до кога изварявахте/стерилизирахте шишетата?

  • 3 533
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 132
Според нашия доктор след като бебето започне да яде друго, освен мляко, може да се спре стерилизирането, а измиването с гореща вода на шишетата и бибероните е напълно достатъчно. Е, аз и и досега стерилизирам (повече за мое успокоение), но не стриктно, през ден-два.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Не съм стерилизирала.
По-точно направих го веднъж и не повторих. Миех с гореща вода и веро шишетата, а от седмия месец приблизително започнах да ги слагам в миялната машина.

# 17
  • Мнения: 4 447
Не съм стерилизирала.
По-точно направих го веднъж и не повторих. Миех с гореща вода и веро шишетата, а от седмия месец приблизително започнах да ги слагам в миялната машина.

В миялната биберони/залъгалки и шишета не е хубаво да се слагат не толкова заради това, че може да остане препарат, а заради това, че се разваля силикона и пластмасата. Thinking

# 18
# 19
  • Мнения: 1 671
До към първата година, сега ги мия в миялната и нито на детето, нито на шишетата им има нещо.  Peace

# 20
  • Мнения: 4 447
До към първата година, сега ги мия в миялната и нито на детето, нито на шишетата им има нещо.  Peace

От кога ги миеш там. Пластмасата не се поврежда, така ли?  Thinking Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 645
До десет месеца.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 271
До края на 2 месец.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Не съм стерилизирала.
По-точно направих го веднъж и не повторих. Миех с гореща вода и веро шишетата, а от седмия месец приблизително започнах да ги слагам в миялната машина.

В миялната биберони/залъгалки и шишета не е хубаво да се слагат не толкова заради това, че може да остане препарат, а заради това, че се разваля силикона и пластмасата. Thinking

Досега нищо не им се е случило, но ако се развалят ще купя нови. А и няма да ги ползва вечно детето, хич не ми е жал ако се повредят - не робувам на вещи.  Wink

# 24
  • Мнения: 139
Никога не съм изварявала.
Потапях ги в гореща вода.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
До края на 6я месец.

# 26
  • Мнения: 1 193
За каката нямам спомен, но на беба по4ти до 1 год.

# 27
  • Мнения: 864
И до момента ги стерилизирам.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 011
Шишетата ги стерилизирах първите два месеца. Преварена вода пие и досега.

# 29
  • Мнения: 491
Все още стерилизирам.Редувам веднъж преварена,веднъж изворна вода

Общи условия

Активация на акаунт