязала, че повечето педиатри препоръчват да се дава вода. Аз лично съм предлагала на сина си, но както повечето бебета той е отказвал. Пиеше я само когато имаше жълтеница първите дни и когато беше много топло, но през останалото време я отказваше, затова съм давала чай.

# 16
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
До колкото съм запозната, когато се кърми вода не се дава Thinking

# 17
  • Мнения: 1 371
Давам вода. Винаги съм предлагала. Независимо дали е бил на пет дни или пет месеца.

Аз така ги разделям нещата: кърмата си е храна, пък водата си е вода.

Ако ще 250 мл. кърма да е изял, вода после му давам, дори и за една глътчица!

# 18
  • Мнения: 1 117
Не съм давала на Боби. Но той не е фен на никоя течност освен млекцето на мама Mr. Green

# 19
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Предлагала съм но не искаше да пие. Така откара до 6-тия месец.

# 20
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Предлагах. Ако иска пие. Предпочетох от рано да свикне с вкуса й, а и щом е жадна, значи има нужда. Вече не кърмя, но не мисля, че има разлика дали е на АМ или на кърма.

# 21
  • Мнения: 545
Аз съм давала инцидентно,но Лора така и не я хареса!

# 22
  • Мнения: 2 829
Аз видях с очите си, как бебетата в САЩ са живи и здрави без да пият вода. Обясниха ми и намерих много информация защо не е нужно да се дава вода. На сина ми не съм давала вода докато го захраних на 6 месеца. Дотогава освен гърда в устата му друго не е влизало Grinning
Сега вече пие вода, дори сам си иска като е жаден.

# 23
  • Мнения: 622
В началото мислех,че трябва давам вода обаче бебето не я искаше. Но всеки ден старателно приготвях и все влачех с мен, а тя никога не близваше.Накрая спрях да правя ненужни неща.

# 24
  • по света
  • Мнения: 1 587
Не съм давала,чак като започнах да давам АМ

# 25
  • София
  • Мнения: 521
Гласувах с ДА, давам вода нищо, че сме само на кърма.

# 26
  • Мнения: 3 695
Не съм давала до 6-я месец, когато я захраних, но и сега основно си набавя течностите с кърма.  Peace

# 27
  • Русе
  • Мнения: 2 354
не съм й давала.
И до днес не пие вода  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 3 314
да  Peace  докато я кърмих и давах вода

# 29
  • Мнения: 3 478
Не съм давала вода, нито пък други течности ( сок, чай) до 6 месец ( колкото и кърмих).

Общи условия

Активация на акаунт