До майките, които забелват пишлетата

  • 2 279
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 122
ни пък го заголваме всеки ден и педито каза че не сме го свършили като хората и на годинка да ходим при уролог да го дърпа #Crazy
тя да не е врачка....ако има проблем би трябвало сега да отидете, а не след определено време....
Аз започнах "забелване" като беше на 10 месеца...всъщност това , което правя е леко да отворя кожичката до където става, доа измия и хубаво да върна...никога не съм дърпала, натискала и т.н., акаво остава така да дръпна, че детето да го заболи...всъщност до към 3 годишна възръст е съвсем нормално да има някакво срастван...при нас все още има, но това по никакъв начин не му вреди и не му пречи да уринира, няма и възпаления, просто не искам да насилвам нещата и да травмирам детето....
Та идеята ми е и нашата песди така казваше, че ако до година и половина не е забелено може да ходим на уролог, после стана ако до две годинки не е....днес като бяхме и го видя, каза, че понеже събира секрет и всъщност е почти оголена вече няма да ни пращ аникаде и нещата ще си станат естествено, каза, че и тя няма да дърпа и насилства....та така - не се шашкай, проблем има ако дупката е малка, пречи на отделянето на урина, почва повторно слепване, почне да се подува, да набира, да се възпалява и т.н....което е всъщност по-често срещано при ранното забелване именно заради повторно срастване....та грижи се за хигиената, не дърпайте, не насилвайте и не се шашардисвай от такива мнения....

# 16
  • Мнения: 244
ох благодаря за успокоението явно ако каже че трябва да се дърпа ще се разправяме мен направо ме ужасява така без причина да ходим да му прават гадости на пишлето че и кръв да му тече и да о боли Sick

# 17
  • София
  • Мнения: 44 122
ох благодаря за успокоението явно ако каже че трябва да се дърпа ще се разправяме мен направо ме ужасява така без причина да ходим да му прават гадости на пишлето че и кръв да му тече и да о боли Sick

аз това ако се наложи бих го завела на хирург да го цепнат под упойка, а не да го дерат "на живо" горкото...много садистично винаги ми се е виждало...

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 343
От първия месец заголвах пишока на бебо с лек натиск,без да прилагам сила и почиствах.Беше започнал да се забелва,когато видях зачервяване и поисках педито да го види.Тя без да ме предупреди го дръпна рязко и почти го заголи.Обаче на другия ден стана раничка и мазахме с антибиотик,в резултат на което се получи отново срастване.И сега таткото реши,че само ще почиства,без да тормози детето.

# 19
  • Мнения: 208
Ние всеки ден леко го забелвамесамо доколкото да го измием.Нашето джипи категорично не позволява 2 години да се забелва.Вие сега ме притеснихте .Още толкова малки със забелини пишлета. На какъв доктор се ходи за да чуя още едно мнение ?

# 20
  • Мнения: 553
При нас не е имало този проблем защото нашата педиатърка категорично забрани да започваме да го забелваме преди да стане на 6-8 месеца и дори по-късно. А и след това - само за да се поддържа хигиената, докъдето позволява без болка и каза че кожичката естествено ще се разтегне и е най-вероятно да се отлепи сама постепенно. Каза също че често именно при ранно забелване сраства повторно и може да стане по-зле, защото където стане раничка зараства както дойде  и където дойде.
Тази фимоза е физиологична, и както всичко в природата никак не е случайна, а пази тази толкова нежна кожичка от нараняване инфекции и т.н. само че трябва да се отваря и да се мие докъдето позволява -БЕЗ БОЛКА и трябва да се следи да не стават топчета от смегма които да създадат проблем иначе не се пипа.

Последна редакция: ср, 28 ное 2007, 00:40 от oceanid

# 21
  • Мнения: 1 199
При нас не е имало този проблем защото нашата педиатърка категорично забрани да започваме да го забелваме преди да стане на 6-8 месеца и дори по-късно. А и след това - само за да се поддържа хигиената, докъдето позволява без болка и каза че кожичката естествено ще се разтегне и е най-вероятно да се отлепи сама постепенно. Каза също че често именно при ранно забелване сраства повторно и може да стане по-зле, защото където стане раничка зараства както дойде  и където дойде.


На тази педиатърка може да й се вярва. Забелването вече е напълно отречено. Но ако все пак сте забелили, отваряйте и мийте редовно.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 122
oceanid - мсичко е ок само, че именно смегмата спомага за отлепянето на кожичката...натрупва се и като стигне до края на залепването избутва кожичката и тя се отлепва...мн кофти го обясних, но тя не е опасна, а естествен помощник.

# 23
  • Мнения: 98
На какъв доктор се ходи за да чуя още едно мнение ?
Ами ние хидохме на детски лекар. Peace

# 24
  • Мнения: 2 100
И на нас педито ни каза да не го пипаме...А и честно да си призная като опитам даже да изчистя пишлето...ами не мога  Embarassed

# 25
Здравейте мами Hug 

от раждането на сина ни /който е на 8 месеца/ до сега всеки ден по малко му заголваме пишлето. До сега всичко беше ок, но напоследък кожи4ката отвън и отгоре откъм главичката е зачервена /самата главичка не е зачервена/. Също така по кожата на пишлето отвън има нещо като червени пъпчици, както и резки/като от одраскано с нокът/, от които при всяко дръпване на кожи4ката на пишлето потича кръв.

Без да го погледне педиатърката ни каза, 4е е нормално да е зачервено след като има интервенция, но аз мисля 4е е притеснително зачервено и каза да го мажем с имазол.

При вас имало ли е сходен проблем и нормално ли е наистина така да се зачервява ?

Мерси в аванс  bouquet

При нас пишлето е до половината забелено вече, караме четвъртия месец. Няма да ти давам съвети какво да правиш и с какво да го мажеш, защото това може да ти каже само лекаря. Но ще ти кажа аз откакто се е родил малкия какво правя: всяка вечер като го къпя във водата слагам предварително разреден калиев перманганат. Така е по-малка вероятността от инфекции, независимо дали на пишлето или някъде другаде. Ако решиш да опиташ знай че ако не му помогне, поне няма да му навреди.
Калиевия перманганат предварително трябва да е разреден, преди да го сложиш във водата, с която къпеш бебето. Разрежда се с вода. Водата за къпане трябва да стане леко розова. Надявам се да съм помогнала  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 223
mama gery какво количество калиев перманганат се слага? Hug

# 27
mama gery какво количество калиев перманганат се слага? Hug
Значи в пакетчето калиевият перманганат е на малки зрънца, но не е препоръчително направо от пакетчето да слагаш във водата за къпане, защото ако някое зрънце не се разтвори и ако попадне на кожата на бебето ще го щипе. Аз слагам в едно бурканче от пюре една кафена лъжичка калиев перманганат и пълня буркана догоре с вода, като непрекъснато разбърквам. И така този буркан стои в банята, като къпя малкия слагам много малко, колкото да се оцвети водата в бледо-розово.
   Надявам се да съм ти помогнала Simple Smile

# 28
  • Мнения: 223
мерси много мама гери:)

# 29
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
За калиевия перманганат само да кажа че аз лично съм се горила с по силен разтвор, така че трябва много да се внимава. Разтвора трябва да е мнооооого бледо розов.

Общи условия

Активация на акаунт